Sportas

2018.09.16 18:37

R. Baciuška nugalėjo Europos ralikroso čempionato etape Latvijoje

LRT.lt 2018.09.16 18:37

Tauragiškis Rokas Baciuška buvo greičiausias Europos ralikroso čempionato etape Latvijoje. Sportininkas buvo pirmas visuose kvalifikaciniuose etapuose, pusfinalyje bei finale. Tai pirmoji jo pergalė Europos ralikroso čempionate, o po puikaus pasirodymo Latvijoje R. Baciuška tapo S1600 klasės lyderiu 2018 m. sezone, skelbiama komandos „Velocita“ pranešime.

„Po šios pergalės turiu tik vieną žodį – pagaliau. Visuose ankstesniuose etapuose kvalifikacija ir pusfinalis pavykdavo puikiai, tačiau finale vis lydėdavo nesėkmės – tai patys klaidą padarome, tai technika pavesdavo. Šįkart viskas suveikė be problemų ir turime puikų rezultatą. Ne tik prisirinkome taškų etape, tačiau ir finale pavyko pademonstruoti viską, ką galime geriausia“, – po finišo pasakojo R. Baciuška.

Dvyliktokui Latvijos „Bikernieki“ trasa yra tarsi namų „GrandPrix“ – čia lietuvių komandų palaikyti susirenka daugybė tautiečių. 2017 m. sezone jis dalyvavo tik dviejuose Europos ralikroso čempionato etapuose, o Latvijoje pavyko užimti antrą vietą. Šiemet čia pasiekta pirmoji pergalė ir surinktas maksimalus taškų skaičius, nes kvalifikaciniuose etapuose bei pusfinalyje R. Baciuškos neaplenkė nei vienas konkurentas.

Po pergalingo finišo R. Baciuškos „Audi A1“ išsivežė ir nuodugniai apžiūrėjo varžybų teisėjai – jie nutarė patikrinti, kaip lietuvis tokia didele persvara aplenkė visus varžovus: pavyzdžiui, finale R. Baciuška už antroje vietoje likusį Aydarą Nurievą buvo greitesnis net 4 sekundėmis. Tačiau teisėjai, nuodugniai apžiūrėję automobilį, priekaištų nerado – jos paruošimas atitinka varžybų reglamentą.

Likus vienam etapui iki Europos ralikroso čempionato pabaigos, R. Baciuškatapo S1600 klasės lyderiu. Per 5 etapus jis surinko 116 taškų, antroje vietoje žengiantis A. Nurievas – 108, iki šiol lyderio poziciją užėmęs Artis Baumanis – 104.

Europos ralikroso čempionato „Supercars“ klasėje varžosi ir Paulius Pleskovas, tačiau jam etapas Latvijoje nenusisekė – dar prieš varžybas sugedo jo automobilio variklis ir jis greičiausių sportininkų kovas stebėjo tik kaip žiūrovas.

Tuo pačiu metu Latvijoje vykusiame pasaulio ralikroso čempionato „World RX“ etape greičiausias buvo Johanas Kristoffersonas. Antras liko Mattiasas Ekstromas, trečias – Sebastienas Loebas.

Paskutinis „Euro RX“ čempionato etapas vyks Vokietijoje spalio 13-14 dienomis.