Naujienų srautas

Sportas2018.09.24 13:04

P. Motiejūnas – apie geriausią iš turėtų variantų ir grįžtančio L. Westermanno sveikatą

Kauno „Žalgiris“ komplektaciją 2018–2019 m. krepšinio sezonui baigė sudarydamas sutartį su įžaidėju iš Prancūzijos Leo Westermannu. Klubo vadovas Paulius Motiejūnas neslepia, kad sugrįžusio krepšininko sveikatą „Žalgiris“ prižiūrės itin atidžiai.

Dar praėjusią savaitę, duodamas interviu Prancūzijos žiniasklaidai, 26-erių L. Westermannas tikino nematantis galimybių atsidurti „Žalgirio“ komandoje, nors vasarą būtent Kaune atliko medicininę patikrą.

„Apžiūros rezultatai buvo teigiami. Bet „Žalgiris“ tuo metu jau buvo suformavęs komandos branduolį. Jie dar ieško vieno žaidėjo, bet kitokio nei aš. Suprantu situaciją, dairausi kito klubo“, – tuomet kalbėjo L. Westermannas.

Tačiau situacija žabiškai apsivertė aukštyn kojomis. Ilgą laiką už Atlanto pastiprinimo ieškoję „Žalgirio“ vadovai tinkamo varianto nerado, nusprendė nebelaukti ir sugrįžti prie pasiūlymų laukusio prancūzo kandidatūros.

„Laukėme tikrai ilgai. Ir viską įvertinę matome, kad tie variantai, kurie buvo JAV, nėra geresni už Leo. Nusprendėme nebelūkuriuoti, – Krepšinis.lt sakė P. Motiejūnas. – Kam laukti, jeigu turi patikrintą žmogų, kuris atrodo geresnis variantas nei tie, kurie toliau laukia savo šanso NBA?“

„Žalgiryje“ L. Westermannas jau žaidė 2016–2017 m. sezone ir tuomet, perpratęs Šarūno Jasikevičiaus keliamus reikalavimus, buvo vienas iš komandos lyderių.

Eurolygoje krepšininkas žaidė po 25 min., vidutiniškai rinko po 8,2 taško, 3,2 atkovoto kamuolio ir po 5,5 rezultatyvaus perdavimo.

Po sėkmingo sezono į prancūzą nukrypo CSKA akys. Maskviečių pasiūlymas buvo toks, kurio L. Westermanas „tiesiog negalėjo atsisakyti“.

Tačiau Rusijos sostinėje prancūzo sėkmė nelydėjo. Iš prigimties gana trapios sveikatos krepšininkas Maskvoje vėl „subyrėjo“, nors prieš tai sužaistame sezone „Žalgirio“ klube traumų išvengė.

Rudenį Leo susižeidė klubą ir turėjo gultis ant operacinio stalo. Pavasarį užklupo nugaros skausmai, dėl kurių legionierius praleido Eurolygos finalo ketverto turnyrą.

Traumos neleido naujokui įsitvirtinti Rusijos čempionų ekipoje, ir vasarą CSKA nepasinaudojo galimybe pratęsti sutartį.

Anot P. Motiejūno, „Žalgirio“ klubas L. Westermannui dar vasarą taip pat tvirtino ieškantis kitokio tipo įžaidėjo ir nebandė sudaryti iliuzijų apie galimą sugrįžimą į Kauną. Tačiau situacija pasikeitė.

„Leo – puikus žaidėjas, jo santykiai su klubu nuostabūs. Nors pernai ir nežaidė Kaune, palaikėme santykius. Normalu, kad jis čia norėjo sugrįžti, bet galbūt tokia galimybe nelabai tikėjo. Net ir mes patys buvome jam pasakę, kad dėmesys nukreiptas į kitą pusę.

Visiems sakėme, kad galbūt matėm tinkamesnių žaidėjų į šią poziciją, tačiau viskas susiklostė taip, kaip yra dabar. Situacija pasikeitė, pasirinkome patikimą, gerą ir žinomą žmogų. Pasakyčiau, kad viskas susidėliojo taip, kaip ir turėjo susidėlioti“, – teigė P. Motiejūnas.

Paklaustas, ar nekelia nerimo gana trapus prancūzo kūnas ir dėl to išauganti traumų grėsmė, „Žalgirio“ vadovas neslėpė, kad rizikos yra.

Tačiau, pasak P. Motiejūno, sveikatos testai rodo, kad L. Westermannas yra pasveikęs ir pasirengęs žaisti aukštame lygyje, o klubas pasirengęs kuo labiau tausoti savo naujausią pirkinį.

„Rizikos yra visą laiką – sportas be traumų, tai ne sportas. Jos gali atsitikti bet kam ir bet kur. Stebėjome Leo fizinę būklę, tikrinome jį ir vasarą. Matome ir manome, kad jis visiškai pasiruošęs, galės mums padėti.

Dabar prancūzas jau juda normaliai, reikia tiesiog įsilieti į komandą ir žiūrėti, kaip viskas klostysis. Normalu, kad turėsime laukti, kol jis įsivažiuos, bet yra ir kitų žaidėjų, galinčių padėti, leisti pailsėti LKL, ar suteikti progos pažaisti kam nors kitam. Tačiau faktas, kad stengsimės jį saugoti kuo atidžiau“, – pridūrė P. Motiejūnas.

„Žalgirio“ vadovas patvirtino, kad įsigijęs L. Westermanną Lietuvos čempionų klubas galutinai užbaigė komplektaciją sezonui. „Viskas, dabar reikės laukti rezultatų aikštėje“, – pažymėjo P. Motiejūnas.

Į Lietuvą L. Westermannas atvyks artimiausiu metu. „Žalgiryje“ jis ir vėl rungtyniaus 9-uoju numeriu pažymėtais marškinėliais.

L. Westermannas įžaidėjo poziciją dalinsis kartu dviem „Žalgirio“ naujokais – amerikiečiu Nate`u Woltersu ir Donatu Sabeckiu.

„Žalgirio“ sudėtis 2018-2019 m. Eurolygos sezonui
(žaidėjas, šalis, pozicija, ūgis, gimimo metai)

Leo Westermannas

Prancūzija

gynėjas

198

1992

Nate'as Woltersas

JAV

gynėjas

193

1991

Donatas Sabeckis

Lietuva

gynėjas

198

1992

Thomas Walkupas

JAV

gynėjas

193

1992

Artūras Milaknis

Lietuva

gynėjas

195

1986

Marius Grigonis

Lietuva

gynėjas

198

1994

Edgaras Ulanovas

Lietuva

puolėjas

199

1992

Aaronas White'as

JAV

puolėjas

206

1992

Paulius Jankūnas

Lietuva

puolėjas

204

1984

Antanas Kavaliauskas

Lietuva

centras

208

1984

Laurynas Birutis

Lietuva

centras

213

1997

Brandonas Daviesas

JAV

centras

208

1991

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi