Naujienų srautas

Sportas2018.10.06 10:51

Prestižiniame fitneso turnyre sublizgėjusi R. Žiauberytė: tyliai svajojau, bet garsiai bijodavau apie tai kalbėti

Aukso medalis ir iškovota profesionalės korta prestižiniame tarptautiniame „Arnold Classic Europe“ turnyre – apie tai bikinio fitneso kategorijos atletė Ramona Žiauberytė svajojo dešimt metų.   

„Tyliai svajojau, bet garsiai bijodavau pasakyti, o dabar suprantu, kad svajonės išsipildymas atperka viską – sunkias treniruotes, emocines duobes, investuotus pinigėlius, – po skambios pergalės kalbėjo R. Žiauberytė. – Iki šiol negaliu suvokti, kas nutiko. Esu labai savikritiška, todėl man yra sunku suvokti tokią sėkmę ir ją išgyventi emociškai. Ir sunku, ir džiugu. Negaliu patikėti. Tiesiog sėdžiu ir juokiuosi iš laimės“.

Cypianti komanda

Pirmosios emocijos Šiaulių sporto klubo „Fortūna“ sportininkę užklupo dar „Arnold Classic Europe“ scenoje, kai buvo paskelbtos bikinio fitneso iki 172 centimetrų ūgio kategorijos finalininkės. 

„Valio, aš – tarp geriausių“, – tada it žaibu trenkė pirmoji džiaugsminga mintis.

„Scenoje stengiuosi niekada nedemonstruoti nuostabos, bet pirmasis džiaugsmo antplūdis užklupo netikėtai. Supratau, kad negaliu pasirodyti, kaip naujokėlė scenoje, bet tvardytis buvo labai sunku“, – jau kiek vėliau pasakojo Ramona. 

Tačiau didžiausias emocinis išbandymas fitneso varžybose – prizininkų skelbimas, kai scenoje stovi visos šešios kandidatės, o pranešėjas paskelbia šeštosios vietos laimėtoją, penktosios, ketvirtosios...

Didžiausia įtampa jaučiama, kai scenos gilumoje verdikto laukti lieka medalius iškovojusios sportininkės.

Šįkart R. Žiauberytė scenoje stovėjo su Marta Mila iš Didžiosios Britanijos ir Kristina Brunauer iš Austrijos.

 „Likome stovėti trise ir aš išgirdau cypimą... Girdėjau, kaip mano palaikymo komanda – treneris Arūnas Vandys, mylimasis Žilvinas ir draugė Sandra Kazlauskienė – cypia. Jau tuomet norėjau verkti. Džiaugiausi pati ir mačiau, kaip mano komanda cypia – tai neįtikėtinas jausmas. Kai išgirdau, kad antra vieta atiteko Didžiosios Britanijos sportininkei, ir pati pradėjau cypti“.

Tikros ašaros

„Ar esate matę „Mis Pasaulis“ konkursą? Matėte, kaip verkia konkurso laimėtojos? Žinau, kad daugelis iš tų ašarų pasijuokia, mano, kad visa tai yra suvaidinta. Tačiau aš dabar žinau, kaip ir kiek ašarų gali susikaupti per vieną sekundę“, – šypsojosi R. Žiauberytė. 

Pasak Europos čempionato prizininkės, pergalė ir profesionalės korta „Arnold Classic Europe“ turnyre – karjeros viršūnė. Bent jau kol kas.  

„Tiesą pasakius, visuomet apie tai svajojau, bet viskas atrodė sunkiai pasiekiama. Prisipažinsiu, kad netgi prieš metus dar negalvojau, kad man pavyks to pasiekti, – kalbėjo sportininkė. – O dabar pasakoju apie tai ir šiurpuliukai per kūną laksto. Tikiuosi, kad tie patys šiurpuliukai mane džiugins netgi tuomet, kai būsiu graži senutė ir pasakosiu apie šią pergalę savo anūkams“.

R. Žiauberytė pabrėžė, kad Europoje fitneso varžybose iki šiol lyderiauja didžiųjų šalių atletai. Gausiausios komandos suvažiuoja iš Rusijos, Ukrainos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos bei Lenkijos.

 „Todėl labai džiugu, kad mes, atvykę iš mažos Lietuvos, sugebame parodyti, ko esame verti“, – teigė atletė. 

Kritika – kasdienybė

Neretai R. Žiauberytė sulaukia klausimo: „O kas tau iš to, iš tų pergalių fitneso varžybose?“ 

„Atrodo, kad viskas pas mus yra matuojama pinigais,– vis dar stebisi tokiais klausimais sportininkė. – Niekas neklausia, kaip aš jaučiuosi, kokios verda emocijos, bet visi klausia, ką aš laimėjau. Kiekvienas sportininkas gali patvirtinti, kad ne dėl pinigų yra sportuojama. Juk sportas yra gyvenimo būdas, tikslas, savirealizacija. Visiems bandau paaiškinti, kad pergalė ir medalis atperka kiekvieną išleistą pinigėlį, kiekvieną skausmą, kiekvieną liūdesio ašarą“.

Sportininkė prisipažino, kad jau išmoko į įvairiausias replikas tiesiog nekreipti dėmesio. „Kitiems ši sporto šaka atrodo labai vyriška, kiti mane pamatę prieš pat varžybas, po alinančios dietos, nusviedžia frazę „Oi, kokia negraži, nuvargusi“, – šypteli R. Žiauberytė. – Įvairiausių replikų išgirstu. Bet aš žinau, kokiu keliu einu. Mano sveikata gera, reiškiasi, su treneriais pasirinkome teisingas metodikas, sporto programas. Tai yra svarbiausia. Bet kalbant apie kritiką yra vienas niuansas – kuo daugiau pergalių, tuo daugiau kritikos“. 

Lietuviai ir konkurencija

R. Žiauberytė tapo trečia šalies atlete, laimėjusia bikini kategorijos profesionalo kortą. Prieš tai profesionalėmis tapo Kristina Narbutaitytė ir Diana Stankejeva. 

„Džiaugiuosi, – nusijuokė R. Žiauberytė. – Netgi po Ispanijoje vykusių varžybų susitikome su Kristina ir mano treneris A. Vandys pasakė „Štai pagaliau galėsite kartu į varžybas keliauti ir dalyvauti“. Dar pasijuokėme, kad galėsime viena kitai ir su grimu padėti. Konkurencija? Manau, tarptautinėse varžybose mažiausiai jos reikia ieškoti tarp lietuvių. Pakanka dalyvių iš kitų šalių. Tikiu, kad pagaliau jausimės komanda, nes anksčiau išvažiavus svetur trūkdavo savų. Konkurencija ar trintis tarp lietuvių? Tikrai ne! Tikiu, kad galėsime tik padėti viena kitai“.

Paprašyta pabandyti prognozuoti, kas galėtų būti ketvirtoji bikinio profesionalė iš Lietuvos, R. Žiauberytė net nesuabejojo: „Norėčiau palinkėti, kad ja taptų mano treniruočių partnerė ir draugė Sandra Kazlauskienė. Ji, mano manymu, dabar yra to verčiausia. Juk ne veltui ji yra Europos čempionė“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi