Sportas

2018.10.05 16:59

Tojohašis parolimpiečius pasitiko „Lietuva brangi“ akordais

LRT.lt2018.10.05 16:59

2020 m. vasaros olimpinių ir parolimpinių žaidynių šeimininkė Japonija Lietuvos sportininkus sutiko itin šiltai. Tojohašio mieste viešintys mūsų šalies parolimpiečiai pirmą stovyklos dieną buvo sužavėti japonų svetingumo, kur bežengtų nuo Jutakos pradinės mokyklos iki Tojohašio miesto savivaldybės, rašoma LPOK pranešime spaudai.  

Keli šimtai Jutakos pradinės mokyklos auklėtinių parolimpiečius pasitiko trispalvių vėliavėlių jūra ir šūksniais, o įžengus į sporto salę pasigirdo „Lietuva brangi“ akordai. Ant sienos puikavosi sveikinimo užrašas lietuvių kalba: „Sveiki atvykę į Jutakos pradinę mokyklą“.

„Labai smagu. Pasijutome kaip didžiausios žvaigždės. Tiek vaikų su Lietuvos vėliavomis… Vėliavų buvo du ar trys šimtai. Priimti buvome labai šiltai. Manau, visi sportininkai labai patenkinti. Ką tik su keliais kalbėjau, visi jau laukia Tokijo parolimpinių žaidynių ir nori čia grįžti“, – sakė Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

M. Bilius pradinukams pasakojo apie visus Japonijoje viešinčius Lietuvos sportininkus – kandidatus į 2020 m. Lietuvos parolimpinę rinktinę. O netrukus vaikai turėjo galimybę išbandyti jėgas golbolo aikštėje su šios sporto šakos meistrais: Lietuvos rinktinės nariu Mariumi Ziboliu, buvusiu golbolo žaidėju ir dabartiniu LPOK generaliniu sekretoriumi Pauliumi Kalveliu bei Rio de Žaneiro parolimpiniu čempionu Genriku Pavliukianecu.

„Šios draugiškos rungtynės yra atsiminimas, kuris buvo jau beišblėstantis. Šiandien prisiminiau ir, atrodo, įgūdžių dar nepraradau. Paskutinį kartą golbolą žaidžiau prieš kokius metus. Ir aplinka, ir nuotaika buvo pakili, todėl įspūdžiai patys geriausi“, – sakė karjerą baigęs G. Pavliukianecas.

Lietuvos delegacijos apsilankymas Jutakos pradinėje mokykloje sulaukė nemažo žiniasklaidos susidomėjimo: reportažai apie vizitą buvo rodomi per vietos televiziją.

Kiek vėliau Lietuvos parolimpiečiams buvo surengtos ekskursijos „Tokyota“ gamykloje ir tradicinės kultūros muziejuje. O diena baigėsi Tojahašio savivaldybėje, kur mūsų šalies delegaciją priėmė šio miesto vicemeras Hideki Kanada bei kiti administracijos vadovai.

M. Bilius dėkojo H. Kanadai už svetingą priėmimą ir kalbėjo apie galimybė kitąmet Tojohašyje surengti stovyklą visai Lietuvos golbolo rinktinei, plaukikams.

„Tojohašio vadovai labai pasistengė, kad mums nieko netrūktų. Vertiname tokį svetingumą. Miestas turi gerą infrastruktūrą. Per artimiausias dienas apžiūrėsime dar kelis sporto objektus“, – sakė M. Bilius.

Neįgalieji Lietuvos sportininkai Tojohašyje viešės iki antradienio, po to kelsis į kitą Japonijos miestą Hiracuką, kur vyks antra stovyklos dalis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.