Sportas

2018.09.22 09:51

I. Serapinaitė triumfavo Europos jaunimo šiuolaikinės penkiakovės čempionate

ELTA2018.09.22 09:51

Lietuvė Ieva Serapinaitė penktadienį iškovojo aukso medalį Lenkijoje vykstančiame Europos jaunimo (iki 24 metų) šiuolaikinės penkiakovės čempionate.

Fechtavimo rungtyje I. Serapinaitė laimėjo 27 kovas (264 tšk.) ir užėmė antrąją vietą. Plaukimo rungtyje I. Serapinaitė (2.14,01; 282 tšk.) pasiekė geriausią rezultatą. Jojime Lietuvos sportininkė (293 tšk.) buvo aštunta

Prieš bėgimo ir šaudymo rungtį I. Serapinaitė buvo pirma ir turėjo 13 sek. pranašumą prieš baltarusę Viktoriją Astrovską ir 22 sek. – prieš kitą baltarusę Tacianą Rahačovą.

Likus 400 m iki finišo T. Rahačova aplenkė lietuvę, bet finišo „spurte“ mūsiškė susigrąžino pirmąją poziciją ir tapo čempione.

„Prieš čempionatą buvau ramiai nusiteikusi, nes žinojau, kad tai čempionatas, kuriame dalyvaus mano amžiaus merginos ir su kuriomis tikrai galėsiu kovoti dėl medalio. Šiemet sezonas man nesiklostė taip, kaip tikėjausi, nes Europos čempionate buvo 15-a, o pasaulio pirmenybėse nepavyko patekti į finalą. Dėl to į šias varžybas vykau reabilituotis. Jaučiausi užtikrintai, žinojau, ką darau, todėl galbūt ta koncentracija bei užtikrintumas man leido tapti čempione“, – naujienų agentūrai ELTA po varžybų pasakojo I. Serapinaitė.

I. Serapinaitei nėra palanki paskutinė bėgimo ir šaudymo rungtis, todėl dar prieš paskutinę rungtį buvo aišku, kad kova dėl aukso bus atkakli. Iš viso I. Serapinaitė surinko 1326 taškus.

„Kad Lietuvai iškovosiu medalį, buvo aišku prieš bėgimo ir šaudymo rungtį, nes mes – pirmos trys merginos – buvome toli atitrūkusios nuo ketvirtosios vietos. Tad medalis jau buvo kišenėje, tik kuris – dar nebuvo aišku. Paskutiniame rate jau žinojau, kad laimėsiu auksą arba sidabrą. Paskutiniame rate baltarusė mane lenkė, bet kiek užsilaikiau už jos, o finiše pavyko padaryti lemiamą spurtą“, – džiaugėsi penkiakovininkė. 

Kita lietuvė Aurelija Tamašauskaitė su 1248 taškais užėmė šeštąją poziciją. Ji tradiciškai sublizgėjo bėgimo ir šaudymo rungtyje, kurioje pasiekė antrą rezultatą (515 tšk.). Elžbieta Adomaitytė liko 18-a.

Komandų įskaitoje Lietuvos rinktinė iškovojo bronzos medalius.