Naujienų srautas

Sportas2018.10.09 16:10

Istorinis įvykis: D. Gudzinevičiūtė išrinkta Tarptautinio olimpinio komiteto nare

lrytas.lt 2018.10.09 16:10

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė padarė tai, ko niekada nepavyko dar nė vienam Baltijos šalių olimpinių komitetų vadovui po Nepriklausomybės atgavimo.

52-ejų lietuvė tapo Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) nare ir nuo šiol spręs pasaulio olimpinio judėjimo likimą.

LTOK prezidentė buvo viena iš devynių pretendentų papildyti IOC narius. Už Lietuvos atstovę balsavo 70, o prieš – 5 asmenys. D. Gudzinevičiūtę, kaip kandidatę į Vykdomąjį komitetą kartu su dar penkiais asmenimis pateikė Anglijos karališkosios princesės Anne vadovaujama rinkimų komisija. 

„Žinote, kaip sportininkas svajoja laimėti olimpinį auksą, taip ir nacionaliniai olimpiniai komitetai siekia turėti savo atstovus svarbiausiose žemynų sporto organizacijose.  Net nereikia sakyti, kad narystė olimpiniame komitete yra lyg olimpinis auksas. Tačiau šį pasiekimą įvardinčiau ne kaip mano vienos, o visos Lietuvos tautinio olimpinio komiteto komandos darbo įvertinimą“, – dar prieš išvykdama IOC Generalinės Asamblėjos sesiją lrytas.lt vaizdo konferencijoje teigė LTOK prezidentė.

Apie būsimus darbus D. Gudzinevičiūtė aiškiai kalbėti dar nesiryžo, tačiau šiokį tokį vaizdą, kas būtų, jei taptų IOC nare, turėjo.

„Apie keitimus Olimpinio komiteto veikloje tikrai dar negalvojau. Ir būtų sunku apie tai kalbėti, rimtai neįsigilinus į reikalus. Tačiau motyvaciniame laiške rašiau apie mūsų olimpiniame komitete sėkmingai plėtojamus švietimo projektus. Reikia pažymėti, kad vasarą pas mus buvo atstovės iš IOC: jos atvyko pamatyti ir perimti mūsų sėkmingų švietimo projektų patirtį.

Tad matau save dėmesį skiriančią šiame Olimpinio komiteto darbų bare – beje, esu jau įtraukta ir į IOC Sportininkų palaikymo komisiją“, – bendraudama su lrytas.lt teigė ji.

Iki 70 narių IOC gali būti individualūs, nesusieti su jokiomis užimamomis pareigomis, 15 – karjerą tęsiantys sportininkai, 15 – tarptautinių sporto federacijų arba asociacijų atstovai, 15 – nacionalinių olimpinių komitetų arba jų asociacijų nariai.

Individualūs IOC nariai renkami neribotam laikui, bet jų amžius negali viršyti 80 metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi