Naujienų srautas

Sportas2018.10.03 17:10

Į tenisą panašus mažai kam žinomas sportas Lietuvoje sparčiai skinasi kelią

Padelio tenisas – kol kas mažai kam žinomas sportas, bet Lietuvoje atsiranda vis daugiau šios sporto šakos entuziastų. Anot tuo užsiimančių sportininkų, norint pradėti treniruotis nereikia nei fizinio pasiruošimo, nei didelių finansinių investicijų, padeliu gali užsiimti įvairaus amžiaus žmonės.

Daugkartinis Lietuvos čempionas ir treneris Titas Mikelevičius sako, kad, bent mėgėjiškame lygmenyje, padelio tenisą galima mokėti žaisti jau po metų, skirtingai nei lauko tenisą, kuriam gali prireikti daugiau laiko.

„Jeigu tenisą tu turėtumei analizuoti penkis metus, tai žaisdamas padelį trumpini šitą laiko tarpą iki metų ir, jeigu investuoji į save laiko, po metų jau gali jaustis tikrai labai smagiai ir žaisti jį gana gerai, mėgėjų lygmenyje“, – sako T. Mikelevičius.

Pasak Padelio federacijos prezidento Arvydo Šutavičiaus, tai viena greičiausiai populiarėjančių sporto šakų pasaulyje. Lietuvoje taip pat šiuo metu jau yra 26 kortai, kuriuose kasdien vyksta naujokų, pažengusiųjų ir profesionalių žaidėjų treniruotės.

„Padelio federacija įsikūrė 2013-ųjų metų žiemą, tuoj bus 5 metai. Iš pradžių buvo viso labo 4 žaidėjai Lietuvoje. <...> Tai yra jaunas sportas pasaulyje, o šiandien galime skaičiuoti apie 700 žaidėjų. Plėtra tikrai didelė“, – sako Padelio federacijos prezidentas.

Lietuvoje kiekvieną mėnesį vyksta turnyrai, kuriuose gali dalyvauti įvairaus lygio žaidėjai. Profesionalus padelio žaidėjas ir rinktinės narys T. Mikelevičius pasakoja, kad Lietuvoje jau yra žaidėjų, kurių tikslas - kelialapis į pasaulio čempionatą.

Anot T. Mikelevičiaus, norint pradėti treniruotis nereikia nei fizinio pasiruošimo, nei didelių finansinių investicijų, o informacijos apie šį žaidimą galima rasti internete. 

Daugiau apie tai – Gabijos Augustinaitės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi