Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

„Žalgiris“: Š. Jasikevičiui durys visada atviros

Septintą gyvavimo dešimtmetį baigianti Kauno „Žalgirio“ komanda atverčia naują klubo istorijos puslapį. Atsisveikinę su ketverius metus klubui vadovavusiu kontroversišku savininku, kauniečiai ant kojų stojasi kaip reikiant pasikeitę.

Septintą gyvavimo dešimtmetį baigianti Kauno „Žalgirio“ komanda atverčia naują klubo istorijos puslapį. Atsisveikinę su ketverius metus klubui vadovavusiu kontroversišku savininku, kauniečiai ant kojų stojasi kaip reikiant pasikeitę.

Pirmiausia – susigrąžintas treneris, kurį Vladimiras Romanovas atleido po pirmųjų sezono rungtynių. Taip pat keičiama klubo administracija, priimant naujus marketingo ir bilietų pardavimo specialistus. Galiausiai, buriama lietuviška komanda, kurioje svarbų vaidmenį turės jaunimas.

Visa tai gali vainikuoti vieno geriausių visų laikų kauniečių krepšininko, taip ir nežaidusio „Žalgiryje“, įsigijimas.

Kauno klubas tyliai viliasi, kad apie karjeros pabaigą galvojantis Šarūnas Jasikevičius savo spalvingą krepšininko kelionę pabaigs Kaune.

„Šarūnas yra Kauno ir Lietuvos ikona, – sakė „Žalgirio“ generalinis direktorius Paulius Motiejūnas. – Norėtume, kad jis sutiktų karjerą pabaigti „Žalgiryje“. Jis žino mūsų galimybes, mes žinome jo, ir būtume labai laimingi, jeigu jis pasektų Arvydo (Sabonio) pavyzdžiu ir karjerą baigtų gimtajame mieste. Durys jam visada atviros.“

Š. Jasikevičius prieš kelias dienas atmetė Tel Avivo „Maccabi“ pasiūlymą ir kol kas nėra apsisprendęs, kur rungtyniaus kitą sezoną.  

P. Motiejūnas ir „Žalgiris“ viliasi, kad jei ne šiemet, tai kitą sezoną Jasikevičius apsivilks žaliai baltus marškinėlius.

Treneris sugrįžo nedvejodamas

Kol viltys dėl Š. Jasikevičiaus yra daugiau teorinės, „Žalgiris“ negaišta laiko ir pradeda rengtis sezonui anksčiau nei bet kada.

Rugpjūčio 5-ąją į pirmąją treniruotę susirinkę LKL čempionai klausė Iliaso Zouroso nurodymų. Jis į Kauną sugrįžo nepaisant to, kad beveik prieš dvejus metus buvo išmestas be rimtesnės priežasties.

Kauniečiai 2011–2012 m. Eurolygos sezoną pradėjo pralaimėjimu Maskvos CSKA ekipai, o klubo savininkui Romanovui tai itin nepatiko. I. Zourosas, turėjęs didelį palaikymą tarp žaidėjų, buvo be skrupulų atleistas.

Tačiau šią vasarą gavęs kvietimą iš „Žalgirio“, jis sako daug negalvojęs.

„Turėjau daug pasiūlymų, tačiau nuo tos akimirkos, kai Paulius (Motiejūnas) paskambino, galvojau tik apie „Žalgirį“. Myliu šią komandą ir šį miestą. Manau, kad čia galime daug ko pasiekti“, – sakė I. Zourosas.

Romanovo nebuvimas, be abejo, taip padėjo apsispręsti. „Dabar čia jaučiuosi žymiai patogiau, – šyptelėjo I. Zourosas, paklaustas, ar savininko pasikeitimas turėjo įtakos jo sprendimui. – Komandos vadovų požiūris visiškai kitoks. Dabar mes pradedame nuo pradžių, todėl reikės visų paramos. Jeigu visi žiūrės viena kryptimi, galime pasiekti didžių dalykų.“

Bus keli legionieriai

Su I. Zourosu sudaryta dvejų metų sutartis, kadangi siekiama komandą auginti nuo pradžių.

Dėl to pirmoje treniruočių stovykloje – net 11 jaunų žaidėjų, praėjusį sezoną skolintų kitoms ekipoms.

Greta jų – vyresni Paulius Jankūnas, Tadas Klimavičius, Artūras Milaknis ir Vytenis Lipkevičius. Martynas Pocius, Adas Juškevičius ir Vytenis Čižauskas prisijungs po Lietuvos rinktinės stovyklų arba Europos čempionato. Po atrankos į Europos čempionatą varžybų laukiama Siimo Sanderio Vene. Komandoje turėtų likti ir Robertas Javtokas.

Prie šių žaidėjų prisijungs dar du legionieriai – įžaidėjas ir aukštaūgis.

„Dar nežinome, turėsime vieną, ar du legionierius, – sakė I. Zourosas. – Mums reikia įžaidėjo ir aukštaūgio, ketvirto-penkto numerio. Renkamės atidžiai, kadangi nenorime, kad jie sugadintų komandos mikroklimatą.“

I. Zouroso trenerių štabe kol kas yra Priitas Vene, prie jo prisijungs vienas graikas ir lietuvis. Apie savo asistentus treneris žada paskelbti artimiausiu metu.

„Žalgiris“ sezonui rengtis pradeda neturėdamas pagrindinio rėmėjo. Anot P. Motiejūno, šis klausimas sprendžiamas, tačiau nežinia, kada bus išspręstas.

„Skolos yra ir jos niekur nedingo. Dirbame, kad rastume naujus rėmėjus, – sakė P. Motiejūnas. – Dabar „Žalgiris“ priklauso garbės klubui, o mes ieškome generalinio rėmėjo.“

„Žalgiriui“ artėjantis sezonas bus 69-asis klubo istorijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi