Sportas

2018.09.17 21:06

FIFA planuojamos perėjimų sistemos reformos gali stipriai paveikti elitinius klubus

15min.lt 2018.09.17 21:06

Tarptautinė futbolo federacija (FIFA) yra pasiruošusi pristabdyti elitinius klubus, piktnaudžiaujančius žaidėjų nuomos teisėmis, praneša Vokietijos spauda. 

Komandų dydžiai ir nesaikingas naudojimasis perėjimų langais jau kurį laiką yra diskusijų objektas, todėl FIFA yra pasiruošusi įsikišti. Pasak Vokietijos sporto dienraščio „Bild“, Tarptautinė futbolo federacija ketina priimti nuostatą, kuris komandoms neleistų iš(si)nuomoti daugiau nei 8 žaidėjus.

Be to, vienai komandai tuo pat metu bus galima išnuomoti ne daugiau trijų žaidėjų.

Jeigu FIFA priims tokį nutarimą, tai gali ypač paveikti tokius klubus kaip Londono „Chelsea“, Turino „Juventus“, „Manchester City“ ir kt., kurie šia teise naudojasi itin plačiai. Pavyzdžiui, šiuo metu Londono „Chelsea“ klubas iš viso yra išnuomavęs apie 40 žaidėjų.

Skelbiama, kad FIFA prezidentas Giannis Infantino pertvarkyti nusistovėjusią sistemą nori dėl to, kad ji kartais neleidžia jauniesiems žaidėjams pilnai atskleisti savo talento. Negana to, iš elitinių klubų atkeliaujantys talentingi futbolininkai gali sutrikdyti konkurenciją silpnesnėse lygose.

Žaidėjų nuomos galimybė buvo sukurta tam, jog jauni futbolininkai, dar nepasiruošę debiutuoti stipriųjų klubų pagrindinėse sudėtyse, galėtų įgyti neįkainojamos patirties kitur, tačiau, anot G. Infantino, klubai šia teise pradėjo stipriai piktnaudžiauti.