Naujienų srautas

Sportas2018.08.26 15:52

A. Seja tapo pasaulio vicečempionu, kiti trys lietuviai iškovojo bronzos medalius

ELTA 2018.08.26 15:52

Portugalijoje vykstančio pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionato vienviečių baidarių 200 m distancijos rungtyje sekmadienį lietuvis Artūras Seja iškovojo sidabro medalį. Čempionato vyrų dviviečių baidarių 500 m distancijos varžybose sekmadienį Lietuvos atstovai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas iškovojo bronzos medalius. 200 m tarp kanojininkų bronza džiaugėsi Henrikas Žustautas. 

22-ejų metų lietuvis finale 0,107 sek. pralaimėjo čempionu tapusiam ispanui Carlosui Garrotei. Pastarasis finišavo per 35,259 sek.

Po starto A. Seja kiek atsiliko nuo lyderių, bet distancijos metu sugebėjo juos pasivyti ir pakovoti dėl aukščiausios vietos.

Trečiąją poziciją užėmė rusas Jevgenijus Lukancovas (+0,253 sek.).

Finale varžėsi devyni baidarininkai.

Čempionato vyrų dviviečių baidarių 500 m distancijos varžybose aukso medalius iškovojo rusai Artiomas Kuzachmetovas ir Vladislavas Blintcovas. Jie finale finišavo per 1 min. 30,666 sek. Sidabro apdovanojimus pelnė serbai Stefanas Vekičius bei Vladimiras Torubanovas (+0,287 sek.).

31-erių metų R. Nekriošius ir 30-metis A. Olijnikas nugalėtojams pralaimėjo 0,783 sek. Šiame finale varžėsi devynios įgulos.

200 m distancijos rungtyje Pasaulio čempionu tapo baltarusis Arciomas Kozyras (39,81 sek.). Antrąją vietą užėmė rusas Ivanas Štylis (+0,16 sek.). 24-erių metų H. Žustautas nugalėtojui pralaimėjo 0,233 sek.

Lietuvis paskutiniuose metruose buvo išsiveržęs į priekį, bet kiek per anksti ėmė finišuoti ir jį aplenkė du varžovai. Šiame finale varžėsi devyni kanojininkai.

Čempionato vyrų keturviečių baidarių 500 m distancijos B finale sekmadienį Lietuvos komanda užėmė antrąją vietą, o galutinėje rikiuotėje jai atiteko 11-a pozicija. Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas, Mindaugas Maldonis ir Simonas Maldonis distanciją įveikė per 1 min. 24,232 sek.

B finale greitesnė už lietuvius buvo tik Baltarusijos įgula (1 min. 22,752 sek.).

Kaip teigiama Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos pranešime, A. Seja iš pasaulio čempionato vyksta tiesiai į varžybas Maskvoje.

„Esu labai laimingas. Tai svarbiausias medalis karjeroje. Tikiuosi ateityje pavyks jį iškeisti į aukso. Finale labai nedaug pritrūko iki pasaulio čempiono titulo, pirmą vietą kainavo smulki klaidelė. Nepavyko startuoti taip, kaip galiu ir pusė distancijos teko vytis varžovus. Tačiau užteko jėgų kovoti iki galo, prisivijau varžovus, pavyko galingai finišuoti ir patekau tarp prizininkų. Neaplenkiau tik ispano, kuris triumfavo ir šių metų Europos čempionate“, – sako A. Seja.

Kiti medalius pasaulio čempionate iškovoję lietuviai H. Žustautas, R. Nekriošius ir A. Olijnikas į Vilnių grįžta pirmadienį, 23:40 val., reisas iš Frankfurto.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi