Naujienų srautas

Sportas2018.10.10 10:25

Rengiama peticija premjerui ir sostinės merui: žlugdoma ištisa Vilniaus plaukikų karta

ELTA 2018.10.10 10:25

Garsūs šalies sportininkai - olimpinės čempionės Laura Asadauskaitė ir Lina Kačiušytė, Giedrius Titenis, Andrejus Zadneprovskis, Povilas Strazdas ir kiti jau pasirašė peticiją premjerui ir sostinės merui priekaištaudami, kad žlugdoma ištisa Vilniaus plaukikų karta.

Peticijoje pažymima, kad Vilniaus Fabijoniškių baseinas, kurio pusę statybų kainos finansavo Vyriausybė, turėjo būti atidarytas 2018 metų vasario 16 dieną arba vėliausiai 2018 metų kovo 11 dieną. Praėjus septyniems mėnesiams Fabijoniškių baseinas dar neveikia. Nacionalinės reikšmės objektas Lazdynų baseinas (Lazdynų daugiafunkcis sveikatinimo centras, didele dalimi finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų) turėjo atsidaryti 2018 metų pabaigoje-2019 metų pradžioje. Pavasarį ir vasarą Lazdynų baseino statybvietėje vyko spartūs darbai, bet vasaros pabaigoje darbai visai sustojo, statybinių kranų nebeliko ir statybvietė šiuo metu yra tuščia.

2017 metų liepos mėnesį Vilniaus valdžia nugriovė vienintelį dar nuo senų laikų sostinėje likusį Lazdynų plaukimo baseiną, žadėdama kad vilniečiai netrukus galės džiaugtis net keliais naujais plaukimo baseinas. Baseinai neatidaryti iki šiol, o vilniečių plaukikų ir kitų vandens šakų sportininkų šeimos, treneriai yra nuolat „maitinami“ pažadais apie baseinų atidarymus.

Vilniaus savivaldybės neprofesionalumas ir neatsakingumas, visiškas nesugebėjimas spręsti ūkinių problemų, ciniškas požiūris į sportą, šokiruojantis atsilikimas nuo šiuolaikinio miesto ritmo, didelė „nemeilė“ ir abejingumas sportuojančiam jaunimui tapo Lietuvos sostinės kasdienybe.

Žlugdomos sportuojančio jaunimo, trenerių, tėvų viltys, gabūs vaikai yra priversti mesti plaukimą, nes nebegali toliau treniruotis nenormaliomis archajiškomis sąlygomis, kurios, jau tęsiasi antrus metus ir tik blogėja, rašoma peticijoje.

Vilniaus plaukimo bendruomenės netenkina toks Vilniaus valdžios požiūris į sportuojančius vaikus, nenormaliomis sąlygomis dirbančius trenerius, kurie visokiais būdais dar stengiasi palaikyti jaunimo motyvaciją, netenkina požiūris į sportą apkritai, todėl šiuo metu yra renkami parašai po peticija premjerui ir Vilniaus miesto merui „Dėl besitęsiančios apgailėtinos sostinės plaukimo baseinų situacijos ir ištisos Vilniaus plaukikų kartos žlugdymo“.

Suprasdami, kokiomis nenormaliomis sąlygomis tenka treniruotis Vilniaus plaukikams, juos palaiko jų draugai ir varžovai iš kitų Lietuvos miestų plaukimo sporto mokyklų: Kauno, Panevėžio, Klaipėdos, Anykščių, palaiko ir kitų sporto šakų atstovai, nes patys savo kailiu patiria Vilniaus savivaldybės nemeilę sportui: sostinės sporto bazės apleistos arba jų iš viso nėra, sportui skiriamas biudžetas gerokai mažesnis už kitų Lietuvos miestų sportui skiriamus biudžetus, atsižvelgiant į gyventojų skaičių. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi