Naujienų srautas

Sportas2012.07.13 15:26

Per Olimpiadą sportininkai suvalgys 25 tūkst. kepalų duonos, išgers 75 tūkst. litrų pieno

Londono Olimpinis kaimelis atvėrė duris pirmiesiems nacionalinių komandų atstovams. Jie jau keliasi į jiems skirtus kambarius.

Londono Olimpinis kaimelis atvėrė duris pirmiesiems nacionalinių komandų atstovams. Jie jau keliasi į jiems skirtus kambarius.

Tuo metu Londono valdžia gatvėse dislokavo tūkstančius karių, nes privačios saugumo tarnybos nespėjo parengti savo darbuotojų.

Olimpinis kaimelis–  tai vieta, kur 16 tūkst. sportininkų iš daugiau nei 200 šalių grįš ilsėtis po varžybų, džiaugtis pergalėmis arba slėptis nuo žiniasklaidos po nesėkmių. Kaimelis padalytas į tris zonas, pavadintas „Kaimaviete“, „Pajūriu“ ir „Paveldu“. Didžiosios Britanijos mokesčių mokėtojams jis kainavo beveik 5 mlrd., skaičiuojant litais.

Tačiau Londono valdžia įsitikinusi, kad išleisti tiek pinigų dėl pasaulio sportininkų patogumo buvo verta net ir kamuojant sunkmečiui.

„Labai gerbiu miestus, kurie rengė olimpines žaidynes anksčiau. Tačiau mano nuomone, šis kaimelis – didingiausias visų žaidynių istorijoje“, – tvirtino Londono meras Borisas Johnsonas.

Beveik 3 tūkst. apartamentų dekoruoti ne tik įvairiais sporto simboliais, bet ir šūkiais, simbolizuojančiais olimpines vertybes – meistriškumas, draugystė, pagarba. Valgomasis, kuriame maistas bus tiekiamas visą parą, toks didelis, kad jame tilptų beveik 900 autobusų. Organizatoriai skaičiuoja, kad per visą laikotarpį čia bus supjaustyta 25 tūkst. duonos kepalų, išgerta 75 tūkst. litrų pieno ir suvalgyta beveik 3 mln. bananų. Tokio kiekio pavydėtų net karo stovyklos frontuose.

Tačiau žaidynės – taikus renginys. Todėl sportininkai galės ir pramogauti daugybėje barų, baseinų, kino teatrų, sodų.

Tuo metu Londono valdžia priversta koreguoti pasiruošimą ir saugumo srityje imtis plano B. Privačios bendrovės, su kuriomis buvo tartasi dėl apsaugos, nespėjo parengti pakankamai saugos darbuotojų. Todėl likus dviem savaitėms iki žaidynių, britai griebėsi kariuomenės paslaugų.

Londone dislokuota 3,5 tūkst. papildomų karių. Valdžia teigia, kad nesusipratimas naudingas nors tuo, kad gatvėse žygiuojantys kariai kelia jaudulį ir taip olimpinėms žaidynėms suteikia itin svarbaus renginio atspalvį.

„Vyriausybė turi kažko griebtis, nes pasirengimas ne visada vyksta taip, kaip planuota. Ačiū Dievui, kad jie vis dar turi papildomų tūkstančių karių“, – kalbėjo parlamento narys Patrickas Merceris.

Londono olimpinės žaidynės prasidės liepos 27-ąją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi