Sportas

2018.09.05 16:34

Kaltę pripažinusi rusų lengvaatletė dėl dopingo vartojimo diskvalifikuota ketveriems metams

DELFI.lt2018.09.05 16:34

Rusijos ieties metikė Marija Abakumova sulaukė griežtos bausmės – dėl draudžiamų preparatų vartojimo 32-ejų lengvaatletė diskvalifikuota ketveriems metams.

Nors Rusijos lengvaatletė ir prisipažino vartojusi draudžiamus preparatus, jai skirta griežta bausmė, atimtas apdovanojimas.

Draudžiamų preparatų aptikta pakartotinai ištyrus 2008-ųjų Pekino olimpiados ir 2011-ųjų pasaulio čempionato metu paimtus M. Abakumovos dopingo mėginius.

Rusijos lengvaatletės diskvalifikavimo laikas skaičiuojamas nuo 2016-ųjų gegužės 18-os dienos.

Pažymėtina, kad pradžioje M. Abakumova neigė vartojusi dopingą ir sprendimą iš jos atimti Pekino olimpinių žaidynių sidabrą skundė Tarptautiniam sporto arbitražo teismui (CAS) Lozanoje, tačiau jos skundas buvo atmestas.

Visgi vėliau sportininkė nusprendė su Tarptautiniu olimpiniu komitetu (TOK) nebekovoti ir parašė prisipažinimą, kad vartojo dopingą. Vos tik šis prisipažinimas buvo išsiųstas, į Rusiją atskriejo žinia apie sportininkei skirtos diskvalifikacijos trukmę.

Apie tai informavo Rusijos lengvosios atletikos federacijos vadovas Dmitrijus Šliachtinas.

„Pasakysiu taip: klausimų mums nebekyla. Yra teigiami dopingo testų rezultatai, yra sportininkės prisipažinimas, sulaukta ir atitinkamos bausmės“, – konstatavo D. Šliachtinas.