Sportas

2018.09.13 19:01

Apie „Ryto“ krizes atviravęs D. Gudelis krepšiniu apsiriboti neketina

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2018.09.13 19:01

Ketvirtadienį vienoje iš Vilniuje vykusios „LTeam konferencijos“ diskusijoje komunikacijos ekspertas, Vilniaus „Ryto“ krepšinio klubo vadovas Darius Gudelis teigė, kad kiekviena krizė yra dar viena galimybė šiam klubui, o gerėjantys finansiniai rezultatai leidžia galvoti ir apie plėtrą į kitas sporto šakas.

G. Vainausko pasitraukimas – vienintelis teisingas sprendimas

Viena didžiausių pastarojo meto krizių, tuomet dar „Lietuvos ryto“ krepšinio klubą, ištiko praėjusių metų birželį, kai tuometinis klubo prezidentas Gedvydas Vainauskas pateko į rasistinį skandalą. Tuomet jis pasakė, kad „daugiau trijų juodaodžių krepšininkų komandoje negali būti“. Kritikos lavinos sulaukęs ilgametis klubo vadovas galiausiai paskelbė pasitraukiantis ir pardavė savo akcijas.

„Taip, tai buvo krizė. Bloga informacija nebūtinai yra blogai tavo verslui. Tačiau kai bloga reputacija pradeda kliudyti tavo verslui, tai jau yra verslo krizė. (...) G. Vainauskas adekvačiai sureagavo į krizę ir tai buvo vienintelis teisingas sprendimas kaip nepakenkti organizacijai, į kurią investavai savo laiką, idėjas. Vienas iš krizės sprendimų būdų – pasitraukti pačiam, kad išlaikytum organizacijos veidą“, – pasakoja D. Gudelis.

Po G. Vainausko pasitraukimo jo turėtas akcijas įsigijo Antanas Guoga, tačiau pasipiktinęs klubo sutartimi su skandalo krečiamu koncernu „MG Baltic“, galiausiai jas pardavė D. Gudeliui, kuris dabar dalininkų susirinkime turi 8 balsus iš 20. Tokią pat dalį jų turi ir Vilniaus miesto savivaldybė.

G. Vainauskas, BNS nuotr.

Šią vasarą galėjusi kilti krizė

Pasitraukus G. Vainauskui klubo biudžetas siekė 4 mln. eurų, tačiau tokią pat sumą pasiekė ir ilgalaikės klubo skolos. Kaip teigia vienas didžiausių klubo akcininkų, „versle tai būtų sukėlę bent jau restruktūrizaciją“. Tačiau, panašu, įvykęs skandalas ir pasikeitimai galiausiai padėjo klubui.

„Po trijų savaičių startavome su klubo abonementų pardavimo kampanija. Per dieną buvo parduota 1800 abonementų. Ir tai įvyko tik savaitė po krizės, kuri galėjo sužlugdyti klubą. Reiškia, ta krizė buvo galimybė parodyti, kad galime būti kitokie. (...) Aš pats provokuoju krizes, nes krizė yra galimybė pritraukti žiniasklaidos ir visuomenės dėmesį. Jei turi planą kaip elgtis, ji gali virsti į naudą“, – teigia D. Gudelis.

Viena krizė „Ryto“ vos neištiko ir pastarosiomis savaitėmis. Praėjusį sezoną automobilius žaidėjams teikęs rėmėjas šiemet dėl kompanijos vidaus problemų turėjo pasitraukti. Kaip teigiama ketvirtadienį išplatintame pranešime spaudai, klubas pradėjo bendradarbiavimą su automobilių dalijimosi paslaugą teikiančiu „CityBee“ ir „tapo pirmuoju Europoje nusprendusiu iškeisti nuosavus automobilius į automobilių dalijimosi paslaugą“.

„Tai galėjo tapti dar viena komunikacijos krize. (...) Tačiau tai virsta į galimybes, pavyzdžiui, kitąmet turėti elektromobilius, pristatyti savo klubą kaip modernų ir šiuolaikišką. Tai yra gyvenimas ir aš labai laukiu krizių“, – daugybei konferencijoje susirinkusių dalyvių pasakojo D. Gudelis.

rytasvilnius.lt nuotr.

Futbolo komanda „Rytas“?

Krizių suvaldymui ir gerėjantiems klubo finansiniams rezultatams įtakos turėjo ir tai, kad, kaip teigia D. Gudelis, net 7 kartus išsiplėtė už komunikaciją ir rinkodarą atsakinga komanda.

„Kai atėjau dirbti į klubą, buvo pusė žmogaus, o dabar 3,5 žmogaus dirba su komunikacija. Praėjusį sezoną buvo gauta 500 tūkst. eurų pajamų už bilietus, 278 tūkst. – kai dirbo pusė žmogaus. Skirtumas - praktiškai dvigubai išaugusios pajamos“, – skaičius vardijo „Ryto“ vadovas.

Jau dabar, likus savaitei iki sezono pradžios, aišku, kad sezono narysčių parduota už 175 tūkst. eurų daugiau nei praėjusį sezoną. Tiesa, tam įtakos turi ir tai, kad išaugo kainos vidurkis – 85 eurai vietoj 35 eurų.

Toks finansiškai geras priešsezonis teikia vilčių ne tik apie skolų likvidavimą, bet ir klubo plėtrą. Tokiu pavyzdžiu Lietuvoje tapo Kauno „Žalgiris“, kuris po savo sparnu priėmė futbolo, regbio ir esporto atstovus.

„Tenka girdėti, kad krepšinis pasiima visus pinigus ir tai yra faktas. Tačiau reikia žiūrėti kūrybiškai, kaip iš to išeiti. Skirtingos sporto šakos turi bendradarbiauti. Aš dabar matau galimybę, kad perspektyvoje „Rytas“ turės savo futbolo komandą. Jei išspręsime savo problemas, kodėl mums neinvestuoti į kitą sporto šaką, ar tai būtų futbolas, rankinis ar dar kokia sporto šaka. Besidomintys sportu vilniečiai galėtų investuoti savo laiką, pinigus. Savivaldybė galėtų sutraukti. Bendradarbiavimas – vienas kelių“, – teigia pašnekovas.