Naujienų srautas

Sportas2018.10.06 10:14

Paskutiniai judesiai prieš milijonų kovą: C. McGregoras gąsdino Ch. Nurmagomedovą

15min.lt 2018.10.06 10:14

Kai Conoras McGregoras pastarąjį kartą kopė į UFC ringą, jis buvo ryškiausia žvaigždė per mišrių kovos menų istoriją. Nuo tada, praėjus 23 mėnesiams, smarkusis airis tapo dar turtingesnis ir dar labiau žymus. Panaudojęs bokso dvikovos pralaimėjimą Floydui Mayweatheriui kaip katalizatorių rinkoje, C. McGregoras pasiekė naujas aukštumas už mišrių kovos menų ir sporto ribų. Net UFC prezidentas Dana White'as stebėjosi, kad C. McGregoras (23 pergalės ir 3 pralaimėjimai) sugrįš kautis. Bet jis sugrįžo.

C.McGregoras bus UFC ringe sekmadienį anksti ryte Lietuvos laiku, kad kovotų su čempionu iš Rusijos Chabibu Nurmagomedovu (26-0) Las Vegaso arenoje, kuri bus pripildyta airio sirgalių. Mokama dvikovos transliacija gali būti pelningiausia ir labiausiai žiūrima per UFC istoriją.

„Aš sugrįžau dėl meilės kovai, – sakė C.McGregoras. – Sugrįžau, kad užčiaupčiau šį vyrą.“

UFC kiek ribojo C. McGregoro pasisakymus, surengusi tik dvi spaudos konferencijas Niujorke ir Las Vegase – abiejuose JAV miestuose airis reklamavo naujo viskio rinkodaros ženklą.

 „Jis gali kalbėti ką nori, – sakė Chabibas Nurmagomedovas. – Kai girtas vaikinas šneka, niekas neklauso.“

Kovotojų veidai, jų nudažytos įvairiomis spalvomis akys, žvelgia iš plakatų įvairiuose pasaulio baruose ir klubuose. UFC panaudojo C. McGregoro gebėjimą kaip magnetu traukti kovos kovų mėgėjus ir gali tikėtis pelningiausios transliacijos.

Kovos reklama prasidėjo dar balandį, kai C. McGregoras užpuolė autobusą, kuriame buvo keli kovotojai, kad iššauktų į dvikovą Ch. Nurmagomedovą, kuris kiek anksčiau pykosi su vienu iš C. McGregoro komandos draugų.

Airis ne kartą šaipėsi iš Rusijos kovotojų, primindamas ir šio draugystę su Vladimiru Putinu. Ir penktadienį, per atletų svėrimo ceremoniją C. McGregoras numušė Ch. Nurmagomedovo ištiestą ranką ir pademonstravo kojos spyrį, kuriuo nieko nekliudė.

C. McGregoras, Reuters/Scanpix nuotr.

Abu kovotojai nestigo aštrių žodžių ir pažadų vienas kito adresu.

„Rytoj aš sumalsiu jūsų berniuką, – Las Vegase į kelis tūkstančius airio gerbėjų kreipėsi Ch. Nurmagomedovas. – Aš sumalsiu jūsų berniuką.“

Tačiau ne kalbų ir spektaklio įdomi ir sportinė pusė: kas laimės kovą tarp vieno geriausio puolėjo ir elitinio imtynininko?

Jų amžius (po 30 metų) ir svoris (70 kg) yra vienodi, bet technikos labai skirtingos.

C.McGregoro smūgių jėga nekelia klausimų. O imtynes, sambo, dziudo jaunystėje lankęs Ch. Nurmagomedovas geriausias iš visų, kai pačiumpa varžovą į glėbį. Jų skirtingos stipriosios pusės daro mačą nenuspėjamu, nors lažybininkai Las Vegase laiko favoritu kovotoją iš Degastano. Jei Ch.Nurmagomedovui pavyks kovą perkelti ant žemės arba iki paskutinių raundų, C. McGregoro šansai atrodo minimalūs.

Kita vertus, visas 26 pergales MMA ringe Ch.Nurmagomedovas iškovojo prieš varžovus, kurie nebuvo C. McGregoro klasės.
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Las Vegaso arenoje bus ir daugiau įdomių kovų, bet apie svarbiausią mūšį liudija ir pinigai: C.McGregorui yra pažadėti garantuoti 3 mln. dolerių, neskaitant neoficialių milijonų už transliacijas. Kalbama, kad mokamų transliacijų pardavimą airis galis uždirbti net 50 mln.

Ch.Nurmagomedovas yra garantuotas dėl 2 mln. dolerių sumos už kovą, neskaitant papildomų sumų. Jos nebus tokios didelės kaip McGregoro, bet tai bus didžiausias pajamas atnešanti kova per Rusijos atleto karjerą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi