Naujienų srautas

Sportas2018.09.18 12:48

Kroatų žvaigždės po lietuvių ir lenkų smūgių – sugniuždytos: nusivylimas, kritika ir kaltųjų paieška

DELFI.lt 2018.09.18 12:48

Kroatijos rinktinė prieš rugsėjo mėnesio FIBA pasaulio čempionato atrankos varžybų „langą“ puoselėjo didžiules viltis. Pirmą kartą nacionalinės ekipos marškinėlius apsivilko iš karto 4 NBA žaidėjai, tačiau viskas baigėsi tuo, kad Balkanų šalies komanda penktadienį namie 83:84 pralaimėjo Lietuvai, o pirmadienį išvykoje 74:79 – Lenkijai.

Kroatai į savo sąskaitą neįsirašė nė vienos iš dviejų planuotų pergalių ir atrankos J grupėje su 3 laimėjimais yra paskutiniai, šešti. Teorinės galimybės prasibrauti tarp trijų geriausių komandų, kurios vyks į planetos čempionatą Kinijoje, dar nėra prarastos, bet akivaizdu, kad jomis menkai betiki ir patys kroatų žaidėjai.

Juolab, kad šis „langas“ buvo paskutinis, kuriame rinktinei padėjo NBA žvaigždės – nei lapkritį, nei vasarį Kroatijos rinktinėje elitinės lygos krepšininkų nebebus.

Akivaizdu, kad kroatai taip ir neatsikvošėjo po namie gauto antausio nuo lietuvių, o per rungtynes Lenkijoje ir po jų komanda visiškai subyrėjo.

Apie tai viešai pareiškė kroatų rinktinės aukštaūgis Dario Šaričius, tarp eilučių dėl pasirinktos taktikos išsakęs kritiką ir vyriausiajam savo komandos treneriui Draženui Anzulovičiui.

„Apie kokį pasaulio čempionatą mes dar kalbame? Komandoje nėra jokios vidinės chemijos. Žaidėjai bandė daryti viską, tačiau rungtynėms prasidėjus jėgos išsekdavo, buvo padaryta daugybė taktinių klaidų“, – po rungtynių Lenkijoje „Večernij list“ žurnalistui tiesiai šviesiai rėžė Filadelfijos „76ers“ krepšininkas, Gdanske pelnęs 17 taškų.

Kitas NBA krepšininkas – Indianos „Pacers“ puolėjas Bojanas Bogdanovičius – apskritai sunkiai galėjo rasti tinkamą apibūdinimą krachui, kuris ištiko Kroatijos rinktinę.

„Man trūksta žodžių. Trumpai tariant, mes esame ten, kur ir turime būti. Dar prieš pirmą etapą baiminomės, kad nesugebėsime sužaisti su Rumunija ir Nyderlandais. Nukeliavome toliau, sužaidėme – ir štai ką turime. Vietoje dviejų pergalių gavome tai, ko ir nusipelnėme“, – galvą purtė per 35 min. 22 taškus į lenkų krepšį sumetęs žaidėjas.

BNS nuotr.

Pats treneris D. Anzulovičius po rungtynių taip pat kalbėjo apie tai, kad taktiškai klydusi jo komanda nenusipelnė pergalės.

„Žaidėjai tikrai stengėsi padaryti viską, tačiau aikštėje mes klydome taktiškai, labai apmaudžiai. Mums pavyko „sugrįžti“ į rungtynes, pasivyti nutolusius varžovus, tačiau tuomet lenkams leidome pelnyti 8 taškus be atsako.

Ir kai tu lygioje vietoje suklysti tris kartus, tu nenusipelnai laimėti“, – dėstė krepšinio specialistas, pripažinęs, kad pats tokio „lango“ scenarijaus su dviem pralaimėjimais tikrai nesitikėjo, – To tikrai niekas nelaukė, tačiau dabar reikia pasidaryti išvadas ir galvoti, kokia kryptimi judėsime toliau. Nors teorinių šansų patekti į čempionatą dar turime, reikia stengtis.“

Tuo metu Kroatijos spaudoje jau kyla pasipiktinimas rinktinės rezultatais, žiniasklaidoje svarstoma, ar D. Anzulovičiui šalies krepšinio federacija po šio fiasko privalo parodyti duris.

Verta pažymėti, kad pačioje kroatų krepšinio federacijoje ir apskritai krepšinio bendruomenėje jau po rungtynių su Lietuvos rinktine tvyrojo ne pati geriausia nuotaika.

Įsiplieskė diskusijos, ar rinktinei vėl būtinas natūralizuotas amerikietis įžaidėjas, o dar prieš susitikimą su lenkais žibalo į ugnį šliūkštelėjo pats jos prezidentas Stojko Vrankovičius, pažėręs priekaištų į rinktinę neatvykusiam, tačiau socialiniuose tinkluose Kroatijos krepšinio reikalus aktyviai komentuojančiam Niujorko „Knicks“ puolėjui Mario Hezonjai.

23-ejų krepšininkas pasiuntė linkėjimus komandos draugams ir pareiškė, kad norint pasiekti gerų rezultatų rinktinių varžybose, Kroatijos krepšinio federacijai „reikia išsišluoti savo kiemą“, o ne žvalgytis į amerikiečius, kuriuos būtų galima natūralizuoti.

„Labai dėkoju jam už sirgaliaus pobūdžio palaikymą, tačiau šis žmogus mums labiau praverstų kaip žaidėjas. Jo atstovas mus patikino, kad Mario galėtų prisijungti prie rinktinės, kai pasirašys sutartį su Niujorko klubu. Tačiau kai tai nutiko, jis neatsakė į mano skambučius ir per kitus perdavė, kad rinktinei nepadės“, – viešai 23-ejų metų puolėjo elgesį pagarsino S. Vrankovičius.

Dviejų smūgių iš eilės neatlaikiusi kroatų krepšinio federacija tikrai norės kuo greičiau užmiršti, kas per šias keturias dienas nutiko Osijeke ir Gdanske.

Antradienio dieną, prabėgus pusei paros po rungtynių su Lenkija, apie dar vieną pralaimėjimą savo oficialiame interneto puslapyje kroatai net neskelbė.

Primename, kad Lietuvos rinktinė jau užsitikrino kelialapį į pasaulio čempionatą. Iš grupės į jį pateks trys geriausios rinktinės.

J grupės turnyro lentelė
(vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, įmestų/praleistų taškų santykis, taškai)

1.*Lietuva 8 8 0 +163 16
2. Italija 8 6 2 +94 14
3. Lenkija 8 4 4 +12 12
4. Vengrija 8 4 4 +2 12
5. Nyderlandai 8 3 5 +1 11
6. Kroatija 8 3 5 +6 11
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi