2018.09.03 16:20

Pasaulio vicečempionas A. Seja grįžo į Lietuvą

Į Lietuvą pagaliau parvežtas ir trečias šalies baidarininkų ir kanojininkų pasaulio čempionate laimėtas medalis. Į planetos vienviečių baidarininkų elitą šiemet įsiveržęs Artūras Seja be sidabro apdovanojimo iš pasaulio čempionato į Vilnių parskraidno ir trofėjus iš tarptautinių varžybų Maskvoje.

Prieš kiek daugiau nei savaitę pasaulio vicečempionu tapusio Artūro Sejos grįžimas į gimtinę kiek užtruko. Sportininkas su dar dviem Lietuvos baidarininkais – Edvinu Ramanausku ir Ignu Navakausku – bei kanojininku Vadimu Korobovu po planetos pirmenybių Portugalijoje iškart skrido į Rusiją. Kvietimus į dvejas tarptautines varžybas gavę Lietuvos sportininkai Maskvoje iškovojo net šešis apdovanojimus.

200 metrų vienviečių baidarių varžybose varžėsi net penki pasaulio čempionato finalininkai, o Artūras Seja vėl finišavo antras. Lietuviui ir šįkart teko pripažinti pasaulio ir Europos čempiono, ispano Carloso Garrote pranašumą.

Artūrui Sejai sunkus ir alinantis darbas atsipirko jau šiemet. Jis tapo ne tik pasaulio jaunimo (iki 23-ejų) metų čempionu, tačiau įsiveržė į tvirtas pozicijas ir tarp suaugusiųjų – iškovota pasaulio taurės bronza, Europos čempionato sidabras. Sezoną vainikavęs pasaulio vicečempiono titulas olimpinėje 200 metrų vienviečių baidarių distancijoje pirmas per visą nepriklausomos šalies istoriją.

Daugiau – Brigitos Virbalytės reportaže.