Naujienų srautas

Sportas2018.08.28 16:02

Į Lietuvą grįžo pasaulio čempionate medaliais pasipuošę baidarininkai ir kanojininkai

Šalies baidarininkai ir kanojininkai į Vilnių parskraidino du iš trijų pasaulio čempionate laimėtų medalių. Nepriklausomos Lietuvos istorijoje pirmą medalį – sidabro – olimpiniame 200 metrų vienviečių baidarių nuotolyje iškovojęs Artūras Seja iš pirmenybių Portugalijoje, kuriose Lietuvai atstovavo dešimt įgulų – 14 baidarininkų ir kanojininkų, iškart išskrido į varžybas Rusijoje.

Kiti du lietuvių pasaulio čempionate iškovoti apdovanojimai neolimpinėse distancijose. Nors 200 metrų vienviečių kanojų nuotolis po Rio de Žaneiro buvo išbrauktas iš olimpinių žaidynių programos, Henrikas Žustautas džiaugiasi įrodęs sau, kad yra vienas stipriausių šios rungties planetos atstovų. Sportininkas kartu su Ilją Dovydovskiu užėmė 14 vietą olimpinėje 1000 metrų dviviečių kanojų distancijoje, o vėliau pasipuošė bronza penkiskart trumpesniame nuotolyje.

„Padarėme daugiau nei tikėjomės, nes pirmą sezoną irkluojame ir tikrai visas jėgas atidavėme. Ačiū Jurijui Vaščenkovui, kuris atstatė po kilometro (rungties – LRT.lt), tai startavau ir 200 metrų. Net nežinojau, kaip seksis, dar sugebėjau irkluoti vienvietę ir visai gerai. Galėjau net geriau, – galėjau net sidabrą ar auksą iškovoti, bet pritrūko vieno yrio“, – džiaugėsi pasaulio čempionato prizininkas H. Žustautas.

„Mes sugrįžome“, – taip po bronzinio finišo 500 metrų dviviečių baidarių finale sakė Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas. Pastaruosius metus labiau olimpiniam 1000 metrų nuotoliui rengęsi lietuviai, perpus trumpesnėje distancijoje planetos pirmenybėse medalį buvo iškovoję 2011-aisiais.

Daugiau – Brigitos Virbalytės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi