Sportas

2018.10.12 02:13

E. Jankauskas po paskutinių minučių dramos LFF stadione: šios rungtynės turi duoti daug optimizmo

Arnas Šarkūnas, LRT.lt2018.10.12 02:13

Ketvirtadienį LFF stadione ne itin gausiai susirinkę žiūrovai išvydo tikrą futbolo dramą – per paskutines penkias rungtynių minutes krito net du rungtynių baigčiai didelę įtaką turėję įvarčiai. Vienas jų iškėlė seniai pergalės skonio nejutusius lietuvius į padebesius, o kitas čia pat nuleido atgal ant žemės. Itin karčią piliulę prarijęs Edgaras Jankauskas po šios dvikovos su Rumunija pripažįsta – jo vyrai nusipelno visų įmanomų pagyrų, tačiau šįkart futbolo dievai buvo ne mūsų pusėje.

„Man po tokios skausmingos rungtynių pabaigos nesinorėtų daug kalbėti, tačiau noriu padėkoti vyrams, kurie šauniai žaidė, kovėsi negailėdami savęs. Galbūt kažkas nepavyko. Tačiau Rumunija – geras priešininkas, turintis techniškų žaidėjų, kuriuos buvo juos stabdyti. Bet nenuleidome galvų, galvojome, kad susikursime progų ir taip atsitiko, įmušėme puikų įvartį. (...) Žinojome, kad jie yra techniškesni, greitesni, tad mėginome tai kompensuoti kovingumu. Mes žaidžiame su stipriais priešininkais, žinome, kad jų lygis kiek aukštesnis. Prie viso to pritrūko ir sėkmės. (...) Gaila vyrų, kad taip nutiko. Nusipelnėme daugiau“, – teigė rinktinės vairininkas.

Tačiau tuo pačiu pripažįsta, kad rungtynių pabaigoje buvo galima padaryti ir daugiau.

„Artūro Žulpos įvartis pakeitė rezultatą, tad geriau kalbėti reikia apie tą įvartį, o ne tai, kas įvyko per paskutines keturias minutes. Jis įmušė puikų įvartį. Aišku, toliau – priešininkų meistriškumas, mūsų nesėkmė, nes paslydo žmogus, neužblokavome smūgio. Galbūt tokiais momentais pritrūko patirties. Reikia deginti laiką, tačiau mes norėjome žaisti sąžiningai, neieškojome laiko stabdymų. Tokia karti padėtis“, – pripažino E. Jankauskas.

E. Genio/LRT nuotr.

Tuo metu Cosminas Contra buvo kur kas laimingesnis. Ypač kai dar prieš rungtynes kalbėjo apie pergalės Vilniuje būtinybę ir saviškiams net neleido galvoti apie lygiąsias, kurių Tautų lygos turnyre jau atsikando – švieslentei rodant lygų rezultatą išsiskirta ir su Serbija, ir su Juodkalnija . Tačiau, kaip pats pripažįsta, šios rungtynės LFF stadione jam buvo sunkios ir taktiškai.

„Kai įmušėme įvartį, Lietuvos rinktinė pakeitė savo žaidimo bruožą – vieną žaidėją permetė į aikštės vidurį, tad nebeturėjome to susikurto pranašumo. Antroje žaidimo pusėje lietuviai leido daugiau valdyti kamuolį, laukė savo progų ir tai sukėlė daugiau problemų mums. Deja, nepavyko išnaudoti aštrių momentų, kuriuos sukūrėme ir leidome Lietuvos komandai išlyginti rezultatą. Tačiau labai džiaugiuosi, kad mano vyrai surado jėgų ir sugebėjo įmušti įvartį. Labai džiaugiuosi už savo vyrus, kurie parodė charakterį“, – teigė kiek kojos įtvaro supančiotas, tačiau visas rungtynes prie šoninės linijos nerimęs C. Contra.

Jis nepamiršo padėkoti ir gausiai LFF stadione jo komandą palaikiusius sirgalius iš Rumunijos. Jie, beje, kartais net nustelbė vietinius, kurių stadione buvo vos 2 tūkstančiai. 

E. Genio/LRT nuotr.

Kai šis strategas gali kiek ramiau atsikvėpti, nuliūdusio E. Jankausko galvoje jau spaudos konferencijos metu sukosi daugybė minčių, kaip išspręsti ir kitas problemas.

„Nuotaikos persirengimo kambaryje – liūdnos. Galime didžiuotis savo pasirodymu, mes neturime gėdintis ir teisintis. Žinome, kad mes suklydome, neišlaikėme rezultato, tai labai apmaudu, tačiau reikia žiūrėti į priekį. Turime rungtynes po trijų dienų, žinome, ką reiškia žaisti po trijų dienų, tad reikia pradėti atsistatinėti ir rimtai ruoštis rungtynėms“, – jau į sekmadienio rungtynes su Juodkalnija žvalgėsi Lietuvos rinktinės strategas.

Vienas iš klausimų – ir komandos lyderio, kapitono Fiodoro Černycho sveikatos būklė. Ketvirtadienio rungtynių pabaigoje jis vietą aikštėje užleido Deimantui Petravičiui ir panašu, kad šis keitimas buvo priverstinis.

„Žinome, kad Fiodoras žaidžia po traumos, turime rungtynes po trijų dienų, dar buvo ir sumušimų. Tačiau visi keitimai buvo geri, žaidėjai pagyvino žaidimą. Kad ir kaip skaudu ir apmaudu, turime pozityviai žiūrėti, įvertinti priešininkus, su kuriais žaidėme. Šios rungtynės turi duoti daug optimizmo ir mums, ir žiūrovams, nežiūrint į tą skaudžią rungtynių pabaigą“, – bent kiek gerų emocijų bandė įpūsti vėl rumunų egzamino neišlaikęs E. Jankauskas.

Būtent dvikova su Rumunijos nacionaline komanda jis prieš daugiau nei dvejus metus ir pradėjo savo karjerą nacionalinėje komandoje kaip strategas. Čia revanšo pasiekti nepavyko, tačiau už vieną skriaudą jis galės atkeršyti jau sekmadienį, kai Lietuvos rinktinė Vilniuje susitiks su Juodkalnijos nacionaline komanda. Šias rungtynes nuo 21.30 val. tiesiogiai transliuos LRT.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.