Sportas

2018.09.29 15:18

Jaunimo olimpiadoje Buenos Airėse – su R. Meilutyte lyginama plaukikė ir Tailande besitreniruojantis talentas

LRT.lt2018.09.29 15:18

Ketvirtadalį Lietuvos sporto talentų, kurie spalio 6–18 dienomis kovos Argentinos sostinėje vyksiančiose jaunimo olimpinėse žaidynėse, sudaro plaukikai – dvi merginos ir du vaikinai. Olimpiniame baseine daug vilčių siejama su dviem Rūtos Meilutytės pėdomis žengiančiomis plaukikėmis – 16-mete Kotryna Teterevkova ir 18-mete Agne Šeleikaite. Geros draugės už baseino ribų ir principinės varžovės vandenyje varžysis 50, 100 ir 200 m plaukimo krūtine rungtyse.

„Jos ir varžovės, ir draugės – kartu plaukia, palaiko viena kitą. 100 m distancijoje jos kaip R. Meilutytė ir Julija Jefimova. Tai – Vilniaus ir Kauno derbis, kuris duoda žavesio kiekvienose varžybose, tačiau nesukelia jokių pykčių, o padeda tobulėti abiems“, – pasakojo A. Šeleikaitės treneris Giedrius Martinionis.

Šešiolikmetės K. Teterevkovos žvaigždė šįmet visu ryškumu suspindo Europos jaunimo čempionate Helsinkyje, kur vilnietė laimėjo 100 m plaukimo krūtine aukso, o 200 m – bronzos medalius. Po to žiniasklaidoje ji sulaukė ne vieno palyginimo su olimpine ir pasaulio čempione R. Meilutyte.

„Einu savo keliu ir neimu į galvą palyginimų su Rūta. Nedarau, ką daro kiti, einu savo taku, – tvirtino K. Teterevkova ir pridūrė, kad labai geros sportinės formos Argentinoje nepavyks pasiekti.

Priežastis – dėl baseinų trūkumo vilnietė priversta treniruočių vietos ieškoti kitur, o vienuoliktokę važinėjimas ir mokymasis per atstumą išvargina.

„Tikrai sunku, nes šias savaites ruošiamės Kaune, lieka mažai laiko ilsėtis, o krūvį didiname, – pritarė savo auklėtinei jos treneris Michailas Romanovskis. – Dėl rezultatų negaliu nieko žadėti, bet Buenos Airėse tikrai pakovosime. Mūsų planas – patekti į du finalus“.

K. Teterevkova, V. Dranginio nuotr.


A. Šeleikaitė apie jaunimo žaidynes stengiasi dar negalvoti: „Nenoriu apsikrauti nereikalingomis emocijomis, mintimis. Dirbame, ruošiamės, o kaip bus, taip bus.“

Lietuvos sveikatos mokslų universitete kineziterapijos pirmakursė turėjo galimybę išvykti į Ameriką, bet plaukikės karjerą nusprendė tęsti Lietuvoje. „8 metus dirbame su treneriu, jis daug laiko dėl manęs paaukojo ir stengėsi, manau, būtų negražu taip išsiskirti“, – prisipažino ji.

„Esu laimingas, kad galiu treniruoti Agnę, esame gera komanda. Ji turi išskirtinį talentą ir yra motyvuota, atsidavusi šiai sporto šakai“, – auklėtinę gyrė G. Martinionis.

Anot jo, medalių jaunimo olimpinėse žaidynėse iš anksto niekas nekabina: „Pagal sportininkų lygį Europoje esame pajėgūs varžytis finale, 50 m distancijoje galime būti ir arčiau blizgančio metalo. Tačiau viskas priklausys nuo aklimatizacijos, kaip susitvarkysime psichologiškai. Tai pirmas žingsnis į tikrą olimpinį startą.“

Buenos Airėse varžovų nervus tikrins ir du plaukimo nugara specialistai. 16-metis Arijus Pavlidis varžysis 50 ir 200 m distancijose, o 18-metis Alanas Tautkus – 50, 100 ir 200 m.

Vienintelis iš plaukikų rinktinės į Buenos Aires ne iš Lietuvos vyks A. Pavlidis. Šešiolikmetis vilnietis jau antri metai gyvena ir treniruojasi egzotiškajame Tailande.

„Savo dabartinėje pozicijoje atsidūriau tik dėl plaukimo. Niekada nebūčiau pagalvojęs, kad gyvensiu ir mokysiuosi tropinėje saloje, – kalbėjo plaukikas. – Po baseino uždarymo Vilniuje su tėvu pradėjome ieškoti mokyklų, derinančių plaukimą ir mokslus bei suteikiančias stipendijas. Už mokslus ir pragyvenimą čia mokėti nereikia, bet atsiranda papildomų išlaidų“.

Puketo saloje esančios „British International School“ plaukimo akademijos trenerio Colino Braundo prižiūrimas jaunuolis džiaugėsi, kad nuo bendrabučio baseiną pėsčiomis pasiekia per 5 minutes, o Lietuvoje, kad nuvyktų į mokyklą ar baseiną, užtrukdavo daugiau nei valandą.

„Plaukimas sudaro labai didelę mano gyvenimo dalį. Manau, kad dalyvavimas jaunimo olimpinėse žaidynėse man suteiks patirties ir atvers duris į aukštesnio lygio varžybas. Nekantrauju sužinoti, kokie varžovai manęs laukia“, – prisipažino A. Pavlidis.

Vienu iš jo konkurentų Argentinoje bus ir kitas lietuvis A. Tautkus. Šiaulietis svajoja įveikti atrankines varžybas ir prasibrauti į vakarinę programą – pusfinalių ir finalų etapus.

Aštuoniolikmetis Dovilės Pocienės auklėtinis plaukimo nugara nekeistų į jokį kitą stilių: „Negalėčiau varžytis kitose rungtyse, nes nesudaryčiau konkurencijos. Man nuo pat pradžios patiko plaukti nugara“.

Jis prisipažino, kad kol kas nežino, ar baigęs mokyklą susies savo gyvenimą su plaukimu. „Kol kas dar blaškausi gyvenime. Galbūt jaunimo olimpiada padės apsispręsti, – retoriškai klausė A. Tautkus.

Iš viso Argentinoje varžysis 200 valstybių atletai, kurių amžius nuo 15 iki 18 metų. 32 sporto šakų atstovai kovos 36 rungtyse, žaidynėse bus išdalintas 241 medalių komplektas. Pirmą kartą olimpiniame renginyje dalyvaus po lygiai vaikinų (1999) ir merginų (1999).

Kaip ir įprastos olimpinės žaidynės, jaunimo olimpinės žaidynės vyksta kas ketverius metus. Spalio 6–18 dienomis vyksiantis renginys bus jau trečias. Pirmos dvejos vyko Singapūre ir Nandzinge, jose lietviai iškovojo 13 medalių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.