Sportas

2018.10.06 22:05

Kauno „Vytis“ Čempionų lygoje nugalėjo Maltos čempionę

LRT.lt 2018.10.06 22:05

Stipriausias Lietuvos Futsalo (salės futbolo klubas) įspūdinga pergale užbaigė savo pasirodymą UEFA Čempionų lygos pagrindinio etapo aštuntoje grupėje. Kauniečiai net 5:0 sutriuškino pajėgiausią Maltos ekipą „Valletta“, sakoma pranešime spaudai.

Nors „Vytis“ jau prieš šią dvikovą buvo užsitikrinęs pirmąją vietą grupėje ir kelialapį į Elitinį etapą kartu su 15 kitų pajėgiausių Europos klubų, motyvacijos komandai netrūko – kiekviena pergalė Čempionų lygoje yra itin brangi dėl UEFA reitingo taškų.

Šiose rungtynėse „Vytis“ rungtyniavo be kelių lyderių, tačiau savojo šanso sulaukę kiti futbolininkai juo puikiai pasinaudojo.

Pirmajame ketverte ant parketo pasirodė Jurijus Jeremejevas ir Lukas Sendžikas, o daug žaidybinio laiko gavo ir kiti lietuviai – Albertas Voskunovičius, Arsenijus Buinickis, Justinas Zagurskas. Antrajame kėlinyje savo minučių sulaukė ir vartininkas Tomas Micelis, kuris tiesa per sau skirtą laiką labai sėkmingai rungtyniavo ir atidarymo rungtynėse su garsiuoju „Araz“.

Rungtynes prieš Maltos klubą lietuviai pradėjo įspūdingai – po L. Sendžiko reido kairiuoju kraštu jau 18-ąją sekundę pasižymėjo Guesinho (1:0). Sužaidus tris minutes baudos smūgį įvarčiu pavertė Jurijus Jeremejevas (2:0), kuris kėlinio pabaigoje galėjo atlikti dublį, tačiau 10 metrų baudinį šovė virš vartų.

Nors rungtynės buvo atkaklios ir sunkios, ir po pertraukos įvarčius mušė tik viena komanda – „Vytis“. 29-ąją minutę Arsenijus Buinickis šaltakraujiškai išnaudojo skirtą baudinį (3:0), o susitikimo pabaigoje be vartininko žaidusius varžovus nubaudė ir Japa bei Justinas Zagurskas (5:0).

„Vytis“ aštuntoje UEFA Futsalo Čempionų lygos pagrindinio etapo grupėje iškovojo tris pergales iš tiek pat galimų ir surinko maksimalų galimą taškų skaičių - devynis. Kauniečiai įmušė devynis ir praleido vos du įvarčius. Įdomu tai, kad abu įvarčiai praleisti ne iš žaidimo, o tai puikiai iliustruoja fantastišką vartininko ir visos komandos darbą gynyboje.

„Vytis“ tapo pirmuoju Lietuvos salės futbolo klubu kada nors prasibrovusiu į Elitinį etapą, kuriame varžysis tik 16 pajėgiausių Europos klubų. Po burtų traukimo ceremonijos komandos bus suskirstytos į keturias grupes po keturias komandas, o grupių nugalėtojai pateks į finalo ketvertą vyksiantį kitais metais.

Elitiniame etape „Vytis“ atsidūrė tarp tokių pasaulinių grandų kaip: „Barcelona“, „Benfica“, „Movistar Inter“ (su garsiuoju Ricardinho), „Kairat“, „Sporting“, „Gazprom-Ugra“ ir kitų.