Sportas

2018.09.05 11:45

Sumaištis Danijos futbole: dėl nesutarimų rinktinėje žais ir futsal žaidėjai

15min.lt2018.09.05 11:45

Danijos futbole – chaosas. Nacionalinės rinktinės nesurenkanti šalies federacija pasitelkė daugiausiai trečios lygos žaidėjus rungtynėms su Slovakija ir Velsu.

Geriausi Danijos futbolininkai nesutaria su Danijos futbolo federacija (DBU) dėl naujos sutarties. Labiausiai žaidėjams nepatinka siūlomos sąlygos dėl atvaizdo naudojimo.

Danijos rinktinės futbolininkai siūlė mėnesiui pratęsti senąją sutartį, tačiau nesėkmingai.

Draugiškas rungtynes su danais suplanavę slovakai pasipiktino tokia situacija ir sumažino bilietų kainas iki 1 euro.

„Koks tikslas čia vykti su tokia komanda? Žiūrint iš sportinio principo, tokiose rungtynėse nieko negausime“, – kalbėjo Slovakijos treneris Janas Kozakas.

Danijos rinktinės vairą perėmė buvęs saugas Johnas Jensenas, kuris sakė, kad, nors žaidėjai vienas kito nežino, „mėgausis rungtynėmis nuo pirmos iki paskutinės sekundės“.

Slovakijos futbolo federacija niršo, kad danai buvo prižadėję atsivežti geriausią savo komandą, kurioje įprastai žaidžia ir tokie vardai kaip Christianas Eriksenas ir Kasperas Schmeichelis, tačiau dabar nacionalinei komandai atstovaus daugiausiai trečios vietinės lygos žaidėjai, jiems padės ir žemesnių lygų atstovai. BBC rašo, kad į komandą pakviesti bent penki salės futbolininkai.

Sekmadienį Danijos dar laukia UEFA Tautų lygos akistata su Velsu.

„Turime surinkti komandą dvejoms rungtynėms, kad išvengtume milijoninių baudų ir galimos diskvalifikacijos, galinčios trukti net kelerius metus, – sakė DBU atstovas Kimas Hallbergas. – Džiaugiuosi, kad Johnas Faxe Jensenas sutiko su sunkia užduotimi treniruoti komandą ateinančiose dvejose rungtynėse.“

Danijos žaidėjų asociacija tikina norinti, kad naujoji sutartis tarp futbolininkų ir DBU būtų koncentruota į komandą, o ne į individualius asmenis.

Praėjusiais metais Danijos moterų rinktinė taip pat ilgai nesutarė dėl naujos sutarties ir tai lėmė komandos išmetimą iš pasaulio čempionato atrankos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.