Naujienų srautas

Sportas2018.09.19 14:55

Kas toliau: Lietuvos rinktinės laukiančios naujovės ir galimas burtų krepšelis

15min.lt 2018.09.19 14:55

Lietuvos krepšinio rinktinė išprakaitavo pergalę prieš Nyderlandus ir užsitikrino vietą pasaulio čempionate. Ką lems ketverios likusios planetos pirmenybių atrankos rungtynės ir kokių varžovų mūsiškiai Kinijoje gali išvengti?

Nors rinktinė tikslą pasiekė, atranka dar nesibaigė. Lapkričio 29 ir gruodžio 2 dienomis lietuvių dar laukia rungtynės su Italija svečiuose bei Kroatija namuose. Formalumus mūsiškiai baigs tvarkyti vasario 22-ąją Olandijoje ir vasario 25-ąją prie savų žiūrovų su Italija.

Lietuva gali laimėti arba pralaimėti ketverias paskutiniąsias atrankos rungtynes, bet nuo to situacija gali visai nepasikeisti.

Beje, jau aišku, kad lietuviai tikrai nebenukris žemiau antros pozicijos J grupėje.

Pasaulio čempionato atrankos J grupė

1. Lietuva 8-0
2. Italija 6-2
3. Lenkija 4-4
4. Vengrija 4-4
5. Nyderlandai 3-5
6. Kroatija 3-5

Tačiau net jeigu iššvaistytų dviejų pergalių skirtumą per keturis mačus ir užleistų į pirmą poziciją italus, įtakos būsimiems pasaulio pirmenybių burtams tai greičiausiai neturėtų.

Mat 2019-ųjų pasaulio čempionato grupės varžybų burtuose labiausiai bus atsižvelgta į FIBA reitingą ir geografinę komandų padėtį. Tad aštuonios aukščiausiai FIBA reitinge esančios pasaulio čempionato dalyvės greičiausiai bus išskirstytos į pirmąsias grupių vietas.

E. Blaževič/LRT nuotr.

Lietuva FIBA reitinge užima 6-ąją vietą. Tai leidžia tikėtis, kad Lietuvos nacionalinė komanda grupės varžybose neturėtų susitikti su JAV, Ispanija, Prancūzija, Serbija, Argentina, Graikija ir Australija.

Šiame komandų sąraše turėjo būti Kroatija ir Slovėnija – 7 ir 8 reitingo komandos, kurios yra aukščiau už graikus bei australus. Bet labai realu, kad šių Europos krepšinio favoričių Kinijoje visai nebus.

Lietuvos nebus pirmajame krepšelyje nebent tuo atveju, jeigu juos FIBA išskirstys pagal regionus. Europos zonoje lietuviai yra ketvirti.

Dar 2014-aisiais pasaulio čempionate žaidė 24 komandos ir jos buvo išskirstytos į 4 grupes po 6 komandas. Kitąmet planetos pirmenybėse Kinijoje rungtyniaus 32 rinktinės ir jos bus išskirstytos į 8 grupes po 4 komandas.

12 iš tų komandų bus iš Europos, 7 iš Azijos (neskaičiuojant kinų), 7 iš Amerikos ir 5 iš Afrikos.

Jau aiškios 7 būsimos pasaulio čempionato dalyvės. Pirmiausia, tai turnyro organizatoriai kinai, kuriems nereikėjo įveikti atrankos. Kelialapius jau išsikovojo Lietuva, Graikija, Vokietija, Čekija, Tunisas ir Nigerija.

Tiksliai burtų principą FIBA ketina apibrėžti finišuojant atrankai.

32 komandų turnyras vyks trimis etapais. Iš tų 8 grupių į 16-os stipriausių rinktinių etapą pateks po 2 geriausias komandas.

Tiesa, atkrintamųjų varžybų teks palaukti. Mat antrajame 16 komandų etape rinktinės sudarys 4 naujas grupes po 4 komandas.

Iš tų keturių grupių po dvi geriausias rinktines pateks į ketvirtfinalį. Toliau viskas vyks aiškia sistema: ketvirtfinalis, pusfinalis ir finalas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi