Sportas

2018.10.08 12:40

Europos lygų reitinge – „Betsafe–LKL“ kilstelėjimas

LRT.lt 2018.10.08 12:40

Lietuvos krepšinio lyga pakilo geriausių Europos lygų reitinge, rašoma pranešime spaudai.

Europos krepšinio žinias nušviečiantis „Eurohoops“ tinklalapis kasmečiame Europos lygų reitinge „Betsafe–LKL“ čempionatui skyrė 9-tą vietą.

Tai viena pozicija geriau nei prieš metus sudarytame reitinge.

„Net broliai Ballai žaidė čia, tačiau tai ne priežastis, kodėl ši lyga pakilo viena pozicija, – apie „Betsafe–LKL“ rašoma vertinime. – Lietuvos lyga tiesiog išgyvena pakilimą.

Kauno „Žalgiris“ sukaupė 10 mln. eurų biudžetą ir žaidė Eurolygos finalo ketverte po beveik 20 metų. Nors „Rytas“ ir kitos komandos negali konkuruoti su čempionais finansiniu aspektu, lyga sukūrė anglišką interneto svetainės versiją – kaip Adrijos lyga prieš kelerius metus – ir siekia sutraukti dėmesį dėl kokybiškų jaunųjų talentų.

Panašu, kad tai geriausias įmanomas žingsnis, apsvarstant mažą dydį ir šalies resursus. Tai neabejotinai žingsnis į priekį.“

Geriausia Europos lyga „Eurohoops“ ir toliau įvardija Ispanijos lygą, į antrą vietą pakilo VTB Jungtinė lyga, į trečią smuktelėjo Turkijos lyga.

Dešimtuke taip pat yra Italijos lyga (+1 pozicija lyginant su pernai), Prancūzijos (+1), Graikijos (+1), Vokietijos (-3), Adrijos (+1), o dešimtuko pabaigoje – „Betsafe–LKL“ į priekį praleidusi Izralio lyga (-2).