Naujienų srautas

Sportas2018.09.19 19:29

TOK palaiko abiejų Korėjų norą drauge surengti olimpines žaidynes

BNS 2018.09.19 19:29

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas sveikina Šiaurės ir Pietų Korėjų norą drauge siekti teisės 2032-aisiais surengti vasaros olimpines žaidynes, trečiadienį pranešė naujienų agentūra „Yonhap“.

„TOK labai sveikina Korėjos Respublikos ir Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos ketinimą drauge surengti Olimpines žaidynes 2032-aisiais“, – sakoma Th. Bacho pareiškime.

TOK vadovas atkreipė dėmesį į vaidmenį, kuri gali atlikti sportas siekiant taikos Korėjos pusiasalyje.

„Mums atvėrus duris politinėms deryboms bendru abiejų Korėjų komandų pasirodymu 2018-ųjų žiemos Olimpinėse žaidynėse Pjongčange, sportas gali dar kartą įnešti indėlį į taiką Korėjos pusiasalyje ir pasaulyje“, – pareiškė Th. Bachas.

Remiantis ankstesniais pranešimais, Seulas ir Pchenjanas pareiškė apie norą pateikti bendrą paraišką dėl 2032-ųjų olimpinių žaidynių organizavimo.

Susitarimas dėl „bendradarbiavimo pateikiant paraišką“ buvo pasiektas per Pietų Korėjos prezidento Moon Jae-ino ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimą Pchenjane.

Abu lyderiai taip pat susitarė, kad jų šalys „aktyviai drauge dalyvaus tarptautinėse varžybose“, įskaitant 2020-aisiais Tokijuje vyksiančią olimpines žaidynes.

Paraiškų dėl ketinimo surengti 2032-ųjų olimpines žaidynes priėmimas dar neprasidėjo. TOK dažniausiai skelbia šalį šeimininkę likus septyneriems metams iki žaidynių pradžios.

Apie susidomėjimą šių olimpinių žaidynių rengimu jau pareiškė Vokietija, Australija, Indija ir Indonezija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi