Sportas

2018.08.29 10:01

„Šiauliai“ pirmose kontrolinėse rungtynėse nusileido ekipai iš Rusijos

LRT.lt 2018.08.29 10:01

Pasiruošimą sezonui tęsiantys „Šiauliai“ sužaidė pirmąsias kontrolines rungtynes. Šiauliečiai Anykščiuose nusileido Lietuvoje stovyklaujančiai Krasnojarsko „Jenisej“ (Rusija) ekipai 77:98 (20:16, 17:27, 17:43, 23:12), rašoma pranešime spaudai.

Iki ilgosios pertraukos aikštelėje vyko lygi kova. Didesnę pirmojo kėlinuko dalį pirmavo „Šiauliai“. Daugiausiai Šarūno Beniušio taiklių metimų dėka jie susikrovė 4 taškų pranašumą. VTB lygoje rungtyniaujanti Rusijos ekipa iniciatyvą perėmė įsibėgėjus antrajam ketvirčiui. Daugiausiai nemalonumų šiauliečiams kėlė latvio Martinšo Meierso ir Deniso Zacharovo duetas, o „Jenisej“ atitrūko 6 taškų pranašumu – 37:43.

Nepatenkintas komandos veiksmai puolime paskutinėmis antrojo kėlinuko minutėmis, treneris Antanas Sireika dalį pertraukos išnaudojo derinių aiškinimui, savo auklėtinius po aikštelę stumdydamas tarsi šachmatų figūrėles.

Tačiau lūžis rungtynėse įvyko užstrigus ir gynybos mechanizmui trečiojo ketvirčio viduryje. Iki tol įmetusi vos porą tritaškių, „Jenisej“ ekipa „Šiaulius“ užpylė 5-ių iš eilės tolimų šūvių lavina ir, pasinaudojusi ėmusių klysti šiauliečių dovanomis, žaibiškai nutolo, įgydama 32 taškų persvarą (86:54). Varžovų spurto nepavyko sustabdyti ir dvejomis paprašytomis minutės pertaukėlėmis.

Kaip gali žaisti krepšinį, šiauliečiai parodė per paskutines 10 minučių, kai varžovams leista pelnyti vos 12 taškų, o susikrautą pranašumą sugebėta sumažinti trečdaliu – 77:98.

„Šiaulių“ komandai taškus pelnė: A. Ūdras – 12, Š. Beniušis ir C. Terrellas – po 9, D. Kapelanas – 8, A. Urbutis, E. Šaulys, I. Vaitkus ir R. Stankevičius – po 6, R. Delphas – 5, K. Žemaitis – 4, G. Stankevičius ir R. Pipiras – po 3.

„Pasiilgome rungtynių, nes tiek laiko nežaidėme. Pradėjome sezoną, susirinkome naujus žaidėjus. Buvo ir malonu, ir nemalonu – visko buvo. Reikės labai daug dirbti. Labai daug kas nežinoma ne tik amerikiečiams, bet ir kitiems naujokams – kaip gintis, kas ir kur pasaugo.

Paprastoje situacijoje suklysta ir pasipylė varžovų tritaškiai. Per kėlinuką jų praleidome 6 ir atsilikome 30 taškų, nors pirmus du kėlinukus žaidėme apylygiai. Dabar daugiau vyko fizinis pasirengimas, krepšinio tik kelios treniruotės, todėl komandai neturiu didelių priekaištų. Žinau, kad reikia daug dirbti“, – po rungtynių teigė A. Sireika.

Kitas draugiškas rungtynes „Šiauliai“ sužais rugsėjo 5 d. Kaune su vietos „Žalgiriu“, o oficialųjį sezoną pradės savo žiūrovų akivaizdoje rugsėjo 20 d. FIBA Čempionų lygos pirmojo atrankos etapo rungtynėmis su Sofijos „Levski Lukoil“ iš Bulgarijos.