Naujienų srautas

Sportas2018.10.10 15:51

Atsakė dėl Fabijoniškių ir Lazdynų baseinų atidarymo: laiku greičiausiai nebus spėta

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.10.10 15:51

Trečiadienį garsūs šalies sportininkai pasirašė peticiją, priekaištaudami, kad žlugdoma ištisa Vilniaus plaukikų karta. Mat nuo praėjusių metų liepos mėnesio, kai nugriautas vienintelis sostinėje likęs Lazdynų plaukimo baseinas, jo vietoje ir Fabijoniškėse turinčio iškilti baseinų projektai vėluoja – jau daugiau nei metus vilniečiai gyvena be baseino, o sportininkai turi treniruotis kituose miestuose esančiuose baseinuose.

Fabijoniškių baseinas, anot peticijos autorių, vėliausiai turėjo būti atidarytas šių metų kovo 11 dieną, tačiau vis dar nepakvietė plaukimo entuziastų. Pasak Vilniaus Savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio, šis baseinas duris turėtų atverti jau visai greitai.

„Vyksta statinio pripažinimo tinkamu naudoti procedūra. Ją reikia atlikti priduodant baseiną įvairioms institucijoms. Tikimės tai atlikti per dvi savaites, o iš viso iki atidarymo tikimės neužtrukti ilgiau nei mėnesį. (...) Dedamos visos pastangos, kad tai būtų padaryta kuo greičiau“, – LRT RADIJUI teigė P. Poderskis.

P. Poderskis, BNS nuotr.

Kaip teigia pašnekovas, baseino atidarymo datos nukėlimą lėmė ir biurokratinės kliūtys, be to, vėlavo statybų pabaiga.

„Statybos turėjo pasibaigti kovo 27 dieną, bet jos baigėsi rugpjūčio 3 dieną“, – teigė P. Poderskis.

Tuo metu Plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis mano, kad svarbiausia šioje situacijoje – norinčių sportuoti vaikų ir jų tėvų interesai.

„Peticija yra sukurta Vilniaus plaukimo bendruomenės iniciatyva, autoriai yra sportuojančių vaikų tėvai. (...) Vaikams motyvacija dingsta, kantrybė ima ir išsenka. Vilniečiai seka procesus, jų neįtikina tie paaiškinimai, kad procesai vyksta. (...) Keista, kai privatus verslas ne ką mažesnius objektus gali pasistatyti labai greitai, o kai statybos vyksta valstybės mastu, tai yra labai didelis biurokratinis mechanizmas ir tie procesai nevyksta taip, kaip turėtų“, – piktinosi E. Vaitkaitis.

E. Vaitkaitis, BNS nuotr.

Tuo metu P. Poderskis ramina, kad ir Lazdynų stadiono baseino statybos vyksta, o darbai bus baigti jau kitąmet.

„Lazdynų baseine šiuo metu darbų mažiau, nes dabar ten vežamos metalo konstrukcijos. Statybvietė užtverta ir nesimato, kas ten vyksta. Gyventojus sutrikdė išvažiavęs kranas, kuris savo darbą atliko ir dabar dirbama kitais frontais. (...) Laiku greičiausiai nebus spėta. Atidarymas numatomas birželio mėnesį“, – apie baseino atidarymo datą užsimena Vilniaus Savivaldybės administracijos direktorius, nors Lazdynų baseinas vėliausiai duris turėjo atverti kitų metų pradžioje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi