2018.08.28 11:58

Iš Europos neįgaliųjų čempionato su sidabru grįžęs D. Sodaitis: mokame į savo problemas pasižiūrėti kitaip

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, Lietuva“, LRT.lt2018.08.28 11:58

Savaitgalį Berlyne pasibaigusiame Europos neįgaliųjų čempionate Lietuvos komanda iškovojo net aštuonis medalius. Du šio čempionato prizininkai – Danas Sodaitis ir Ramūnas Verbavičius – tapo ir nenutrūkstamos 100 valandų LRT transliacijos dalyviais ir papasakojo, kaip šiai dvylikos žmonių rinktinei pavyko iškovoti tiek apdovanojimų.

Du aukso, po tris sidabro ir bronzos – tiek medalių šiemet iškovojo šeši Lietuvos sportininkai, o du atletai – Kęstutis Skučas ir Andrius Skuja – ant garbės pakylos pabuvojo po du kartus.

Lukiškių aikštėje įsikūrusioje LRT studijoje apsilankęs Danas Sodaitis čempionate iškovojo sidabro medalį – 100 metrų bėgimo finale asmeninį rekordą pasiekęs lietuvis distanciją įveikė per 11,19 s. ir į priekį praleido tik Lenkijos atstovą Michalą Derusą (10,77 s.)

„Mūsų, neįgaliųjų, stiprybė yra tai, kad mokame į savo problemas pasižiūrėti kitaip. Net Dalai Lama yra pasakęs, kad jei yra problema, mes galime ją išspręsti, tai nėra problema. Jei problemos negalime išspręsti, dėl to nesukame galvos“, – optimistiškai kalbėjo sprinteris.

Anot jo, būtent komandos vienybė ir vienas kito palaikymas padėjo pasiekti tokių puikių rezultatų.

„Surinkta išties stipri komanda. Yra didelę patirtį turinčių žmonių, yra naujų vėjų. Kai yra daug noro ir ryžto, viskas įmanoma. (...) Pasiruošimas yra kur kas lengvesnis, kai aplinkui yra komanda, nes aplinkinių noras tave „užkuria“, – teigė D. Sodaitis, kuris po motociklo avarijos nevaldo vienos rankos.

LRT studijoje apsilankęs kaunietis Ramūnas Verbavičius iš Europos neįgaliųjų čempionato taip pat atsivežė sidabro apdovanojimą. Ieties metimo rungtyje R. Verbavičius paskutiniu, šeštuoju bandymu užfiksavo sidabrą garantavusį rezultatą – 28,13 m. Toliau už lietuvį ietį metė tik auksą iškovojęs serbas Milošas Zaričius – 31,6 m.

Jau ketverius metus neįgaliųjų sporte esantis atletas kaip vieną iš pagrindinių sėkmės priežasčių įvardija ir didžiulį trenerio indėlį bei jau žvalgosi į pasaulio pirmenybes.

„Daugiausiai treneris atnešė naujo. Artimiausias iššūkis – pasaulio čempionatas. Europoje visi stipriausi, tad kokią vietą užimi Europoje, tokią gali užimti ir pasaulyje“, – optimistiškai kalbėjo R. Verbavičius.