Sportas

2018.09.20 09:30

Du lietuvius nustebinęs „Cavaliers“ vadovas: A. Gudaitis yra labai arti NBA

Donatas Urbonas, 15min.lt2018.09.20 09:30

Mike`as Gansey ir Primožas Brežecas įsitaisė „Gradski Vrt“ arenos tribūnų viduryje, už kroatų sekretoriato. Jų įprasta laisvalaikio apranga neišdavė, kad tai du „Cleveland Cavaliers“ darbuotojai. Amerikietis – generalinio vadybininko Koby Altmano asistentas, slovėnas – „Cavs“ tarptautinis skautas. Prieš savo akis jie išvydo karštą Kroatijos ir Lietuvos mūšį pasaulio čempionato atrankoje. Tame Osijeko emocijų katile virė ir trys „Cavaliers“ atstovai. M. Gansey akys įdėmiausiai sekė vieną jų, su lietuviška pavarde. Klivlando organizacija ją mato stipriausioje krepšinio lygoje.

Mike`as Gansey iš Amerikos atsivežė tris „Cavaliers“ aprangos komplektus, kuriuos turėjo išdalinti Osijeke.

Vienas jų buvo skirtas Ante Žižičiui – Kroatijos rinktinės centrui, kuris ruošiasi antrajam savo sezonui Klivlande.

Kitas – Artūrui Gudaičiui, kurį dar vasarą Klivlando klubas kvietė atvykti padirbėti treniruočių stovykloje ir kuris figūruoja NBA ekipos ateities planuose.

Trečias komplektas nustebino jo gavėją. Tai buvo Renaldas Seibutis – prieš 11 metų NBA naujokų biržoje pakviestas krepšininkas, į kurį teises „Cavaliers“ gavo po mainų rugpjūčio 23-iąją.

„O! Geras! Čia man?!“ – stebėjosi 33-ejų lietuvis, kurį 2007-ųjų NBA naujokų biržoje 50 šaukimu pakvietė „Dallas Mavericks“.

„Cavaliers“ stebi ir šį veteraną, tačiau M. Gansey su P. Brežecu, be abejo, labiausiai norėjo pamatyti du klubui priklausančius bokštus.

Jie išvydo gerą mačą tarp Lietuvos ir Kroatijos, bet A. Gudaičiui ir A. Žižičiui jis nebuvo sėkmingas.

Tiesa, iš vienerių rungtynių NBA išvadų nedaro. Kur kas aiškesnį paveikslą apie Artūrą „Cavaliers“ susidarė po Eurolygos sezono su Milano „OIimpia“, kur lietuvis savo efektyvumu (PER) nusileido tik Luka Dončičiui.

„Labai norėjome pamatyti Artūrą kitokiame vaidmenyje, kai rinktinėje nėra Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio. Paprastai jis visada dalijasi su kažkuo žaidimo laiką. Pavyzdžiui, Milane su Kalebu Tarczewskiu. Nežinau, kaip Artūrui klostysis rungtynės, bet tikiuosi, jis bus starto penkete ir žais daug, – dar prieš rungtynes Osijeko „Gradski Vrt“ arenoje 15min.lt sakė M. Gansey. – Jam tai bus geras pasibandymas prieš du NBA vidurio puolėjus Žižičių ir Zubacą. Nors ir sezono metu jis žaidžia prieš gero lygio vidurio puolėjus. Bet net jei ir Artūras nežais daug (Osijeke), tai nieko nereikš. Tiesiog bus smagu juos pamatyti aikštėje.“

M. Gansey su P. Brežecu stebėjo visą Lietuvos rinktinės pasimėtymą rungtynių su Kroatija rytą. Po treniruotės amerikietis su lietuviu persimetė keliais žodžiais.

Pasibaigus karštai kroatų ir lietuvių kovai, „Cavaliers“ atstovai sėdo į automobilį ir pasileido į 400 km kelionę į Liublianą, kur gyvena P.Brežecas. Antrose FIBA lango rungtynėse Slovėnijos sostinėje M.Gansey dar norėjo pasilabinti su kitu „Cavaliers“ atstovu Cedi Osmanu, kuris ten atvyko kautis prieš Europos čempionus su Turkijos rinktine.

Eurolygos sezono metu A. Gudaitį Milane rudenį lankys P. Brežecas, bet kito M. Gansey vizito teks palūkėti dar ilgai.

Galbūt iki kitos vasaros, jeigu A. Gudaitis galės išvykti į Klivlandą ir pasitestuoti „Cavaliers“ treniruočių stovykloje. O gal kai ten atvyks pasirašyti NBA sutarties.

Interviu 15min.lt 35-erių amerikietis tikino, kad A. Gudaitis yra labai arti stipriausios krepšinio lygos vartų.

– Mike`ai, ką su Artūru apsitarėte per vizitą Osijeke?

– Truputį pasikalbėjome po treniruotės. Jis buvo toks susitelkęs rungtynėms, tad tai buvo labiau greitas pasisveikinimas. Nenorėjome jo trikdyti.

Davėme jam ir Renaldui „Cavaliers“ aprangą. Gera juos matyti. Artūras labai džiaugiasi būdamas vienu mūsų. Aš taip pat džiaugiuosi matydamas abu juos, kaip dalį mūsų organizacijos.

– Renaldas, ko gero, buvo nustebintas „Cavaliers“ dovanomis?

– O taip! Jis pamatė tai ir sako: „O! Čia man?!“ Aš jam maždaug: „Taip! Tu dabar mums priklausai! Tu su mumis. Nežinau, kur mus suves ateitis, bet mes tave sekame, stebime tavo rungtynes. Atsidarome statistiką.“

Tai buvo pirmas mūsų susitikimas. Norėjau jam prisistatyti. Pasakyti, kad dabar jis vienas mūsų ir mes jį stebėsime.

– Ką iš tikrųjų NBA organizacijos galvoja apie jau veteranais tapusius šaukimus, kurie rungtyniauja Europoje ir niekada nežaidė NBA?

– Aišku, Renaldas yra veteranas. Bet kai mes tarėmės dėl mainų su „Clippers“, mums jis visai patiko kaip žaidėjas, kurio teises galėtume perimti.

Nežinau, ar jis kada nors atvyks į „Cavaliers“. Bet vertinga turėti tokių žaidėjų. Renaldas žaidžia gero lygio krepšinį. Ypač gerai jis rungtyniauja rinktinėje. Niekada nežinai, kada kas gali nutikti, bet mes vertiname tas teises į Renaldą.

Nežinau, kaip tokiose situacijose elgiasi kitos komandos elgiasi, bet norėjome jam prisistatyti. Pasakėme, kad nežinome, kas bus ateityje, bet reikia palaikyti ryšį.

Renaldas Seibutis, BNS nuotr.

– Ką „Cavaliers“ galvoja apie Artūro Gudaičio ateitį Klivlande?

– Mes tikėjomės jį pašaukti 2015-ųjų NBA naujokų biržoje, bet kiek nusivylėme, kai jį pačiupo anksčiau (47 šaukimu lietuvį pasirinko „Philadelphia 76ers“. – aut. past.).

Turėjome keletą galimybių jį gauti ir pagaliau atėjo tokia proga vasarį. Koby Altmanas palaiko gerus santykius su jo agentu. Mes ilgai stebėjome Artūrą ir matėme jo progresą. Matėme, koks jis atėjo į naujokų biržą ir koks yra dabar. Jis kasmet vis tobulėja.

Tai vertingos teisės. Gudaičiui dar tik 25-eri: jis jaunas, vis tobulėja, žaidžia aukščiausiame lygyje Europoje, taip pat – rinktinėje. Jis labai arti to, kad būtų NBA žaidėjas.

Aš ir mūsų skautai atidžiai jį sekame. Nežinau, ar tai iš viso nutiks ar kada taip bus, bet norime, jog Artūras žinotų, kad „Cavaliers“ juo domisi. Juk sukoriau visą šį kelią jo pamatyti (šypsosi.).

Norėjome parodyti jam mūsų rūpestį, kad jis mums svarbus. Mes jį labai mėgstame. Jis puikus krepšininkas, o dar geriau – labai gera asmenybė. Gal jis vieną dieną bus mūsų sudėtyje, todėl norime matyti jo progresą.

Artūras Gudaitis, BNS nuotr.

– Kas „Cavaliers“ labiausiai patinka Artūro žaidime?

– Gudaitis daro viską. Jis didelis, fiziškas, kovoja dėl kamuolių, yra stiprus. Jis viską po truputį atlieka labai efektyviai. Tai universalus žaidėjas.

Artūras dar tobulina savo metimą. Manau, kad jis turi tai pagerinti. Bet kalbant apie atkovotus kamuolius, fiziškumą – jis daro viską, kad padėtų komandai laimėti.

Labai daug ką sako tai, kad jis vis atvyksta žaisti rinktinėje. Manau, daug rinktinių norėtų jį turėti kaip pagrindinį centrą. Tik dėl lietuvių krepšinio mokyklos jis dabar tokioje pozicijoje (yra trečias centras po Valančiūno ir Sabonio. – aut.).

Bet kai jis atvyks į NBA, turės vaidmenį, kur rinks kamuolius. Bus fiziškas, dengs varžovus. Dabar jis dar gerina atakų užbaigimą po krepšiu, baudų pataikymą. Svarbiausia, kad jis žino, kur yra ir nesistengia daryti to, ko nemoka.

NBA jis turėtų savo vietą – kova dėl kamuolių ir fiziškumas būtų jo arkliukas.

– Sakote, kad jis labai arti NBA. Ko jam dar iki ten trūksta?

– Puolime, manau, jis niekada nebus tas žaidėjas, kuris rinks po 20-25 taškus. Bet jis gali būti dar efektyvesnis po krepšiu. Jis galėtų praplėsti žaidimą metimais iš distancijos. Bet žinau, kad jis stengiasi tą tobulinti.

Svarbu, kad jis puikus komandos draugas ir žaidėjas, kuris gali įvairiai prisidėti prie žaidimo.

Jis didėja – stiprėja. Jo kūnas yra tiesiog neįtikėtinas. Jis dirba, kad būtų dar mobilesnis ir judresnis.

Be abejonės, dabar propaguojamas žemesnis krepšinis. Bet jeigu sugebės dengti kelias pozicijas, atstovėti du prieš du, jam tai bus labai naudinga.

– Ar teisinga sakyti, kad kol Klivlande žaidžia Ante Žižičius, labai panašus į Artūrą centras, mūsiškiui vargiai atsiras vietos „Cavaliers“?

– Žinote, yra tiesos. Jie abu tradiciniai centrai. Bet niekada nėra per daug. Turėti 2-3 tokius žaidėjus nėra blogai.

Gal tokie žaidėjai neišplečia žaidimo, bet NBA reikia žmonių, kurie galėtų lipti ant lentos, išrašyti bloką ir rinkti taškus iš po krepšio.

Mums reikia fiziškų žaidėjų. Tokių, kurie duotų visko po truputį. NBA komandoje yra 15 vietų – jas reikia kažkaip užpildyti.

Manau, kad Gudaitis turėtų savo vietą NBA.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.