Sportas

2018.10.11 17:24

Lietuvos biatloną į aukštumas iškėlęs T. Kaukėnas: branda atėjo šiek tiek pavėluotai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.11 17:24

Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse į istorines aukštumas Lietuvos biatloną iškėlęs 28-erių Tomas Kaukėnas intensyviai rengiasi naujajam sezonui. Biatlonininkas pripažįsta, kad sportinę brandą pasiekė kiek pavėluotai. Tačiau dabar sportininkas tiki, kad nuosekliai ir protingai treniruodamasis jis yra pajėgus išsilaikyti pasaulio biatlono elite dar bent ketverius metus.

T. Kaukėnas naujajam sezonui pradėjo rengtis kiek vėliau nei įprastai. Olimpiniai metai iš sportininko pareikalavo daug jėgų. Po Pjongčango žaidynių, kuriose jis pasiekė puikius rezultatus – 13 vieta persekiojimo lenktynėse ir 17-a sprinto lenktynėse, jis susirgo, tačiau dar teko dalyvauti pasaulio taurės varžybose.

Po poilsio biatlonininkas mynė dviračio pedalus, plaukė, važiavo riedslidėmis ir bėgo. Tačiau jau sekmadienį kartu su kitais Lietuvos biatlonininkais T. Kaukėnas išvyks į pirmąją treniruočių stovyklą ant sniego Suomijoje.

„Dabar – vienas iš svarbiausių etapų. Prieš sezoną labai svarbu šiame etape išdėlioti savo krūvius, kad būtų sėkmingas sezonas ir kad geriausia forma būtų reikiamu metu. Šį sezoną norėčiau turėti tokį lengvesnį, daugiau pailsėti, kad vėliau galėčiau vėl kilti į viršų ir siekti aukščiausių rezultatų“, – apie treniruočių metodiką pasakojo T. Kaukėnas.

BNS nuotr.

Pasirengimui padeda ir tai, kad T. Kaukėnas daug dirba su psichologu, todėl biatlonininkas labiau pasitiki savimi šaudyme. Šiemet jam padės ir patyręs treneris iš Baltarusijos.

„Ta branda atėjo šiek tiek pavėluotai. Lietuvoje nebuvo gerų trenerių ir mano karta pritraukė ir geresnius trenerius, ir patys atranda tą sau tinkamą metodiką. Tai šiek tiek vėluoja pagal kitų šalių sportininkus, bet, manau, kad viskas įmanoma. Su kiekvienais metais treniruojamės vis geriau, išmintingiau“, – teigė biatlonininkas.

Daugiau apie pasiruošimą sezonui, kurio pradžia – jau lapkričio viduryje, žiūrėkite Brigitos Virbalytės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.