Sportas

2018.09.11 19:53

Neaukštas, bet tvirtai sudėtas „Ryto“ naujokas Vilniuje planuoja pabūti ir „centru“

Naujam sezonui besirengiantis Vilniaus „Rytas“ savo gerbėjams savaitgalį suteikė progą stebėti Dainiaus Adomaičio vedamą atvirą treniruotę ir pabendrauti su komandos krepšininkais. Populiariausias tarp jaunųjų sostinės ekipos gerbėjų buvo tvirtai sudėtas puolėjas amerikietis Dominique`as Suttonas.

Atviros treniruotės metu žiūrovai skirtingose aikštės pusėse galėjo matyti gynėjus ir aukštaūgius, tobulinančius įgūdžius

Pratyboms pasibaigus 31-erių metų 196 cm ūgio D. Suttoną apsupo didelė minia žmonių, norinčių autografo ar nuotraukos kartu su puolėju.

Amerikiečiui tai labai patiko.

„Jaučiuosi puikiai, gera matyti tokį palaikymą“, – šypsojosi Vilniaus ekipos naujokas.

Bendraudamas su gerbėjais, praėjusį sezoną buvęs vienas Trento „Aquila Basket“ lyderių atrodo kuklus ir draugiškas.

Vis dėlto, kalbėdamas apie krepšinį, atletas tiesiog spinduliuoja pasitikėjimu savimi. Paklaustas apie prisitaikymą prie naujo klubo, komandos draugų ir žaidimo stiliaus, puolėjas šiais dalykais visiškai nesirūpino.

„Aš žaisiu taip, kaip visą laiką žaidžiau. Visada judu tuo pačiu tempu ir pritampu visur, kur tenka žaisti“, – kalbėdamas su Krepšinis.lt teigė D. Suttonas.

Paprašytas apibūdinti žaidimo stiliaus skirtumus tarp Italijos ir Lietuvos, krepšininkas ėmė girti „Ryto“ trenerių štabą.

„Manau, kad čia žymiai geresnė klubo struktūra, daugiau aiškumo. Konkrečiai žinome, ko iš mūsų nori treneris konkrečiose situacijose, abiejose aikštės pusėse. Gera viską žinoti aiškiau“, – pripažino puolėjas.

Naujasis „Ryto“ vyriausiasis treneris D. Adomaitis vasarą teigė, jog nori surinkti universalią sudėtį ir aikštėje turėti krepšininkų, gebančių gintis keliose pozicijose, tačiau kartu ir kurti atakas. Iš pirmo žvilgsnio, vadovybė įvykdė šį tikslą, tačiau akivaizdu, kad priekinėje linijoje vis dar trūksta ūgio.

Šeštadienio atviros treniruotės metu ties atakų užbaigimu ir žaidimu nugara į krepšį dirbo tik trys aukštaūgiai – Marekas Blaževičius, Martynas Echodas ir D. Suttonas (šiuo metu su komanda nesitreniruoja Lietuvos rinktinei atstovaujantys Eimantas Bendžius ir Evaldas Kairys).

Esama situacija tokia, kad sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje gali rungtyniauti tik du Vilniaus ekipos krepšininkai – E. Bendžius ir D. Suttonas. Ir pastarojo žaidėjo ūgis – tik 196 cm, kas šios pozicijos žaidėjui tikrai nėra daug.

Tačiau nepanašu, kad amerikietis tai mato kaip kokį nors savo trūkumą.

„Paskutinius penkerius metus rungtyniavau sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje ir joje jaučiuosi labai patogiai. Manau, kad treneris šioje rolėje mane ir mato. Galbūt atkarpomis teks pažaisti ir „centru“, – mintimis dalijosi D. Suttonas.

Šį pasitikėjimą savimi patvirtina puolėjo statistika – Europos taurėje praeitą sezoną amerikietis rinko po 15,5 taško, 6,3 atkovoto kamuolio, 2,3 rezultatyvaus perdavimo ir 1,2 perimto kamuolio. Jis turi ir gerą kovotojo bei gynybos specialisto reputaciją.

„Tai – labai universalus gynyboje žaidėjas, galintis dengti visas penkias pozicijas“, – naujoką dar rugpjūčio pradžioje įvertino D. Adomaitis.

Paprašytas įvardinti šio sezono tikslus ir linkėjimus gerbėjams, D. Suttonas šyptelėjo.

„Mes esame profesionalūs krepšininkai. Visi norime laimėti, tačiau to neužtenka. Tikėkimės, kad šalia to dar sugebėsime smagiai praleisti laiką aikštėje ir džiuginti jus, žiūrovus“ – teigė puolėjas.