2018.10.11 10:35

D. Sirvydis sužaidė karjeros rungtynes, tačiau to neužteko Vilniaus „Ryto“ pergalei

LRT.lt2018.10.11 10:35

Trečiadienį Vilniaus „Rytas“ (1–1) Europos taurės turnyre susitiko su Kazanės UNICS (2–0) komanda. 7500 žiūrovų talpinančioje „Basket–Hall“ arenoje vykusiose rungtynėse lietuviai nepasipriešino ir pralaimėjo rezultatu 73:86 (20:19, 12:22, 20:17, 21:28). Karjeros rungtynes sužaidė Deividas Sirvydis, kuris įmetė 17 taškų.

Rungtynės prasidėjo atkakliai, o komandos kovėsi taškas į tašką. Pirmajame kėlinyje vilniečius į priekį vedė iniciatyvos ėmęsis Mindaugas Girdžiūnas, kuris per pirmą kėlinį pelnė 6 taškus. Tai leido „Rytui“ po pirmų dešimties minučių pirmauti 20:19.

Antrasis kėlinys ir toliau klostėsi atkakliai, o antroje jo pusėje spurtą surengė UNICS. Martynas Echodas gavo nesportinę pražangą, o po antro Maksimo Sheleketo tritaškio deficitas padidėjo iki septynių. Ketvirtį baigę dviem baudų metimais Kazanės krepšininkai skirtumą padidino iki didžiausio – 9 taškų (32:41).

Trečiame kėlinyje įspūdingą pasirodymą pradėjo jaunasis „Ryto“ talentas Deividas Sirvydis – tritaškis, rezultatyvus perdavimas Evaldui Kairiui bei du žaibiški prasiveržimai po krepšiu. 7-0 spurtą surengęs jaunasis „Ryto“ talentas skirtumą ištirpdė iki keturių (43:47). Dar vienas jo tritaškis ketvirčio pabaigoje leido vilniečiams prieš lemiamas 10 minučių sumažinti deficitą iki šešių.

Lemiamą kėlinį geriau pradėjo varžovai, tačiau geriausią savo karjeros mačą Europos taurėje tęsė D.Sirvydis. Du jo tritaškiai iš eilės leido „Rytui“ būti netoli varžovų (59:63). Tiesa, po šio pasirodymo „Ryto“ varžovai perėmė iniciatyvą, dar labiau padidino skirtumą bei iškovojo pergalę.

„Rytas“: D. Sirvydis 17 (6/7 met., 4 rez. perd., 2 atk. kam.), D. Suttonas 14, E. Bendžius 12, M. Echodas 10 (6 atk. kam.).

UNICS: J. Smithas 19, M. Sheleketo 15.

Pirmose turnyro dvikovose abi komandos šventė pergales: Dainiaus Adomaičio auklėtiniai namie 80:72 palaužė pernai Eurolygoje žaidusią Malagos „Unicaja“ ekipą, o UNICS svečiuose rezultatu 97:74 sutriuškino „Mormar Bar“ (Juodkalnija) ekipą.

„Ryto“ komanda D grupėje ir pirmajame turnyro etape taip pat varžysis su Turino „Fiat“, Frankfurto „Skyliners“ ir Baro „Mornar“ klubais.

Praėjusio sezono rezultatai

Kazanės UNICS – viena turtingiausių Rusijos komandų, kasmet kelianti aukščiausius tikslus tiek vietinėje lygoje, tiek Europos turnyruose. Rusijos komanda pradėjo jau dvyliktą sezoną antrajame pagal pajėgumą Senojo žemyno turnyre ir gali pasigirti, jog tik du kartus nesugebėjo prasimušti į atkrintamąsias varžybas, rašoma „Ryto“ pranešime spaudai.

Sėkmingiausiai Kazanės atstovai žaidė 2010–2011 metais, kai finalinio ketverto metu Italijoje nugalėjo Zagrebo „Cedevita“ ir Sevilijos „Cajasol“ komandas bei iškovojo išsvajotus aukso medalius.

Pernai lemiamų rungtynių nelaimėjusi Kazanės ekipa nusprendė nedaryti radikalių permainų ir dar metams pratęsė kontraktą su vyr. treneriu Dimitriosu Priftisu.

49-erių graiko komanda užtikrintai žaidė Vieningosios lygos reguliariajame sezone (22–2), tačiau nesublizgėjo finalinio ketverto metu, kai pralaimėjo tiek Maskvos srities „Chimki“, tiek Sankt Peterburgo „Zenit“ klubams bei užėmė ketvirtą vietą.

Europos taurės turnyre rusai prasibrovė iki ketvirtfinalio, kur 1:2 nusileido Miuncheno „Bayern“.

D. Priftis, SIPA/Scanpix nuotr.

Naujokai ir senbuviai

Vos pasibaigus sezonui UNICS pradėjo skelbti apie pratęstas sutartis su svarbiais žaidėjais.

Kazanės klubas išsaugojo 196 cm ūgio amerikietį Trentą Lockettą, kuris Europos taurės turnyre mesdavo po 7,6 taško, ir 201 cm ūgio kanadietį Melviną Ejimą (9,2 tšk.).

Rusijos komandos gretose toliau rungtyniauja ir 191 cm ūgio gynėjas Jamaras Smithas (13,1 tšk., 2,9 rez. perd.), o vasaros viduryje buvo pranešta apie sudarytą kontraktą su Bursos „Tofas“ puolėju Raymaru Morganu.

203 cm amerikietis buvo sunkiai sulaikomas tiek Europos taurėje (vid. 15,6 tšk.), tiek Turkijos pirmenybėse (16,2 tšk.). 2017 metais jis buvo pripažintas ir naudingiausiu Vokietijos lygos krepšininku, kai gynė Ulmo „Ratiopharm“ spalvas.

Tikimasi, jog R. Morganas padės užkamšyti skyles po krepšiais, kurios neabejotinai atsiras po Stephane`o Lasme`o išvykimo į Atėnų „Panathinaikos“ (14,6 tšk., 6,4 atk. kam.).

J. Smithas, euroleague.net nuotr.

Tarpusavio rungtynės

Europos taurės turnyre „Rytas“ su UNICS susitiko pirmą kartą, tačiau ne kartą išmėgino jėgas Vieningoje lygoje.

2010 metais pirmasis mačas „Siemens“ arenoje baigėsi svečių pergale 87:85, ne ką mažiau atkakli kova vyko ir Rusijoje, kur šeimininkai laimėjo nedidele persvara (66:64).

Po dviejų sezonų vilniečiams pavyko 87:80 namuose nukauti Chucko Eidsono, Mire Chatmano ir kitų žvaigždžių atstovaujamą Kazanės komandą, tačiau išvykoje buvo nusileista 68:74.

Kitos rungtynės „Ryto“ komandai nebuvo sėkmingos – 62:75 ir 62:82 (2013–2014 m. sezone).

Ekipos jėgas buvo išmėginusios ir paskutinių NEBL pirmenybių finale, kai Vilniaus sporto rūmuose šeimininkai pralaimėjo 90:93. Jono Kazlausko auklėtinių tuomet neišgelbėjo ir 30 taškų pelnęs Arvydas Macijauskas.

Trofėjai

1991 metais įkurtas klubas tarp svarbiausių laimėjimų gali paminėti triumfą NEBL pirmenybėse (2003 m.), FIBA Europos lygos (2004 m.) ir Europos taurės (2011 m.) turnyruose.

Vietinėje lygoje UNICS pirmosios vietos iki šiol neiškovojo, tačiau trofėjų lentynoje turi tris Rusijos taures (2003, 2009 ir 2014 m.).

Sistema

Šį sezoną Europos taurės turnyre dalyvaus 24 komandos, suskirstytos į keturias grupes. Keturios geriausios kiekvienos grupės ekipos keliaus į „Top 16“ etapą, kuriame bus kovojama dėl vietos ketvirtfinalyje. Visos Europos taurės atkrintamųjų varžybų serijos bus žaidžiamos iki dviejų pergalių.