Sportas

2015.09.08 13:45

D. Zubrus neatmeta galimybės grįžti į Lietuvos rinktinę

ELTA2015.09.08 13:45

Į Lietuvą grįžęs ledo ritulininkas Dainius Zubrus neatmeta galimybės atstovauti Lietuvos rinktinei kitų metų balandžio mėnesį mūsų šalyje vyksiančiame pasaulio čempionato I diviziono B grupės turnyre.  

Į Lietuvą grįžęs ledo ritulininkas Dainius Zubrus neatmeta galimybės atstovauti Lietuvos rinktinei kitų metų balandžio mėnesį mūsų šalyje vyksiančiame pasaulio čempionato I diviziono B grupės turnyre.

„Kai gauni medalį už nuopelnus Lietuvai iš prezidentės, negali atsisakyti, – antradienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė D. Zubrus. – Jei man sezonas bus pasibaigęs, nebus traumų, problemų su sveikata, mielai atvažiuosiu“.

Kaip žinoma, pirmadienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė ledo ritulininką už visuomeninę veiklą apdovanojo ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu.

Neseniai sutartį su Naujojo Džersio „Devils“ komanda pratęsęs 35 metų D. Zubrus džiaugėsi, kad išsaugojo vietą klube, kuriame gerai jaučiasi.

„Dar nesibaigus sezonui, klubo generalinis vadybininkas paklausė, ar norėčiau likti, ir aš atsakiau teigiamai. Esu patenkintas, kad nereikės niekur kraustytis, – kalbėjo ledo ritulininkas. – Man klube labai patinka, su visais puikiai sutariu. Klubo vadovai stengiasi suburti komandą, kuri galėtų laimėti“.

„Devils“ komandai ir D. Zubrui praėjęs sezonas nebuvo itin sėkmingas – 2012-aisiais dėl NHL čempionų titulo kovoję „Velniai“ šiemet nepateko į atkrintamąsias varžybas, o lietuvis dėl riešo traumos nerungtyniavo beveik du mėnesius.

„Praėjęs sezonas man nebuvo labai sėkmingas, manau, kad tam įtakos turėjo trauma. Iš pradžių buvo sunku, kol viską išsiaiškinome dėl gydymo. Vienas gydytojas sakė, kad po operacijos man sezonas bus baigtas, tačiau kitas pažadėjo, kad po dviejų mėnesių grįšiu į aikštę, – sakė D. Zubrus. – Gaila, kad nepatekome į atkrintamąsias varžybas ir sezonas komandai baigėsi per greitai. Buvo keista, nes ne vieneriose rungtynėse „aplakstydavome“ varžovus, tačiau nesugebėdavome įmušti ir pralaimėdavome“.

D. Zubrus į Lietuvą grįžo ne tuščiomis rankomis – jau trečią kartą stipriausioje pasaulio lygoje rungtyniaujantis sportininkas jauniesiems Lietuvos ledo ritulininkams parvežė keliasdešimt aprangos komplektų. Paramą skyrė NHL žaidėjų įkurtas fondas.

Po spaudos konferencijos D. Zubrus Vilniaus „Akropolio“ ledo arenoje surengė parodomąją treniruotę „Geležinio vilko“ sporto mokyklos auklėtiniams. Prie jos prisijungė ir kitas NHL rungtyniavęs lietuvis – Darius Kasparaitis.

D. Zubrus Lietuvoje bus iki sekmadienio, o tada vyks į Monrealį, kur ruošis artėjančiam sezonui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.