Naujienų srautas

Sportas2018.09.25 20:24

Kaip atrodys Kauno „Žalgirio“ sudėtis su paskutiniu pirkiniu?

Sutartimi su Leo Westermannu Kauno „Žalgiris“ baigė sudėties komplektaciją 2018–2019 m. sezonui. Kaip turėtų atrodyti Lietuvos čempionų žaidėjų rotacija?

Septyni klube ir praėjusį sezoną žaidę krepšininkai, penki naujokai ir vienas sugrįžėlis. Po metų pertraukos į Kauno klubą grįžtantis prancūzas Leo Westermannas užpildė paskutinę Šarūno Jasikevičiaus dėlionės vietą 2018–2019 m. sezonui. „Žalgirio“ treneris veikiausiai keis starto penketą, atsižvelgiant į varžovų sudėtį ir savo žaidėjų sportinę formą, bet pagrindinius Kauno komandos rotacijos principus galima numanyti jau dabar.

Įžaidėjai

Dar vasarą „Žalgirio“ vadovai patvirtino, kad komandos naujokas Nate`as Woltersas turėtų būti pagrindinis atakų dirigentas.

Šalia tarp NBA ir Europos klubų migravusio 27 metų 193 cm ūgio amerikiečio „Žalgiris“ dairėsi kiek kito stiliaus įžaidėjo – greito ir taikliai atakuojančio iš toli. Tokių bus netrukus prasidedančiose NBA klubų stovyklose, iš kurių nubyrės kelios dešimtys sutarčių nesulauksiančių amerikiečių. Tačiau „Žalgiris“ nusprendė nerizikuoti ir rinktis patikimą variantą – L. Westermannas jau žaidė Kauno klube 2016–2017 metų sezoną ir tapęs vienu komandos lyderiu užsidirbo pelningą kontraktą Maskvos CSKA klube.

Ar po traumomis ir sumenkusiomis žaidimo minutėmis paženklinto sezono Rusijoje 26 metų 197 cm ūgio prancūzui pavyks susigrąžinti lyderio vaidmenį „Žalgiryje“? Galbūt ir ne, nes „Žalgiris“ jau turi panašaus žaidimo stiliaus įžaidėją N. Woltersą.

Jis irgi puikiai valdo kamuolį, gali draskyti varžovų gynybą vienas prieš vieną, o rankos taiklumu turėtų pranokti L. Westermanną – praėjusį sezoną Prancūzijos lygoje N.Woltersas tritaškius metė 42 proc. taiklumu. L. Westermannas žaisdamas „Žalgiryje“ užpraėjusį sezoną rinko po 8,2 taško, pataikęs 32/93 (34,4 proc.) tritaškių. Prancūzas tikrai kitoks įžaidėjas nei Kevinas Pangosas, praėjusį sezoną iš toli atakavęs ir dažnai (158 tritaškiai per 36 rungtynes), ir taikliai (47 proc.). Kita vertus, L. Westermannas jau įrodė, kad gali būti vienas kūrybingiausių žaidėjų Eurolygoje, galinčių prarėžti varžovų gynybą ilgais perdavimais.

Bus labai įdomu pažiūrėti, kaip prancūzas atrodys žaisdamas drauge su N. Woltersu – galima neabejoti, kad dviem įžaidėjais mėgstantis žaisti Šarūnas Jasikevičius išbandys šį duetą. Be to, su 197 cm ūgio L. Westermannu „Žalgiris“ turės dar aukštesnę gynybos liniją, kurioje kone visi žaidėjai galės drąsiau keistis ginamaisiais varžovais. „Žalgirio“ rotacijoje bus ir trečiasis įžaidėjas – Donatas Sabeckis arba Rokas Jokubaitis. 17-metis 193 cm ūgio R. Jokubaitis drąsiai įsiliejo į Lietuvos čempionų žaidimą per kontrolines rungtynes, bet per pirmąjį LKL mačą Kaune su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ solidžiau atrodė 25 metų 198 cm ūgio D. Sabeckis, atsiskleidęs praėjusį sezoną „Šiauliuose“.

Atakuojantys gynėjai

Š. Jasikevičiaus krepšinyje žaidimas du prieš du yra toks pats stiprus, kaip ir tais laikais, kai jis pats kūrė magiškus triukus aikštėje, tad veikiausiai ir šį sezoną „Žalgiris“ bus viena rečiausiai tritaškius metančių komandų Eurolygoje. Dėl to labai neišgyvens Thomasas Walkupas – ryškių raumenų amerikietis, kurio stipriosios žaidimo pusės yra atletiškumas, prasiveržimai ir kieta gynyba, o ne tolimi metimai.

193 cm ūgio amerikietis turėtų pradėti rungtynes starto penkete, kaip tai dažnai praėjusį sezoną darydavo atletiškasis Axelis Toupane`as. Bet panoręs daugiau taiklių tritaškių ir kūrybos aikštėje, Š. Jasikevičius mes į kovą Marių Grigonį. 24 metų 198 cm ūgio kauniečio tritaškiai jau padėjo „Žalgiriui“ įveikti Maskvos CSKA per turnyrą Turkijoje. Sezono metu taikliarankis metikas turėtų priminti varžovams, kuo ypač garsi lietuviška krepšinio mokykla.

Lengvieji puolėjai

198 cm ūgio Edgaras Ulanovas vėl turėtų būti tvirtas starto penketo žaidėjas, nusipelnęs šio vaidmens dėl savo universalaus, išmintingo ir kartu kieto krepšinio, kokį matėme ir praėjusį sezoną.

Jį veikiausiai keis tokio pat ūgio Artūras Milaknis – etatinis snaiperis. Nebus keista, jei A. Milaknis pasislinks į atakuojančio gynėjo poziciją, o lengvuoju puolėju žais M. Grigonis – riba tarp šių pozicijų yra plonytė.

Sunkieji puolėjai

„Kas bachūras, kas bachūras? Paulius Jankūnas!“, – vėl skambės „Žalgirio“ arenoje, kur savo 15 sezoną Kauno klube pradės nesenstantis Kauno komandos kapitonas.

P. Jankūnas turėtų pradėti rungtynes, o jį vėl keis Aaronas White`as, komandos draugų švelniai šaukiamas „baltu Arūnu“.

BNS nuotr.

205 cm ūgio P. Jankūnas ir 203 cm ūgio A. White`as be spragų užpildys „Žalgirio“ ketvirtąją poziciją. Mažas klausimas kybo tik tuo atveju, jei kuris puolėjų gautų traumą. Tomas Masiulis išsiųstas stažuotis į Klaipėdą, tad greitų alternatyvų „Žalgiriui“ reikėtų ieškoti perstumiant E. Ulanovą arba Antaną Kavaliauską.

Vidurio puolėjai

„Žalgiris“ visiškai kitoks pradės naują sezoną, nes kitoks bus jo pagrindinis vidurio puolėjas. Per praėjusį sezoną neįtikėtiną kokybės šuolį atlikęs Brandonas Daviesas bus rimta jėga ir atakų lyderis nuo pat pirmųjų šio sezono mačų.

Jis tikrai pradės rungtynes starto penkete, o jam atsikvėpti leis kiti du vidurio puolėjai – 34 metų Antanas Kavaliauskas ir už jį trylika metų jaunesnis Laurynas Birutis. Jų rotacija matyt išryškės sezono metu, kai 213 cm ūgio L. Birutis labiau apsipras komandoje. Šiuo metu antrojo vidurio puolėjo vaidmuo priklauso A. Kavaliauskui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi