Naujienų srautas

Sportas2013.07.30 16:09

Pasaulio žiniasklaida ir plaukimo asai vieningi: R. Meilutytės varžovės nebeturi šansų

„Tik ponas Dievas težino, koks stebuklas galėtų pakišti koją Rūtai Meilutytei. Aišku, plaukiant krūtine trumpą distanciją įmanomos visokios staigmenos, bet totalizatoriuje aš nemirktelėjęs statyčiau už jūsiškę“, – DELFI teigė triskart olimpinis prizininkas Dmitrijus Volkovas. Šiuo metu Barselonoje turbūt nerasi nė vieno, kuris pultų ginčytis su patyrusiu plaukimo krūtine specialistu.

„Tik ponas Dievas težino, koks stebuklas galėtų pakišti koją Rūtai Meilutytei. Aišku, plaukiant krūtine trumpą distanciją įmanomos visokios staigmenos, bet totalizatoriuje aš nemirktelėjęs statyčiau už jūsiškę“, – DELFI teigė triskart olimpinis prizininkas Dmitrijus Volkovas. Šiuo metu Barselonoje turbūt nerasi nė vieno, kuris pultų ginčytis su patyrusiu plaukimo krūtine specialistu.

Pažįsta dar praėjusio šimtmečio Lietuvos žvaigždes

Sužavėti ir nusiteikę dar vienai triuškinančiai 16-metės lietuvės pergalei – tokių nuotaikų apimti antradienį vyksiančio 100 m plaukimo krūtine rungties finalo laukia pasaulio pirmenybes Barselonoje nušviečiantys žurnalistai.

Ir jei dalis jų gali pasiduoti akimirkos emocijai, Rusijos žurnalui „Plavanije“ rašantis D. Volkovas viską pasveria šaltu protu ir gausia patirtimi.

47-erių vyras puikiai pažįsta praeities Lietuvos plaukimo įžymybes Artūrą Žulpą ar Liną Kačiušytę, kadangi kadaise pats kartu su jais atstovavo SSRS plaukimo rinktinei. Dabar D. Volkovas iš žiniasklaidos tribūnos regi pakilusią naują Lietuvos žvaigždę.

1988 metų Seulo olimpinėse žaidynėse jis pelnė bronzą toje pačioje rungtyje, kurioje rekordus šluoja R. Meilutytė, ir analogišką apdovanojimą kompleksinio plaukimo estafetėje 4x100 m. Dar vieną medalį – tik jau sidabrinį – D. Volkovas iškovojo estafetėje 1992 metų Barselonos žaidynėse.

Prabėgus daugiau nei dviem dešimtmečiams, rusas įsitikinęs, jog šįkart Katalonijos sostinė išvys R. Meilutytės dominavimą plaukimo krūtine varžybose.

Milžinišką atotrūkį panaikintų tik rimta klaida

D. Volkovas DELFI prisipažino neabejojantis, jog 100 m distancijos auksas atiteks lietuvei, sidabras – jo tautietei Julijai Jefimovai, o bronza tenkinsis pirmadienį planetos rekordininkės titulą praradusi amerikietė Jessica Hardy.

Panašia tvarka šios plaukikės išsirikiavo ir pusfinalyje, tik JAV atstovę į ketvirtą vietą nustūmė danė Rikke Moller Pedersen.

„Rūta ir Julija šiandien yra stipriausios šiame nuotolyje. J. Hardy gal ir gali pakovoti dėl antros vietos, bet skirtumas yra labai didelis. O nuspėti, kas laimės auksą, iš viso nėra sudėtinga, nes Rūta akivaizdžiai greitesnė už konkurentes.

Tiesa, šioje rungtyje gali pasitaikyti netikėtumų. Užtenka suklysti starte ar darant posūkį, ir jau turi problemų. Tačiau visi matėme, kad Rūta klaidų tiesiog nedaro“, – samprotavo D. Volkovas.

Nurašo lietuvės varžoves

Panašios nuomonės laikosi Graikijos plaukimo rinktinės atstovas žiniasklaidai Thomas Tsilkos.

„Atsimenu, kaip R. Meilutytė plaukė Londono olimpinėse žaidynėse. Tuomet dar buvo galima svarstyti, kad ji neturi patirties, bet dabar ir to nebepasakysi. Vienintelė viltis konkurentėms galėtų užsižiebti tuo atveju, jei Rūta prasnaustų startą, bet juk būtent jis ir yra lietuvės stiprioji vieta. Viską įvertinęs, sakyčiau, kad J. Hardy neturi jokių šansų – kovoje dėl aukso ji jau autsaiderė“, – teigė graikas.

Tuo tarpu Vokietijos dienraščio „Die Welt“ žurnalistė Melanie Haack pagrindinėms R. Meilutytės konkurentėms palieka vos 1 proc. tikimybę aplenkti baseinų princesę iš Lietuvos.

„Bosas vakar manęs paklausė, kas laimės finalą, kokiam scenarijui turime būti pasiruošę. Esu 99 proc. tikra, kad tai bus Rūta. Jos fizinė jėga ir šalti nervai niekam nepalieka vilčių. J. Hardy? Nemanau, kad ji turi kokių nors šansų“, – DELFI prisipažino vokietė.

Papildyti savo sparčiai augančią trofėjų galeriją planetos pirmenybių 50 m baseine aukso medaliu R. Meilutytė bandys antradienį, 20.48 val Lietuvos laiku.

Primename, kad pirmadienio vakarą vykusiuose pusfinalio plaukimuose Londono olimpinė čempionė nuotolį įveikė per 1 min. 4,35 sek. ir 0,1 sek. pagerino pasaulio rekordą.

Lietuvė laikoma ir perpus trumpesnės distancijos favorite. 50 m plaukimo krūtine rungties finalas vyks sekmadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi