Naujienų srautas

Sportas2018.09.18 09:24

D. Adomaitis: tai buvo klaidų rungtynės su laiminga pabaiga

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2018.09.18 09:24

Po dviejų pratęsimų trilerio Vilniaus „Siemens“ arenoje Lietuvos krepšinio rinktinės treneris Dainius Adomaitis pripažino, kad pirmadienio vakarą daugybę klaidų darė ne tik jo žaidėjai, bet ir jis pats.

„Tai buvo neteisingų sprendimų, klaidų rungtynės su laiminga pabaiga. Sunku prisiminti, kada būtume priėmę tiek daug blogų sprendimų. Blogiausia, kad pirmą ketvirtį žaisdami drausmingai vis tiek padarėme tų klaidų, kurių buvome sutarę nebedaryti“, – po rungtynių surengtoje spaudos konferencijoje teigė D. Adomaitis.

Nors rungtynes pradėjo gana vangokai, lietuviai pamažu įsivažiavo ir aidint apie pirmojo ketvirčio pabaigą skelbiančiai sirenai turėjo 8 taškų persvarą – 24:16. Tačiau išvadas per pertrauką padariusi Nyderlandų komanda antrojo kėlinio viduryje prisivijo 28:27, o į ilgąją pertrauką iškeliavo esant lygiam rezultatui 39:39.

„Kada jau norėjome gintis taip, kaip buvom suplanavę, jie jau turėjo pasitikinėjimą, pataikė gerų metimų. Suklydau su rotacija, perlaikiau aikštėje žaidėjus“, – atviravo D. Adomaitis.

Tiesa, prie to prisidėjo ir tai, kad aikštėje nepasirodė du Lietuvos rinktinės žaidėjai – Deividas Gailius ir Renaldas Seibutis. Pastarasis aikštelėje nepasirodė patartas gydytojų, o D. Gailius rungtynes nuo atsarginių suolelio stebėjo trenerio sprendimu. Taip pat ir tai, kad dar prieš prasidedant pratęsimui penkias asmenines pražangas susirinko Evaldas Kairys ir Artūras Gudaitis.

Nors ketvirtajame kėlinyje žalia apranga vilkintys vyrai ir susikrovė solidų 14 taškų pranašumą (73:59), tačiau jo išlaikyti niekaip nesugebėjo – švieslentė po keturių kėlinių rodė lygų rezultatą 75:75.

Toks ankstyvam atsipalaidavimui, anot 21-ą tašką pelniusio Manto Kalniečio, įtaka darė ir nusiteikimas prieš rungtynes.

„Laimėjome rungtynes Kroatijoje, kur nebuvome favoritai. Ten sužaidėme solidžiai, o dabar nepavyko susitvarkysi su galva, Galvojome, kad ateisime viena koja ir nušluosime, bet taip nebūna Europoje. Visos komandos kimba į gerkles, ypač, kai neturime savo didžiausios jėgos po krepšiu“, – teigė Lietuvos rinktinės lyderis.

Kad pergalė išvykoje prieš net keturis NBA žaidėjus prisikvietusią Kroatijos komandą rezultatu 84:83 turėjo įtakos nuotaikoms persirengimo kambaryje, pripažino ir D. Adomaitis.

„Geros rungtynės Kroatijoje, gera pergalė ir kažkur pasąmonėje „čia bus lengviau“. Jei kažkuris iš jūsų išeis atiduodamas 95 proc., o ne šimtą procentų, tai bus didžiausia padaryta klaida. To užteks, kad priešininkas pasijustų savimi pasitikintis. Mano didelė kaltė, kad nesugebėjau prisibelsti prie žaidėjų“, – pripažino Lietuvos rinktinės vairininkas.

Tačiau nemažai klydusi rinktinė galiausiai po dviejų pratęsimų šiaip ne taip palaužė priešininkus 95:93, džiaugėsi aštunta pergale iš tiek pat galimų ir jau užsitikrino vietą kitąmet Kinijoje vyksiančiame pasaulio krepšinio čempionate.

„Įspūdžiai – dvejopi: esame patenkinti, kad turime kelialapį į Kiniją, tačiau ne pačios gražiausios rungtynės, daug klaidų, nesusikalbėjimo, nors tai akcentavome prieš rungtynes. Nyderlandai yra tokia komanda, kuri mėgsta greitą puolimą, gali iš mūsų klaidų gyventi ir gyveno“, – pripažino rinktinės lyderis.

E. Blaževič/LRT.lt nuotr.

Anot komandos trenerio, šias rungtynes būtų galima pavadinti vienomis sunkiausių šiame atrankos cikle ir visiškai nepergyveno dėl apytuščių „Siemens“ arenos tribūnų.

„Visi sirgaliai nori matyti geriausius žaidėjus, o dabar yra tokia sistema. Tačiau stengiamės daryti savo darbą. Ačiū žaidėjams, kurie atvyksta, kurie kovoja, dėl tų pačių sirgalių žaidžia ir aš negaliu pakeisti šios situacijos“, – apie situaciją, kai dalis klubų neišleidžia žaidėjų į rinktinę, teigė D. Adomaitis.

Kitas dvejas rungtynes Lietuvos rinktinės krepšininkai žais lapkričio pabaigoje ir gruodžio pradžioje, tačiau kokią rinktinę tuomet pamatysime, dar neaišku.

„Nieko neįsivaizduoju ateinančiuose rinktinės languose, net nebuvo tokių minčių“, – apie ateitį nepanoro kalbėti strategas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi