Sportas

2018.09.26 12:24

Premjeras sportininkams: jūs įkvepiate visus didžiuotis Lietuva

LRT.lt 2018.09.26 12:24

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis Vyriausybės rūmuose pasveikino Lietuvos sportininkus, kurie pasiekė įspūdingų pergalių pasaulio ir Europos čempionatuose 2018 metais. Premjeras taip pat apdovanojo šių sportininkų trenerius. Šventėje dalyvavo švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Kūno kultūros ir sporto departamento atstovai.

„Savo pasiekimais ir pergalėmis jūs įkvepiate aplinkinius ne tik gyventi sveikai, sportuoti, bet ir didžiuotis savo tėvyne – Lietuva. Simboliška ir nepaprastai džiugu: šiemet Lietuvos valstybingumo šimtmečio metais pasaulio ir Europos suaugusiųjų ir jaunimo čempionatuose laimėta 100 medalių! Tad nuoširdžiai džiaugiuosi, kad šie metai sportininkams, jų treneriams, kitiems jų rinktinių nariams – gydytojams, sporto mokslininkams, kineziterapeutams, komandų vadovams  tokie sėkmingi“, – sakė premjeras.

Lietuvoje sportui dėmesio skiriama vis daugiau: kūno kultūros pamokose – daugiau naujų sporto šakų, įrengiami nauji baseinai, atnaujinami seni, rekonstruojami stadionai ir sporto bazės. Gerėja sąlygos profesionaliam sportui, beveik visoje šalies teritorijoje planuojami arba jau pradėti statyti sporto infrastruktūros objektai.

Pasaulio ir Europos čempionatuose prizines vietas užėmusiems sportininkams, jų treneriams ministras pirmininkas S. Skvernelis įteikė Lietuvos vėliavą, jie taip pat apdovanoti padėkomis ir medaliais „Už sporto laimėjimus“.