Sportas

2018.09.12 15:44

D. Šaričius mačą su Lietuvos rinktine laiko ypatingu, bet nujaučia vieną bėdą

15min.lt 2018.09.12 15:44

Vienas Kroatijos krepšinio rinktinės lyderių Dario Šaričius laukia dvikovos šį penktadienį Osijeke ir dėl asmeninių priežasčių – NBA klubo „Philadelphia 76ers“ puolėjas grįš į miestą, kuriame prasidėjo jo kelias nacionalinėje komandoje.

Pasaulio čempionato atrankos antrasis etapas startuoja penktadienį Lietuvai rungtynėmis su Kroatija, kuri mačui Osijeko mieste surinko ryškiausias savo žvaigždes.

Iš pirmo etapo šešias pergales atsinešę lietuviai pirmauja grupėje, bet Kroatijoje žais be savo NBA žaidėjų – Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio.

„Galbūt jie bus be savo kertinių žaidėjų, bet jie gali kirsti mums savo žemesne sudėtimi ir sukurti problemų, ypač, jei žais tokiu vidurio puolėju, kuris bus neparankus mūsų dideliems vaikinams Ante Žižičiui ir Ivicai Zubačui - jie nėra lakstyti už baudos aikštelės mėgstantys vyrukai, – įspėjo D. Šaričius. – Jiems (lietuviams) patogiau žaisti toliau nuo krepšio. Gali kilti bėdų, bet mūsų abu centrai bus pasiruošę, o mes jiems padėsime.“

Pačiam D. Šaričiui mačas su Lietuva yra išskirtinis, nes vyks Osijeke – Rytų Kroatijos mieste, kur jis debiutavo nacionalinėje komandoje 2012-ais, pats būdamas vos 18 metų.

„Mes visada sakome – Osijeke susirenka pilna salė kaskart, net ir futbolo ar rankinio rungtynėse, – pažymėjo D. Šaričius. – Čia žmonės labai myli Kroatiją, jie tikri aistruoliai. Tikiuosi, kad jie sukels vėjo mūsų burėms prieš Lietuvą.“

D. Šaričiaus karjera kirtosi su Lietuva dar jaunimo varžybose.

2012 metais jaunimo (iki 18 metų) Europos pirmenybių Vilniuje finale kroatas pelnė 39 taškus per finalą, kuriame kroatai įveikė Lietuvą. Toje Arūno Visocko treniruojamoje komandoje iš dabartinių vyrų rinktinės žaidėjų yra Lukas Lekavičius.

D. Šaričius sėkmingai įšoko iš jaunių į vyrų krepšinį ir prisidėjo prie Kroatijos rinktinės pergalės 2016 metų olimpines žaidynėse prieš Lietuvą.

Jaunimo pirmenybėse šiemet kroatai pasirodė geriau už lietuvius, laimėję auksą šešiolikmečių čempionate Serbijoje ir sidabrą dvidešimtmečių pirmenybėse.

Vyrų rinktinė mūšiui su Lietuva rengiasi mažame Sveti Martin na Muri miestelyje, kuriame gyvena tik 2,6 tūkst. gyventojų. Tačiau ten yra puikus viešbutis ir nauja salė, tad kroatai šalies šiaurėje rengia stovyklas jau penkerius metus.

D. Šaričius yra vienas populiariausių atletų savo šalyje.

„Vau, jis toks didelis“, – stebėjosi vaikai, pribėgę prie 24 metų 208 cm ūgio D. Šaričiaus prieš treniruotę paprašyti autografo.

Jis ne tik didelis ir stiprus fiziškai, bet ir tvirtas psichologiškai. D. Šaričius mėgsta taip vadinamas „trash“ tiradas per pratybas, bandydamas sujudinti bendražygius, savo pastabas atskiesdamas juokeliais.

„Čia mano statusas kitoks nei Filadelfijoje, kur daugiau žaidžiu 3-4 pozicijose, o čia mes turime Bojaną (Bogdanovičių), – kalbėjo D. Šaričius. – Turime įtraukti visus kitus žaidėjus į žaidimą, man tai patinka. Sužaidėme porą gerų rungtynių rinktinėje pastaruoju metu (dvi pergalės paskutiniame FIBA lange leido Kroatijai patekti į antrą etapą), tikiuosi mes radome savo kelią.“