Sportas

2018.09.17 07:41

Oro uoste pasitiktos pasaulio čempionato auksą parvežusios Lietuvos irkluotojos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.17 07:41

Gerokai po vidurnakčio į Vilnių parskridusios pasaulio čempionės Ieva Adomavičiūtė ir Milda Valčiukaitė juokavo, kad Plovdivo irklavimo trasa Bulgarijoje joms istoriškai labai sėkminga – čia lietuvės 2012-aisiais laimėjo ir pasaulio jaunių čempionatą. Tačiau tada irkluotojos išsiskyrė ir kito auksinio finišo reikėjo laukti šešerius metus. Po ilgos ir varginančios dienos saujelės sirgalių apsuptyje oro uoste naujosios pasaulio čempionės vis dar sunkiai galėjo patikėti, kad būtent joms atiteko auksas.

I. Adomavičiūtei ir M. Valčiukaitei prireikė mažiau nei pusantrų metų, kad po penkerių metų pertraukos kartu į porinę dvivietę vėl susėdusios Lietuvos irkluotojos taptų pasaulio čempionėmis. Rugpjūtį lietuvės iškovojo pirmąjį suaugusiųjų čempionatų medalį – bronzinį – Europos pirmenybėse, o jau po kiek daugiau nei mėnesio jos triumfavo pasaulio čempionate. I. Adomavičiūtė ir M. Valčiukaitė nepaliko vilčių praėjusių metų planetos čempionėms ir vicečempionėms – Naujosios Zelandijos ir Jungtinių Amerikos valstijų irkluotojoms teko tenkintis atitinkamai antrąja ir trečiąja vietomis. 

„Tikrai nustebome. Prieš startą tikrai tikėjomės, kad galime laimėti medalį, bet kad būsime pirmos ir lyderiausime nuo pat pradžios, tai tikrai nemanau, kad svajojome apie tai. Bent jau garsiai“, – pasakoja I. Adomavičiūtė. 

„Iš tiesų buvo labai netikėta ir net nesvajojau apie tokią vietą. Turbūt buvo mano pirmas startas, kai viduryje distancijos mes lyderiavome ir tai buvo tiek neįtikėtina, kad aš daugiau mąsčiau apie tai, jog mes pirmos ir kaip čia taip gali būti, o ne apie tai, kaip irkluoti. Tai tikrai buvo vienas tokių išskirtinių startų, nes mes visiškai nesitikėjome ir buvo toks lengvas šokas“, – LRT TELEVIZIJAI sako M. Valačiukaitė.

„Kai finišavome, abi negalėjome patikėti ir galvojome, ar tai realybė, ar sapnas“, – atskleidžia I. Adomavičiūtė. 

M. Valčiukaitei tai jau antrasis pasaulio čempionato aukso medalis – ji kartu su Donata Vištartaite nugalėjo 2013-ųjų pirmenybėse. Antrasis pasaulio čempiono titulas ir Adomavičių šeimoje. Pernai šiuo laimėjimu kartu su Lietuvos porine keturviete džiaugėsi Aurimas Adomavičius, o nuo dabar pasaulio čempione vadintis gali ir sesuo Ieva.

„Mes su broliu visada juokaujame, kad mums niekada nesiseka tais pačiais metais, tai vieną kartą jam pasiseka, kitą – man. Tikėkimės, kad jam kitąmet galbūt labiau pasiseks“, – kalba I. Aomavičiūtė.

Pasaulio čempionate Bulgarijoje dar vieną medalį Lietuvai – bronzos – laimėjo Mindaugas Griškonis. Po trejų metų pertraukos planetos pirmenybių vyrų vienviečių finale trečią vietą iškovojęs irkluotojas į Vilnių parskris pirmadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.