Sportas

2018.09.15 21:39

Prieš 20 metų į elitą įsiveržęs V. Alekna – apie ilgos karjeros paslaptį ir jo pėdomis sekančius vaikus

LRT RADIJO laida „Radijo popietė“, LRT.lt2018.09.15 21:39

Dukart olimpinio, pasaulio, čempiono ir vienąkart Europos pirmenybių aukso medaliu pasidabinusio Virgilijaus Aleknos viena pirmųjų didžiųjų pergalių buvo iškovota prieš 20 metų. Per tą laikotarpį vienas geriausių atletų Lietuvos istorijoje sirgalius pradžiugino daugybe pergalių, o dabar, sulaukęs 46-erių, pats jau seka savo vaikų pasirodymus disko metimo sektoriuje.

1998 rugsėjo 12 dieną Pietų Afrikos Respublikos sostinėje Johanesburge lengvosios atletikos pasaulio taurės varžybose V. Alekna diską nusviedė 69,66 m ir pirmąkart tapo tokio rango varžybų nugalėtoju – anksčiau jis dažniausiai tenkinosi antra ar trečia vietomis. Ypač svarbu, kad tuomet 26-erių sportininkas įveikė tuomet vieną stipriausių disko metikų pasaulyje Larsą Riedelį.

„Patys įspūdingiausi galbūt ir buvo tie pirmi pasiekimai. Tų taurių formatas yra toks, kad dalyvauja po du žmones iš Europos ir po vieną sportininką iš kitų žemynų. Susirenka patys stipriausi sportininkai. Europos garbę gynėme kartu su L. Riedeliu, kuris iki tol buvo pats stipriausias ilgą laiką Europoje ir pasaulyje. Tai buvo pirmos varžybos, kai pavyko įveikti L. Riedelį. Ir tuo metu atsirado tas užtikrintumas savo jėgomis, pasitikinėjimas, galbūt buvo pirmas žingsnis“, – teigia V. Alekna.

BNS nuotr.

Į stipriausiųjų gretas įsiveržęs V. Alekna jau 2000 metais džiaugėsi olimpinių žaidynių auksu. Tada pirmos vietos pasipylė lyg iš gausybės rago – 2003 metais triumfuota pasaulio čempionate, o 2006 metais – Europos pirmenybėse. Beje, 2004 metais Atėnuose pasiektas ir olimpinis rekordas.

Paskutinį kartą olimpinėse žaidynėse V. Alekna dalyvavo 2012 metais Londone ir liko per žingsnį nuo pjedestalo. Galiausiai 20 metų trukusi lengvaatlečio karjera baigėsi 2014 metais, kai Europos čempionate buvo užimta 21 vieta, o diskas skriejo mažiau nei 60 metrų.

„Lyg ir norėjau baigti karjerą po olimpinių žaidynių, tačiau dar likau sporte. Traumos labai trukdė pasirengimui, tad 2014 metai buvo paskutiniai. Tad lygiai 20 metų profesionalų sporte arba labai aktyviai dalyvavau suaugusiųjų čempionate“, – apie savo sportinę karjerą pasakoja V. Alekna.

Tokį ilgaamžiškumą, anot sportininko, lėmė ir nuolatinė veiklų kaita – pusmetį jis dirbo pareigūnu, o kitą metų pusę buvo sportininku.

„Gerai, kad taip buvo. Daug kas klausia, kokia yra mano ilgos sportinės karjeros paslaptis. Visiems sakau, kad 25 metus mano visas laikas buvo suplanuotas. Jei nėra sporto, tai yra kita veikla, kuri nepanaši į tą, kuria tu užsiimdavai pusę metų. Tu pailsėdavai savotiškai nuo sporto dirbdamas, vėliau pakeisdavai aplinką“, – atvirauja buvęs sportininkas.

V. Aleknai iki pasaulio rekordo pritruko vos 20 centimetrų, tačiau jis vis tiek pirmauja pagal metimus virš 70 metrų ribos. Dabar jis gali laikyti kumščius, kad jo vaikai sugebėtų įveikti šį V. Aleknai nepaklususį atstumą.

„Lietuvos suaugusiųjų čempionate dabar jau 18-metis Martynas užėmė trečią vietą. Jauniausias diską mėtė, toli numetė, tapo Lietuvos čempionu savo amžiaus grupėje“, – tuo, kad jo sūnūs seka jo pėdomis, džiaugėsi V. Alekna.