Naujienų srautas

Sportas2018.09.14 11:28

Dėl Lietuvos 100-ečiui skirto trofėjaus varžysis devynių šalių žurnalistai

LRT.lt 2018.09.14 11:28

Ateinantį savaitgalį Druskininkuose vyks jau keturioliktasis tarptautinis žurnalistų futbolo turnyras. Šiemet dėl taurės kausis dešimt komandų iš devynių šalių. Druskininkuose organizuojamas turnyras – didžiausias tokio pobūdžio renginys visoje Europoje. Organizatoriai neslepia ambicijų varžybas ateityje išauginti į oficialų Senojo žemyno žurnalistų čempionatą, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos atkūrimo 100-ečiui skirtame turnyre mūsų šaliai atstovaus dvi ekipos. Be varžybų organizatoriaus Lietuvos žurnalistų sąjungos sporto klubo „PRESS`as“, į turnyrą pakviesti ir Kauno atstovai.

Laikinosios sostinės komanda kelialapį į Druskininkus išsikovojo šiais metais laimėdama Lietuvos čempionatą ir nutraukdama „PRESS`o“ dominavimą, kuris neįkandamas priešininkams buvo net ketverius metus iš eilės.

Į Lietuvą taip pat atvyksta ir dėl pagrindinio turnyro rėmėjo „Sportloto“ įsteigtos čempionų taurės kovos Latvijos, Vokietijos, Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos, Armėnijos ir Egipto komandos.

„Per keturiolika metų Lietuvoje organizuojamas turnyras tapo didžiausiu žurnalistų futbolo turnyru Europoje ir kasmet į jį sukviesti pavyksta bent dešimt komandų. Džiaugiamės, jog mūsų idėja sklinda po visą pasaulį, o po apsilankymo Lietuvoje, panašius turnyrus pradėjo organizuoti ir kitos šalys – Latvija, Armėnija, Egiptas. Tokios šventės vienija mūsų profesijos atstovus, kurie turi apie ką bendrauti ne tik futbolo aikštėje, bet ir už jos ribų. Su dauguma užsienio šalių žurnalistų susitinkame ir tarptautinėse futbolo rungtynėse, dalijamės profesine patirtimi“, – sako turnyrą organizuojančio „PRESS`o“ pirmininkas Tautvydas Vencevičius.

Be jo, futbolo aikštėje savaitgalį bus galima išvysti ir kitus žinomus šalies sporto žurnalistus: Kęstą Rimkų, Marių Bagdoną, Romaną Buršteiną, Maksimą Vojevodiną, Zigmą Jurevičių. Atmosferą šalia aikštės kurs komentatorių Nerijaus Kesmino ir Ervino Kvitkausko duetas.

Nuo 2005-ųjų Lietuvoje vykstančiuose turnyre jau spėjo apsilankyti daugiau nei dvidešimties šalių žurnalistai, o daugiausia kartų – keturis, čempionu yra tapęs „PRESS`as“. Po tris sykius nugalėjo Lenkijos ir Baltarusijos atstovai. Pastarieji šiais metais gins pernai iškovotą trofėjų. Sporto apdovanojimų gamintojas „SportCup“ turnyro nugalėtojams ir prizininkams pagamino specialius, Lietuvos 100-ečiui skirtus apdovanojimus.

Žurnalistų futbolo turnyras vyks rugsėjo 15 dieną 11–16 val. Druskininkų sporto aikštyne.

Tarptautinio žurnalistų futbolo turnyro nugalėtojai:

2005 m. Minskas (Baltarusija)

2006 m. Vilnius (Lietuva)

2007 m. Varšuva (Lenkija)

2008 m. Vilnius (Lietuva)

2009 m. VU Žurnalistikos institutas (Lietuva)

2010 m. Vilnius (Lietuva)

2011 m. Varšuva (Lenkija)

2012 m. Varšuva (Lenkija)

2013 m. Odesa (Ukraina)

2014 m. Vilnius (Lietuva)

2015 m. Minskas (Baltarusija)

2016 m. Praha (Čekija)

2017 m. Minskas (Baltarusija)

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi