Naujienų srautas

Sportas2018.08.31 16:10

Neįprastas pasiruošimas Vilniaus maratonui – varžėsi, kas greičiau nubėgs kilometrą

LRT.lt 2018.08.31 16:10

Iki didžiausio bėgimo renginio Lietuvoje likus kiek daugiau nei 9 dienoms bėgimo entuziastai buvo pakviesti į kiek netradicinę jo repeticiją – saulėtą ketvirtadienio vakarą Vilniuje, Vingio parko stadione, surengtas nuotaikingas 1 km bėgimas „Nike We fly Vilnius“. Tai buvo tarsi tikras apšilimo vakarėlis prieš didįjį startą – su specialiais šviesų efektais, DJ muzika, gera nuotaika. Iš viso trasą įveikė 200 bėgikų, o greičiausi iš jų buvo profesionalus bėgikas Remigijus Kančys ir svečias iš Latvijos Arnis Ozolius – jiems kilometrą pavyko įveikti vos per 2,45 min., rašoma pranešime spaudai.

„Šiltuoju metų laiku Lietuvoje netrūksta bėgimo renginių. Vieni turi aiškią socialinę misiją, kiti kažkokį smagų elementą ar netradicinį bėgimo būdą. Mes bėgikus norėjome pakviesti nubėgti smagiausią savo vieną kilometrą. Būtent vieną, tai trumpai akimirkai atiduodant visas jėgas, bet kartu bėgti mėgaujantis, nesivaržant su kitais, siekiant geriausio savo asmeninio rezultato, – renginio idėją pristato jo iniciatorė sporto prekių gamintojos „Nike“ prekės ženklo atstovė Lietuvoje Milda Monstavičiūtė. – Po renginio pavadinimu slypi visa mūsų naujos bėgimo kampanijos esmė – kuo greičiau bėgi, tuo labiau skrendi. Jokia paslaptis, kad dažniausiai, kai bėgi tokią trumpą atkarpą, susimobilizavęs ją gali įveikti daug greičiau nei bėgdamas n-ąjį kilometrą. Šiuo renginiu ir norėjome įkvėpti bėgikus patikėti savimi, parodyti, kokie greiti jie gali būti. Kai įveiki vieną kilometrą toks pakylėtas, neabejoju, ir kiti laukiantys priešaky nebus sunkūs.“

Išskirtinumo renginiui suteikė ne tik trumpa distancija, bet ir tai, kad jis vyko vakare – betemstant, tad renginio atmosfera iš tiesų priminė sporto vakarėlį. Priešingai nei tradiciniuose renginiuose, čia bėgikai bėgo grupelėmis po 10, tarp kurių – panašių pajėgumų žmonės, tad niekas nesivaržė tarpusavyje, o finiše jų nelaukė jau įprastais tapę medaliai. Kiekvienas kirtęs finišo liniją gavo atminimo apyrankę su savo laiku – pasak renginio organizatorių, tai tarsi priminimas kiekvienam, kaip greitai jis gali bėgti.

Iš viso renginyje bėgo 20 bėgikų grupių, kurios buvo susiskirsčiusios pagal numatomą bėgimo laiką – intervalai buvo nuo 3–3,5 min. iki 6–6,5 min. Šalia atbėgusių greičiausiai taip pat rikiuojasi tokie bėgikai kaip Loreta Kančytė, Karolis Urbelionis, ką tik Berlyne vykusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate ketvirtąją vietą iškovojusi ėjikė Brigita Virbalytė–Dimšienė. Renginyje netrūko ir savo jėgas panorusių išbandyti bėgimo mėgėjų.

Pasikrovę geros energijos daugelis šio renginio dalyvių rugsėjo 9 d. rikiuosis prie „Danske Bank Vilniaus maratonas“ starto linijos. Jame „Nike“ taip pat turės specialią fotozoną, kurioje kiekvienas galės įsiamžinti su savo nubėgtu asmeniniu rezultatu. Bėgimo erdvėje netrūks ir kitų smagių pramogų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi