Sportas

2018.09.25 15:03

L. Asadauskaitė tikisi, kad spės pasiruošti Tokijo olimpinių žaidynių atrankai

Brigita Virbalytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.25 15:03

Daugelį metų iš svarbiausių varžybų – olimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos čempionatų – medalius nuolat vežusiai Lietuvos šiuolaikinei penkiakovei šie metai – be skambesnių pergalių. Pasaulio čempionate Meksikoje sportininkams koją pakišo aukštikalnės, o viena tituluočiausių penkiakovininkių – Laura Asadauskaitė – dėl traumos svarbiausiose sezono varžybose nedalyvavo. Londono olimpinių žaidynių nugalėtojai teko gultis ant operacinio stalo.

Apie ne vieną įsimintiną pergalę Lietuvai padovanojusią L. Asdauskaitę sirgaliai jau kurį laiką nieko negirdėjo. Penkiakovininkė šiemet dalyvavo tik viename pasaulio taurės etape, o vėliau dėl vis pasikartojančių skausmų nusprendė baigti sezoną. Po konsultacijų su Vokietijos sporto medikais liepos pradžioje Kaune Londono olimpinių žaidynių čempionei atlikta Achilo sausgyslės operacija.

„Po operacijos praėjo šiek tiek daugiau nei du mėnesiai, bet vis dar atlieku reabilitaciją ir, manau, galbūt yra (pokyčių – LRT.lt) į gerąją pusę ir tikiuosi, kad po mėnesio jau pradėsiu sportuoti. Kol kas neskubu ir viską darau, kaip nurodyta“, – sako Londono olimpinių žaidynių čempionė.

L. Asadauskaitei kol kas tenka pamiršti ir savo mėgstamą bėgimą. Dabar Vingio parke tituluota sportininkė kartu su vyru Andrejumi Zadneprovskiu suka ratus dviračiais, vėliau plaukia, atlieka specialius pratimus su Zigmu Živatkausku.

„Pora metų buvau su skausmais ir vis tokiais etapais – sportuoji, gydaisi, vėl sportuoji, sezoną dėl skausmo pradėdavai vėliau. Pasikartodavo tie skausmai ir ryžausi operacijai. Nežinau, ar paliks mane skausmai, bet aš labai tikiuosi, kad gal bus truputį geriau“, – tikisi ji.

L. Asadauskaitė nesiryžta prognozuoti, kada galės treniruotis visu pajėgumu. Tačiau viliasi suspėti iki Tokijo olimpinių žaidynių. Po nesėkmingo Rio de Žaneiro tituluota sportininkė jaučia, kad dar turi parako.

„Iki Tokijo dar bandysime, jaučiu, kad galiu ir esu stipri, bet tas skausmas šiek tiek trukdo. Liko dveji metai, aš labai tikiuosi, kad aš sugrįšiu ir kad sugebėsiu pasiruošti, nustebinti save ir visus kitus“, – kalba ji.

Atranka į Tokijo olimpines žaidynes šiuolaikinės penkiakovės, kaip ir daugelio kitų sporto šakų, atstovams prasidės kitąmet. Jeigu L. Asadausakitei pavyks iškovoti vietą, tai būtų jau ketvirtosios olimpinės žaidynės jos karjeroje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt