Naujienų srautas

Sportas2018.08.30 11:21

Utenos savivaldybė „Uteniui“ stadioną patikėjo dar 5 metams

LRT.lt 2018.08.30 11:21

Utenos miesto „Utenio“ stadionas perduotas futbolo klubui Utenos „Utenis“ valdyti dar penkeriems metams. Ketvirtadienį posėdyje Utenos rajono savivaldybės taryba pritarė, kad „Utenis“ pagal panaudos sutartį valdytų „Utenio“ stadioną iki 2023 m. rugpjūčio 31 dienos, rašoma pranešime spaudai.

„Esame dėkingi Utenos rajono savivaldybei už pasitikėjimą ir suteiktą teisę pagal panaudos sutartį valdyti Utenos „Utenio“ stadioną, – sakė futbolo klubo „Utenis“ valdybos pirmininkas Artūras Gimžauskas. – Džiaugiamės, kad stadione vykstančiuose renginiuose dalyvaujančių ir į aktyvias veiklas įsitraukiančių žmonių skaičius auga. Stengiamės, kad „Utenio“ stadionas būtų gyvas, taptų aktyvių miestiečių ir miesto svečių traukos ir turiningo laisvalaikio centru.“

„Utenio“ stadioną valdyti, naudoti ir juo disponuoto futbolo klubas Utenos „Utenis“ pradėjo jau prieš metus, rugpjūčio 31 d., kai pagrindinis Utenos miesto lauko atvirųjų erdvių aktyvaus poilsio, pramoginių renginių bei sporto aikštynas klubui buvo perduotas metams.

Nuo tada Utenos „Utenis“ ne tik prižiūri stadioną bei dirbtinės dangos futbolo aikšteles prie miesto mokyklų, vykdo su futbolu susijusius renginius, bet ir organizuoti įvairias sporto šventes, stengiasi pritraukti kitų sporto šakų varžybas, pramoginius renginius.

Nuo 2017 m. rugsėjo mėnesio futbolo klubas Utenos „Utenis“ organizavo LFF A ir Pirmos lygos vyrų futbolo rungtynes, merginų ir moterų bei vaikų ir jaunimo futbolo rungtynes, futbolo turnyrus ir renginius, futbolo turnyrą „Įmonių futbolo lyga Utenoje“, bendruomeninius renginius „Utenio“ futbolo fiesta, seminarus treneriams, stovyklas vaikams bei kitas veiklas.

2018 metų vasario mėnesį futbolo klubas Utenos „Utenis“ įrengė ledo aikštelę Utenos daugiafunkciniam sporto centrui priklausančioje multifunkcinėje aikštelėje esančioje K. Donelaičio gatvėje kuri buvo atvira visiems norintiems nuo 2018 m. vasario 6 d. iki kovo 9 d., o „Utenio”“stadione buvo įrengta laisvojo čiuožimo trasa.

2018 m. balandžio 13 d. „Utenio“ stadione įvyko pirmasis užsiėmimas su cerebrinio paralyžiaus sutrikimą turinčiais vaikais. Vėliau nemokamus užsiėmimus 1–2 kartus per savaitę „Utenio“ stadione vykdė akademijos vadovas Vaidotas Rastenis, klubo kineziterapeutas Aurimas Tilindis, jaunimo treneriai Aurimas Meidus ir Maris Grava.

2018 m. gegužės 4 dieną „Utenio“ stadione įsikūrė pirmasis, bet ne vienintelis dienos lauko darželis. Darželinukus, įprastai lankančius vaikų darželį „Gandrelis“, padedami auklėtojų globojo futbolo klubo „Utenos Utenis“ darbuotojai.

Žiemą „Utenio“ stadione ir apylinkėse pradėti organizuoti šiaurietiško ėjimo žygiai, jų dalyviai, neturintys savo šiaurietiško ėjimo lazdų, aprūpinti reikiamu inventoriumi.

Stadione įrengta „futbolo golfo“ rungtis, kurią gali išbandyti visi stadiono lankytojai. Žaidimo tikslas – panaudojant kaip įmanoma mažiau smūgių, įvaryti futbolo kamuolį į penkias paruoštas duobutes, esančias miškelyje už pagrindinės stadiono tribūnos.

Gegužės mėnesį šalia krepšinio aikštelės įrengta tinklinio aikštelė, kuria gali naudotis visi norintieji. Neturintys tinklinio kamuolio jį gali pasiskolinti iš stadiono budėtojų. Aikštelė puikia tinka ir badmintonui, kurio inventorių taip pat galima rasti pas stadiono budėtojus.

Stadione įrengtas ledo ritulio metimo treniruočių stendas esančiame rutulio stūmimo sektoriuje yra galimybė smagiai leisti laiką žaidžiant petankės žaidimą. Net du petankės rinkiniai yra pas stadiono budėtojus;

„Utenio“ stadione pasaulio futbolo čempionato metu, kuris vyko birželio 14 d. – liepos 15 d., bendradarbiaujant su vienu iš partnerių UAB KIA Vilnius, buvo įrengta futbolo fanų zona ir per stadiono švieslentę tiesiogiai transliuotos pasaulio čempionato futbolo rungtynės.

Klubas „Utenos Utenis“ subūrė sportininkus ir mėgėjus dviratininkus, kuriuos jau du kartus sukvietė į „Utenio“ dviračių žygį pažymėtomis dvejomis 11 km ir 26 km trasomis vaizdingomis Utenos apylinkėmis.

Bendradarbiaujant su Utenos lankininkų klubu, buvo vykdomos tarptautinės šaudymo iš skriemulinio lanko varžybos „Compound cup“ ir atviras Lietuvos šaudymo iš lanko čempionatas.

Bendradarbiaujant su Utenos daugiafunkciu sporto centru vykdytos moksleivių, vaikų ir jaunučių lengvosios atletikos varžybos, bendradarbiaujant su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru, vykdytos Lietuvos mokyklų žaidynių lengvosios atletikos trikovės finalinės varžybos bei Lietuvos lengvosios atletikos vaikų pirmenybės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi