Naujienų srautas

Sportas2018.09.17 19:22

Pasaulio čempionato atrankoje D. Adomaičio auklėtiniams iššūkį meta aukštaūgiai iš Nyderlandų

Lietuva didžiuojasi savo aukštas vyrais krepšinio aikštėje, bet šiems pirmadienio vakarą pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Vilniaus „Siemens“ arenoje teks susitikti su varžovais iš šalies, kurios žmonės yra laikomi aukščiausiais pasaulyje.

Aukščiausi žmonės pasaulyje gyvena Nyderlanduose, pasak ūgį skaičiuojančios interneto svetainės averageheight.co. Tulpių šalies vyrų vidutinis ūgis yra 183,8 cm, o moterų – 1,71 cm. Paprastai tai aiškinama geromis Nyderlandų gyventojų gyvenimo sąlygomis, sveikatos sistema ir mityba. Šioje Vakarų Europos šalies virtuvėje pilna šviežių produktų, tarp jų yra bulvės, šaltuose vandenyse sugaunama žuvis ir mėsa.

Kita priežastis, be abejo, yra genai. Pažymima ir tai, kad aukšto ūgio olandai susilaukia daugiau vaikų. Nyderlandų vyrai nebuvo aukščiausi visada, bet istoriniai kariniai užrašai ir dabartinė statistika rodo, kad olandų vyrų ūgio vidurkis per pastaruosius 150 metų išaugo 20 centimetrų. Nyderlandų ūgio fenomeną iliustruoja ir keli neįprasti faktai. Ši šalis vienintelė pasaulyje turi aukštaūgiams atstovaujančius advokatus. Įdomu ir tai, kad visose Nyderlandų vyriausybės pastatuose įrengtos itin aukštos durys.

Už Nyderlandų vyrų pagal ūgį rikiuojasi Juodkalnija (183,2 cm) ir Danija (1,82,6). Averageheight.co duomenis, vidutinis Lietuvos vyrų ūgis yra 1 m 77,2 cm – pagal šį rodiklį pasaulyje lietuviai rikiuojasi 23-ioje vietoje. Krepšinyje Nyderlandai yra turėję vieną aukščiausių žaidėjų NBA – Riką Smitsą. 1988–2000 metais „Indiana Pacers“ klube žaidęs „skrajojantis olandas“ buvo 224 cm ūgio. Geriausiais metais NBA po 18,5 taško rinkęs, o 2000 metais su Indianapolio komanda finalą pasiekęs olandas baigė karjerą būdamas 33-ejų, likęs gyventi Jungtinėse Valstijose ir pasinėręs į motokroso lenktynes. Kol 224 cm ūgio tėvas ūžia apžergęs motociklą, pratęsti Smitsų dinastiją krepšinyje bando jo sūnus Derrikas Smitsas, žaidžiantis Valpraiso universiteto komandoje – jis kiek žemesnis už tėvą – 218 cm ūgio.

Dabartinėje Nyderlandų komandoje tokių milžinų nėra. Aukščiausi į Vilnių atvykusios komandos žaidėjai yra 209 cm ūgio Roelandas Schaftenaaras, 208 cm ūgio Nickas Oudendagas bei Thomasas Van Der Marsas, 206 cm ūgio Jito Kokas. Lietuvos rinktinėje, šį varžybų langą žaidžiančioje be Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio, aukščiausias yra 211 cm ūgio Artūras Gudaitis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi