Naujienų srautas

Sportas2018.09.09 19:37

Pristatyta atsinaujinusi moterų krepšinio lyga

LRT.lt 2018.09.09 19:37

Sekmadienį Vilniuje, „Siemens“ arenoje, pristatytos atsinaujinusios Lietuvos moterų krepšinio pirmenybės – MultiGyn Moterų lyga. Spalio 5 dienos prasidėsiančiame lygos sezone varžysis 17 komandų iš Lietuvos ir 3 – iš kitų Baltijos šalių: aštuonios – A divizione ir dvylika – B divizione, rašoma pranešime spaudai.

Naujosios lygos pristatyme dalyvavo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis, lygos direktorius Giedrius Gustas, taip pat – Latvijos krepšinio asociacijos prezidentas Valteris Voinas, Estijos krepšinio asociacijos prezidentas Jaakas Salumetsas ir „MultiGyn“ atstovas Lietuvoje Raimundas Žukas.

„Pirmiausia, norėčiau padėkoti buvusiai moterų krepšinio lygos vadovei Audrai Ginelevičienei tiek metų pradirbus, įdėjus daug darbo ir meilės, kad krepšinio lyga gyvuotų. Visos bendruomenės vardu noriu jai padėkoti, – sakė LKF prezidentas A. Sabonis. – Krepšinio federacijos vykdomasis komitetas yra nusprendęs, kad lygą vykdytų pati federacija. Noriu padėti padėkoti kolegoms iš Latvijos ir Estijos. Dabar bendromis jėgomis bandysime pažiūrėti per metus ir paskui aptarti, kas gerai, kas blogai. Tikimės, kad projektas pasiteisins.“

A divizione žais Vilniaus „Kibirkštis“, Klaipėdos „Fortūna“, Kauno „Aistės-LSMU“, Ukmergės „Vilkmergė“ ir Šiaulių „Šiauliai-Universitetas“.

E. Blaževič/LRT.lt nuotr.

Po pirmojo varžybų rato prie A diviziono komandų prisijungs 3 Latvijos čempionato ekipos. Kol kas aiški viena iš jų – Rygos TTT, o kitos dvi paaiškės po vieno varžybų rato. Kadangi Latvijos čempionate žaidžia ir šios šalies, ir Estijos komandos, egzistuoja galimybė, kad prie MultiGyn Moterų lygos prisijungs ir šiauriausios Baltijos valstybės atstovės.

„Mūsų šalių resursai ne patys didžiausi ir mums sunku daryti tokius čempionatus atskirai, – sakė Latvijos krepšinio vadovas V. Voinas. – Po sezono galėsime analizuoti, kokie yra rezultatai. Tikimės, kad šios lygos vaisiai duos teigiamą impulsą ir nacionalinės rinktinės rezultatams.“

MultiGyn Lietuvos moterų lygos kovos bus tiesiogiai transliuojamos per TV6 kanalą. Per jį bus rodomas sezono atidarymo mačas, kuriame spalio 5 dieną susikaus Kauno „Aistės-LSMU“ ir Klaipėdos „Fortūna“.

E. Blaževič/LRT.lt nuotr.

Bendras Baltijos šalių čempionatas vyks du ratus, nuo lapkričio 24 dienos. Pirmoji šio etapo dvikova, tarp Rygos TTT ir Vilniaus „Kibirkšties“, taip pat bus transliuojama tiesiogiai per televiziją.

Po dviejų bendro čempionato ratų komandos iš karto sužais atkrintamąsias varžybas – ketvirtfinaliuose bus žaidžiamos dvejų rungtynių serijos, o kovo 8-9 dienomis įvyks finalo ketvertas.

Po bendro čempionato finalo ketverto Lietuvos komandos toliau tęs kovas tarpusavyje, o keturios geriausios ekipos pateks į finalo ketvertą.

„Mes atstovaujame olandų prekiniam ženklui, kuris yra populiarus visose Baltijos šalyse. Dėl to nusprendėme prisidėti prie šitos lygos gyvavimo pratęsimo, kadangi mūsų prekinis ženklas yra žinomas šiose šalyse. Tikiuosi sėkmingai bendradarbiausime šitoje srityje“, – sakė „MultiGyn“ atstovas Lietuvoje R. Žukas.

E. Blaževič/LRT.lt nuotr.

B divizione 12 komandų žais tarpusavyje dviejų ratų sistema. Aštuonios stipriausios ekipos pateks į ketvirtfinalius, kur bus žaidžiamos dvejų rungtynių serijos, kurių nugalėtojai kovos finalo ketverto varžybose.

B diviziono nugalėtojos dėl patekimo į A divizioną dvejų rungtynių serijoje varžysis su silpniausia A diviziono ekipa.

Dvi pirmąsias vietas po dviejų MultiGyn Moterų lygos varžybų ratų užimsiančios A diviziono ekipos varžysis Karaliaus Mindaugo taurės varžybų finale.

Artėjančio sezono MultiGyn Moterų lygos tvarkaraštis bus paskelbtas artimiausiomis dienomis, kai startuos ir atnaujinta lygos svetainė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi