Sportas

2018.09.25 13:30

Norite vadovauti A lygai? Prie vadovo posto kandidatų eilės nėra

Lietuvos futbolo A lygos prezidentas Rytis Davidovičius yra pateikęs lygos valdybai atsistatydinimo pareiškimą, bet įpėdinis nėra rastas. „Šis klausimas lieka atviras“, – sakė R. Davidovičius.

R. Davidovičiaus laikas A lygos vadovo pareigose tiksi į pabaigą, nors jose 38 metų verslininkas darbavosi tik pusmetį.

Nuo sezono pradžios aštuonių komandų čempionatą rengiančiai organizacijai vadovavęs vilnietis praėjusią savaitę informavo klubų valdybą apie atsistatydinimą, sprendimą priėmęs dėl pernelyg didelio užimtumo – dirbdamas tarptautinėje verslo, finansų, teisės ir apskaitos konsultacijų įmonėje vienu padalinių vadovų, jis taip pat visuomeniniais pagrindais nuo 2012 metų vadovauja Lietuvos regbio federacijai.

„Laiko stoka, – pasitraukimo motyvą akcentavo R. Davidovičius. – Galvojau, kad A lygos vadovo pareigoms galėsiu skirti po valandą ar dvi per dieną, bet paskui prisidėjo ir futbolo federacijos vykdomojo komiteto svarstymai, per kuriuos tekdavo imti laisvas dienas, o prieš tai ir ruoštis posėdžiams. Darbai persikeldavo ir į savaitgalį.

Paskaičiavau, kad laiko sąnaudos išaugo iki 4–5 valandų per dieną ir supratau, kad atėjo metas padaryti pauzę.

Šis sprendimas tikrai ne dėl politikos ar asmeniškumų – dirbant tikrai galima priimti teisingus sprendimus.“

R. Davidovičius, BNS nuotr.

R. Davidovičius ketina darbuotis iki lapkričio arba gruodžio, kad pabaigtų svarbiausius darbus A lygoje. Tai – partnerystės sutartis su Lietuvos futbolo federacija, varžybų televizijos teisių pardavimas ir naujo sezono čempionato formatas – dar nėra nutarta, ar 2018–2019 m. sezoną varžysis aštuoni, ar dešimt klubų.

Lygos valdybai, kurią sudaro prezidentas, aštuonių klubų vadovai ir Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Nerijus Dunauskas, R. Davidovičius jau pasiūlė pagalvoti apie įpėdinį.

„Norinčių nėra daug“, – sakė pasitraukiantis A lygos vadovas.

Jis svarstė, kad galbūt pareigas perims kažkas iš lygos valdybos narių, panašiai, kaip buvo pernai, kai atsistatydinus Deividui Šemberui, laikinuoju vadovu buvo išrinktas Marijampolės „Sūduvos“ prezidentas Vidmantas Murauskas.

Kita vertus, dėl galimo interesų konflikto realesnės yra sąsajų su klubais neturinčio pretendento paieškos.

„Aš siūliau sudaryti galimų kandidatų sąrašą, apsvarstyti ir priimti sprendimą, – sakė R. Davidovičius. – Jei staiga atsirastų tinkamas kandidatas, tai galėtų įvykti nors ir rytoj. Tačiau gali ir užtrukti.“