Naujienų srautas

Sportas2018.10.08 20:52

Kovotoja G. Giedraitytė: tik po stipraus smūgio vyrai pradeda kovoti kaip su lygiu varžovu

„Anksčiau sulaukdavau daug „patarimų“ iš aplinkinių. Nepažįstami žmonės man nuolat patarinėdavo pasirinkti kitą sporto šaką, – prisimena Tailando bokso kovotoja Greta Giedraitytė. – Dėl šių žmonių aš užsispyrusi dirbau salėje ir nepraleisdavau nė vienos treniruotės, kol kiti linksmindavosi vakarėliuose“.

Apie kovos menų treniruotes G. Giedraitytė pirmą kartą susimąstė besimokydama mokykloje. „Tada svajojau apie bokso treniruotes, – šypteli G. Giedraitytė. – Ne vienerius metus apie tai galvojau, bet vos kam nors užsimindavau – būdavo juokinga. Taip, buvau tinginė, laisvalaikį leisdavau pasyviai ir svėriau kur kas daugiau. Norėjau numesti svorio ir dėl to kartais kompleksuodavau, bet tingulys įveikdavo visus mano norus sportuoti“.

Apvertė gyvenimą

Tačiau vieną dieną G. Giedraitytė „Google“ paieškos laukelyje surinko žodį „boksas“. Merginos akys sužibo ir ji nukeliavo į klubą, kurį „internetas“ pasiūlė pirmuoju variantu.

„Tik tuo metu net nesupratau, kad keliauju į Tailando bokso treniruotę, – nusijuokia G. Giedraitytė. – Tačiau po pirmosios treniruotės tuomečiame „Vendetta“ (dabar „Jasiūnas Team“ – red. past.) sporto klube supratau, kad nenoriu išeiti iš salės. Žinojau, kad čia sportuosiu. Po mėnesio jau kiekvieną vakarą mane galima buvo rasti salėje. Labai tyliai siekiau savo svajonių, niekada apie jas garsiai nešnekėjau“.

„Ką Tailando boksas padarė su manimi? Aš tapau kitu žmogumi. Ir kalbu ne tik apie kūno pokyčius“, – sako kovotoja G. Giedraitytė, Asmeninio archyvo nuotrauka.

Pasak G. Giedraitytės, Tailando boksas apvertė visą jos gyvenimą. „Pasikeitė mano kūnas, o svarbiausia, kad tapau visai kitokiu žmogumi, – teigia dvidešimtmetė kovotoja. – Sportas tapo mano gyvenimo būdu. Kiekvieną dieną skiriu treniruotėms, kokybiškam miegui bei sveikai mitybai. Kai draugai vakarais eina į vakarėlius, aš kiekvieną vakarą praleidžiu salėje. Ir gimtadienį neretai tenka savo pamiršti, jis visada išpuola varžybų laikotarpyje. Sportas yra gyvenimo būdas, prie kurio vieni įpranta ir gerai susigyvena, o kiti neištveria ir pasiduoda“.

Negali sustoti

Dvidešimt penkis kartus ringe kovojusi G. Giedraitytė prisipažino, kad ne visas kovas pamena. „Bet turiu sąsiuvinį, kuriame pasižymiu savo kovas ir varžoves, – sako kovotoja. – Įsimintiniausia? Pirmoji mano profesionali kikbokso kova su lenke Gabriela Makowska šią gegužę. Prieš šią kovą labai jaudinausi, bet labai jos laukiau ir stipriai ruošiausi, nors net nežinojau, kas manęs laukia“.

Tuomet G. Giedraitytė šventė pergalę ir sulaukė organizatorių pagyrų.

„Jaučiausi laiminga – juk įveikiau Lenkijos atstovę turnyre, kuris vyko būtent Lenkijoje, – teigia kovotoja. – Tokia savo profesionalios karjeros pradžia esu patenkinta. Pagrindinis mano „kabliukas“ yra aukštų sportinių rezultatų siekis ringe. Po kiekvienos kovos atsiranda vis daugiau motyvacijos. Negaliu sustoti. Norisi kovoti ir taip įgyti kuo daugiau patirties. Kovodamas ringe pamatai savo klaidas, todėl treniruotėse sunkiai ariu, kad kita kova būtų dar gražesnė“.

G. Giedraitytė prieš kovą, asmeninio archyvo nuotrauka.

Ypatingas pasiruošimas

Šį savaitgalį G. Giedraitytės laukia pirmoji profesionali kova pagal Tailando bokso taisykles su Estijos atstove Andra Aho. „Labai laukiu šios kovos, – pripažįsta Greta. – Jau seniai planavome kovoti su šia varžove, bet dėl įvairių priežasčių nepavykdavo. Daugiau jaudulio, kai kovoji savo namuose, prieš savo draugus, todėl manau, kad ji jaudinasi labiau. Liko paskutinė pasiruošimo savaitė...“

O G. Giedraitytės pasiruošimas visada ypatingas.  

„Treniruotėse dažniausiai dirbu su vaikinais, nes merginų kovotojų nėra daug, – pasakoja G. Giedraitytė. – Iš pradžių naujokai nelabai nori stoti į porą, bijo užgauti ir nenori trenkti merginai. Kai pamato, kad gaus stiprų smūgį atgal, tada pradeda dirbti normaliai. Esu labai laiminga, kad turiu komandos draugų vyrų, su kuriais gerai pasisparinguojame ir jie neleidžia atsipalaiduoti, dirba kaip lygus su lygiu ir tai man padeda pasiruošti varžyboms. Kuo sunkiau dirbsi treniruotėse, tuo lengviau jausiesi ringe“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi