Sportas

2018.10.11 15:06

„Žalgiris“ ruošiasi startui Eurolygoje: ko galime tikėtis šį sezoną?

Mantas Stankevičius, LRT.lt2018.10.11 15:06

Kauno „Žalgiris“ ruošiasi Eurolygos startui penktadienį ir drąsiai žvelgia į atvykstančią Vitorijos „Baskonia“ ekipą. O krepšinio ekspertai prieš Eurolygos variklio užvedimą ieško tinkamų formulių, kurios galėtų padėti žalgiriečiams, tačiau net neabejoja, kad „Žalgiris“ šiais metais nėra silpnesnis negu buvo pernai.  

„Šarūnas Jasikevičius savo darbą padarys, – nė kiek nedvejodamas LRT.lt sakė legendinis žalgirietis, dukart olimpinis prizininkas Sergejus Jovaiša prieš „Žalgirio“ startą Eurolygoje. – Nors treneris apsidraudžia, kad panašios sėkmės, kokią matėme praėjusį sezoną, gali ir nebūti. Tenka pripažinti, kad jis yra teisus. Lūkesčiai yra dideli, bet būkime laimingi, jei „Žalgiris“ įveiks silpnesnes komandas ir kelis kartus laimės prieš lygos grandus“.

Kitoks atspalvis

Legendinis krepšininkas šį sezoną iš „Žalgirio“ tikisi daug gražių rungtynių ir pergalių. „Žinoma, norėtųsi, kad pamatytume žalgiriečius finaliniame etape, ką matėme praėjusiais metais. Kodėl gi nepakartojus šios sėkmės? – klausė S. Jovaiša. – Negalime rėkti, kad šiais metais „Žalgiris“ yra silpnesnis, bet tik laikas parodys, ar komanda bus tokia pat kompaktiška ir pakankamai protinga bei sėkminga. Komandos veidas šiek tiek pasikeitė. Todėl reikės laiko“.

Pasak S. Jovaišos, kai kuriems jauniems žalgiriečiams šiais metais reikės sparčiai augti ir laukti savo šlovės valandos. „Bet yra naujokų, kurie privalės įnešti didelį indėlį į komandos rezultatus. Tikrai matau įdomių žaidėjų, bet tikiu, kad komandos žaidimo braižas pasikeis, nes keli nauji žaidėjai yra linkę improvizuoti. Tai gali „Žalgiriui“ suteikti kitokį atspalvį, – kalbėjo S. Jovaiša. – Žinome, kad Š. Jasikevičiaus braižas yra laikytis sukurto plano, o dabar matome, kad Thomas Walkupas ir Mindaugas Grigonis mėgsta tam tikromis akimirkomis imtis atsakomybės ir individualiai spręsti rungtynių baigtį“.

Š. Jasikevičius, E. Blaževič/LRT nuotr.

Pasak S. Jovaišos, „Žalgirio“ demonstruojamas krepšinis visada yra įdomus, nes čia neįmanoma nuspėti, kuris žaidėjas gali „iššauti“. „Tikėkimės, kad įžaidėjo pozicijoje turėsime protingą, sumanų ir ryžtingą žaidėją, kuris galės pakeisti K. Pangosą“, – savo lūkesčiais pasidalijo buvęs krepšininkas.

Laiko klausimas

Lietuvos sporto universiteto krepšinio treniravimo programos dėstytojas Rūtenis Paulauskas pabrėžė, kad tarpsezoniu „Žalgiris“ prarado labai svarbų žaidėją Keviną Pangosą, tačiau dėl to komanda šiais metais nebus silpnesnė. „Visi dar esame įpratę jo ieškoti aikštelėje, svarstyti, kaip jis pasielgtų vienoje ar kitoje situacijoje, girdime kalbas, kaip būtų gerai, jei jis būtų likęs. Tačiau dabar reikia kuo mažiau apie tai galvoti“, – nusišypsojo R. Paulauskas.

Jo teigimu, Nate‘as Woltersas žaidžia šiek tiek kitokiu stiliumi, tačiau tai daro pakankamai stabiliai. „Yra dar du žaidėjai, kurie bent jau sezono pradžioje tikrai dar neatitinka K. Pangoso meistriškumo – Leo Westermannas ir Donatas Sabeckis, – vardijo R. Paulauskas. – Žinoma, suprantame, kad prancūzas į Kauną atvyko išgyvendamas ne pačia geriausią karjeros situaciją“.

R. Paulausko nuomone, L. Westermannas šią vasarą galėjo pratęsti sutartį su CSKA arba pasirašyti naują su bet kuriuo pajėgiu klube, jei praėjusio sezono rezultatai būtų tokie, kokie buvo „Žalgiryje“ 2016–2017 metų sezone.

L. Westermannas, E.Blaževič/LRT nuotr.

L. Westermannas per Eurolygoje 17 sužaistų rungtynių CSKA gretose vidutiniškai aikštėje praleido po 13 minučių, rinko po 4,6 taško, atliko po 1,9 rezultatyvaus perdavimo bei atkovojo po 1,2 kamuolio. Gegužės mėnesį jam buvo atlikta stuburo tarpslankstelinio disko operacija. Dėl šios operacijos prancūzas negalėjo žaisti už CSKA Eurolygos finaliniame ketverte.

„Tačiau „Žalgiris“ žino ir moka pastatyti žaidėjus ant kojų, – perspėja R. Paulauskas. – Šis žaidėjas moka ir gali žaisti, tik laiko klausimas, kada jo fizinė forma pasieks ankstesnį lygį. Nesvarbu, ar su K. Pangosu, ar be K. Pangosu, bet „Žalgiris“ turi vieną aiškų dalyką – trenerį Šarūną Jasikevičių, kuris formuoja žaidimo gaires. Žaidėjai paklūsta jam, o ne jis taikosi prie žaidėjų“.

Komandos nuotaika

„Žalgiris“ pasirodymą Eurolygoje pradeda turėdami nugalėtojo mentalitetą. Jis atsirado su pergalėmis ir pasiekimais, – teigė R. Paulauskas. – Šiais metais kauniečiams pavyko įsigyti labai gerų legionierių ir išsaugoti nepaprastai svarbų žaidėją Brandoną Daviesą. Taip pat svarbu, kad komanda turi Paulių Jankūną ir Edgarą Ulanovą. Dabar svarbiausias klausimas, kokią žaidėjų sportinę formą pamatysime per pirmąsias Eurolygos rungtynes“.

Pasak R. Paulausko, „Žalgiris“ kol kas turėjo per mažai sunkių rungtynių. „Taip, su „Rytu“ kauniečiai puikiai sužaidė atkarpą, tačiau „Baskonia“ Ispanijos lygoje sunkių rungtynių turėjo tikrai daugiau, šiai komandai kiekvieną savaitę tenka žaisti Eurolygos ritmu ACB lygoje“, – kalbėjo R. Paulauskas.

Jis negailėjo pagyrų vyriausiajam „Baskonia“ treneriui Pedro Martinezui, kuris garsėja savita sistema ir metodika. „Nepamirškime, kad „Baskonia“ sugebėjo išsaugoti savo pagrindinių žaidėjų branduolį. Tai yra labai gerai subalansuota, turinti universalius aukštaūgius komanda, – konstatavo R. Paulauskas. – „Žalgiris“ gavo maksimaliai sunkų varžovą pirmose rungtynėse. O nuo jų priklauso komandos nuotaika ir, galbūt, pasitikėjimas savo jėgomis ateityje“.

Reikės stebuklo?

Komentatoriaus Vaido Čeponio teigimu, šis Eurolygos sezonas – sunkiai nuspėjamas. „Daugybė apylygių komandų, tik kelios yra silpnesnės – Podgoricos „Budocnost“, Stambulo „Darussafaka“ ir „Gran Canaria“, – LRT.lt vardijo V. Čeponis. – Kitos komandos yra panašaus pajėgumo, todėl sunku kol kas užsiimti prognozėmis“.

Tačiau V. Čeponis tikisi, kad išsišokti gali Milano „AX Armani Exchange Olimpia“, kurios gretas papildė Mike‘as Jamesas ir Nemanja Nedovičius. „Sakyčiau, kad gali patriukšmauti ir Eurolygos debiutantai Miuncheno „Bayern“. Tai labai galinga komanda“, – pabrėžė komentatorius.

Žalgiris – CSKA, SIPA nuotr.

V. Čeponis ganėtinai drąsiai prognozuoja ir tris finalinio ketverto dalyvius: Madrido „Real“, CSKA ir  Stambulo „Fenerbahce“.

„Kuri komanda bus ketvirta? Neįmanoma nuspėti, – aiškino V. Čeponis. – Realiausios kandidatės yra „Olympiacos“ ir „Panathinaikos“. Bet yra ir kitų komandų... Gali įvykti stebuklas ir vėl ketverte pamatysime „Žalgirį“. Tiesą pasakius, praėjusio sezono „Žalgirio“ sudėtis man labiau imponavo. Joje buvo du fantastiškai besiginantys žaidėjai – Axelis Toupane‘as ir Vasilije Micičius. O dabartinėje komandoje bus daugiau kūrybiškumo grįžus L. Westermannui. Tačiau bus mažiau atletiškumo“.