Naujienų srautas

Sportas2018.08.30 09:51

„Žalgirio“ arenoje ketinama pašalinti kliūtis neįgaliesiems

LRT.lt 2018.08.30 09:51

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė nustatė, kad Kauno „Žalgirio“ arenos administracija diskriminavo asmenis su negalia. Arena neužtikrino teikiamų paslaugų prieinamumo ir kokybės taip, kaip tai numato Lygių galimybių įstatymas, rašoma pranešime spaudai.

Tyrimas buvo pradėtas birželį gavus informaciją apie tai, kad organizuojant renginius ir sporto varžybas nėra atsižvelgiama į asmenų su judėjimo negalia poreikius. Informaciją pateikęs asmuo teigė, jog po arenos rekonstrukcijos vietų neįgaliesiems buvo sumažinta įrengiant VIP „Ramirent Premium klubo“ narių zoną.

Pasak jo, vietos neįgaliesiems skirtos arenos kampuose, iš kurių dėl priešais sėdinčių žmonių nieko nematyti. Problemų kilo ir dėl bilietų įsigijimo tvarkos. Nors interneto svetainėje pateikiamuose vietų planuose nurodyta daugiau neįgaliesiems pritaikytų vietų, bilietus buvo galima įsigyti tik viename sektoriuje. Bilietų į kultūrinius renginius ir koncertus neįgaliesiems pritaikytose vietose išvis nėra.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atstovai Kaune susitiko su arenos administracijos darbuotojais ir apžiūrėjo patalpas bei žiūrovų vietų išdėstymą. Nepaisant administracijos vadovo Pauliaus Motiejūno raštu pateiktų paaiškinimų apie sąlygų pritaikymą, per vizitą nustatyta, kad žiūrovų vietos asmenims, judantiems vežimėliu, nėra pritaikytos – fiziškai vietos yra neprieinamos arba prieinamos sunkiai.

BNS nuotr.

Taip pat nustatyta, kad, bandant internetu nusipirkti bilietus į koncertus, nėra galimybės pasirinkti vietų neįgaliesiems. 

Kauno „Žalgirio“ arenos administracija atsižvelgė į daugelį išsakytų pastabų ir pripažino jų pagrįstumą. Tyrimo metu noriai bendradarbiauta bei susitarta dėl konkrečių pasiūlymų trūkumams ištaisyti. Artimiausioje ateityje bilietų pardavimo internetu sistemą planuojama sutvarkyti taip, kad žmonėms su negalia pritaikytas vietas būtų galima pasirinkti įvairiose arenos vietose. Taip pat planuojama užtikrinti, kad visuose sporto ir kultūriniuose arenos renginiuose bent 2 proc. visų vietų būtų pritaikytos, įskaitant ir VIP „Ramirent Premiui klubo“ zoną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi